Wedding.pl / Inspiracje / Ślub i wesele / Pomysły na wieczór panieński / Kto organizuje wieczór panieński?
Pomysły na wieczór panieński

Kto organizuje wieczór panieński?

10 stycznia 2018 — Redakcja Wedding.pl
Kto organizuje wieczór panieński? - zdjęcie 10

O wieczorze panieńskim słyszała chyba każda z nas. Trudno byłoby znaleźć osobę, która nigdy nie spotkałaby się z tym pojęciem. Jednak może nie wszyscy wiedzą, kto organizuje wieczór panieński? Panna Młoda, świadkowa czy przyjaciółka? Może nawet nie zdajesz sobie sprawy, że to właśnie Ty powinnaś zostać główną organizatorką niezapomnianej imprezy!

Kto organizuje wieczór panieński?

Stary zwyczaj głosi, że za zorganizowanie wieczoru panieńskiego odpowiedzialna jest świadkowa. Dlatego jeśli Panna Młoda poprosiła Cię, abyś została jej starszą druhną, to czeka Cię nie lada zadanie. Podczas organizacji tego wyjątkowego wieczoru, powinnaś cały czas myśleć o swojej przyjaciółce. Ta impreza powinna być spełnieniem jej marzeń! Jeśli nie jesteś jednak do końca przekonana, w którym kierunku pójść, na jaki styl się zdecydować, możesz delikatnie o nie podpytać Pannę Młodą.

Zobacz także: 10 najlepszych filmów na wieczór panieński

Poproś o pomoc

Owszem, osobą głównodowodzącą jesteś właśnie Ty. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyś poprosiła o pomoc pozostałe uczestniczki tej szalonej imprezy. Miesiąc przed weselem zorganizuj spotkanie, na którym ustalicie wszystkie szczegóły. Wybierzcie miejsce, sporządźcie listę zakupów, zaplanujcie atrakcje i oczywiście określcie budżet. Miło byłoby gdybyście również zapłaciły za Pannę Młodą. Jeśli złożycie się w kilka osób, koszty wcale nie okażą się wysokie. Podczas spotkania podzielcie się zadaniami, każdej z przyjaciółek powierz jedno z nich. Pamiętaj jednak, żeby cały czas wszystko kontrolować i nadzorować, bo jakby nie patrzeć to Ty jesteś za wszystko odpowiedzialna.

Zorganizuj niesamowitą imprezę

Jeśli to właśnie Ciebie Panna Młoda wybrała na swoją świadkową, oznacza to, że jesteś jej prawdziwą przyjaciółką od serca. Znacie się od wieków i zawsze możecie na siebie liczyć? Właśnie dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby zorganizować Pannie Młodej wieczór panieński o jakim świat jeszcze nie słyszał! Nie musicie wyjeżdżać na drugi koniec świata. Najważniejszy jest pomysł, ciekawy motyw przewodni, mnóstwo atrakcji, przepyszne jedzenie i oczywiście wspaniałe towarzystwo! Dlatego już kilka tygodni przed ślubem, warto zacząć przygotowania, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Zobacz także: 4 pomysły na wieczór panieński zimą

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!