Wedding.pl / Inspiracje / Ślub i wesele / Pomysły na wieczór panieński / 4 gotowe pomysły na wieczór panieński!
Pomysły na wieczór panieński

4 gotowe pomysły na wieczór panieński!

16 kwietnia 2019 — Paulina Kołaczek
wieczór panieński - 4 pomysły - zdjęcie 6

Wieczór panieński to swoisty rytuał symbolicznie zamykający okres swobodnego życia przyszłej panny młodej przed ślubem. Zgodnie z tradycją powinien zostać zorganizowany przez jej przyjaciółki, koordynowane np. przez świadkową. Wyznaczenie jednej osoby odpowiedzialnej za ostateczne decyzje potrafi mocno ułatwić całe przedsięwzięcie, choć oczywiście warto najpierw skonsultować w damskim gronie poszczególne pomysły. Poniżej przedstawiamy kilka takich, które mogą stać się świetnym punktem wyjścia do rozmów – jak również gotowymi scenariuszami niezapomnianego wieczoru panieńskiego.

SKORZYSTAJ Z BEZPŁATEGO ORGANIZERA ŚLUBNEGO!

Wieczór panieński – 4 gotowe pomysły

Salon piękności

Jako że przyszła panna młoda ma na głowie mnóstwo spraw związanych z organizacją ślubu i wesela, strzałem w dziesiątkę często okazuje się stworzenie jej w ramach wieczoru panieńskiego warunków do totalnej relaksacji i zadbania o wygląd. W tym celu warto wybrać się z nią do SPA – przy czym chodzić tu może zarówno o specjalistyczny ośrodek położony z dala od zgiełku miasta, jak i o np. strefę wellness w pobliskim hotelu. Możemy też zaprosić profesjonalną masażystkę czy manikiurzystkę w ramach prezentu na panieński organizowany w domu – albo „robić paznokcie” lub nakładać maseczki sobie nawzajem. Wiele zależy tu od budżetu, jakim dysponujemy. Pamiętać też trzeba o uwzględnieniu w nim takich pozycji jak choćby wino i przekąski, które umilą całe spotkanie.

wieczór panieński - 4 pomysły - zdjęcie 3

Zobacz też: Kto finansuje wieczór panieński?

Babska domówka

Catering na wieczór panieński w czterech ścianach zamówić można nawet wtedy, gdy nie mamy w planach zabiegów z zakresu pielęgnacji urody, i to niezależnie od tego, czy impreza przybiera raczej charakter „piżama party”, czy jest jedynie wstępem choćby do wyjścia na miasto lub jego zwieńczeniem (p. niżej). Pamiętajmy, że nie każda panna młoda marzy o szalonej nocy w wynajętej limuzynie i klubach z głośną muzyką, a domówka w towarzystwie najbliższych przyjaciółek też może dostarczyć mnóstwa emocji i miłych wspomnień.

wieczór panieński - 4 pomysły - zdjecie 3

Warto tylko zadbać o podkreślenie wyjątkowości spotkania, na przykład dzięki zabawnym gadżetom na wieczór panieński, takim jak specjalne słomki czy falliczne mieszadełka do drinków albo tort w kształcie gołego faceta. Babskie pogaduszki przy winie fajnie będzie też  urozmaicić przynajmniej jednym z poniższych elementów:

 1. wspólne gotowanie,
 2. zbiorowe DIY: np. stworzenie metodą scrapbooking albumu z radami dla przyszłej żony lub ze zdjęciami i pamiątkami z dzieciństwa czy wykreowaniebiżuteri ihandmade, która może przy okazji sama w sobie stać się świetną pamiątką i prezentem na wieczór panieński,
 3. nocny maraton filmowy,
 4. stawianie wróżb i horoskopów (można nawet zaprosić tarocistę albo połączyć się z nim przez Internet!),
 5. niewinne podrywanie facetów online w ramach „pożegnania wolności”,
 6. przebieranki tematyczne– np. w stylu pin-up, hawajskim, kabaretu jak Moulin Rouge czy wybranej dekady XX wieku,
 7. gry i zabawy na wieczór panieński – można kupić gotowe zestawy testów i pytań sprawdzających, na ile dobrze panna młoda zna swego przyszłego męża lub swoje przyjaciółki, można też jednak podobny quiz przygotować samodzielnie.

Zobacz też: Sesja zdjęciowa na wieczór panieński

Niezapomniany wypad w miasto

Wymienione wyżej pomysły z powodzeniem wykorzystać da się też w innych niż prywatne mieszkanie miejscach na wieczór panieński – np. w wynajętym domku w górach albo apartamencie czy pokoju hotelowym. Dwie ostatnie opcje sprawdzą się zwłaszcza w sytuacji, gdy przyszłą pannę młodą ucieszy tournée po mieście, ale już niekoniecznie clubbing do białego rana. Może chodzić przy tym zarówno o miejscowość, w której Główna Bohaterka całego wydarzenia żyje na co dzień, jak również którekolwiek z miast polskich, a nawet zagranicznych. Kluczowe jest zaplanowanie wszystkiego tak, by uniknąć ewentualnych spięć i nieporozumień, a także by planowaniem tym jak najmniej obciążać pannę młodą.

wieczór panieński - 4 pomysły - zdjęcie 5

Pamiętajmy o uwzględnieniu takich kwestii jak sposób przemieszczania się (możemy wynająć w tym celu np. limuzynę, zabytkowy tramwaj lub specjalny autobus) czy przerwa na jedzenie w przyjemnej knajpce, jak również „gwóźdź programu”, czyli uwzględniająca preferencje przyszłej panny młodej atrakcja. Do wyboru jest naprawdę sporo możliwości, poniżej prezentujemy zaś tylko kilka inspiracji:

 1. wypad do escaperoomu, parkurozrywki (również wodnego) lub na karaoke,
 2. miejskie podchody, zwłaszcza wzbogacone o zadania na wieczór panieński – np. zrobienie określonej liczby zdjęć z napotkanymi przystojniakami czy zdobycie iluś numerów telefonów na koszulce z napisem „panna młoda”,
 3. profesjonalna, np. zmysłowa sesja fotograficzna,
 4. wizyta w muzeum/galerii i zwiedzanie lokalnych zabytków,
 5. koncert lub spektakl teatralny (może uda się przekonać artystów do zrobienia sobie zdjęć z panną młodą lub zadedykowania jej któregoś utworu?),
 6. warsztaty, które nauczą czegoś nowego – np. tańca (nie tylko na rurze), gotowania pod okiem mistrza kuchni czy degustowania win, ale też choćby samoobrony albo sztuk walki.

Zobacz też: Wieczór panieński w hawajskim stylu

Inaczej niż zwykle

Idąc tym tropem, na koniec jeszcze propozycja zupełnie inna niż ta, od której zaczęło się niniejsze zestawienie pomysłów na wieczór panieński. Jednym z bardziej niebanalnych rozwiązań może okazać się tu podpatrzenie, jak przebiegać potrafi typowy… wieczór kawalerski. Skok na bungee czy ze spadochronem, paintball, gokarty lub wizyta na strzelnicy albo wręcz leśny survival potrafią wszak dostarczyć emocji i rozrywki nie tylko mężczyznom. Panna młoda i jej przyjaciółki mogą też przebrać się w seksownie wystylizowane garnitury (a nawet domalować sobie wąsy!) i odwiedzić kasyno lub pijalnię whisky, później zaś robić wszystko, na co tylko mają ochotę…

SKORZYSTAJ Z BEZPŁATEGO ORGANIZERA ŚLUBNEGO!

wieczór panieński - 4 pomysły - zdjęcie 7

Paulina Kołaczek
Napisane przez

Paulina Kołaczek

p.kolaczek@wedding.pl

W branży ślubnej od 5 lat, od 2018 związana z portalem Wedding.pl. Fanka zarówno rustykalnych wesel, jak i nowoczesnych przyjęć w miejskim stylu. Prywatnie zakochana w dalekich podróżach i azjatyckiej kuchni.