06 marca 2019

Odnowienie przysięgi małżeńskiej


Odnowienie przysięgi małżeńskiej-zdjęcie 5

Od dnia ślubu minęło już kilkanaście lat, a Wasza miłość z miesiąca na miesiąc jest coraz gorętsza. A może pojawił się kryzys, przez który wspólnie udało Wam się przejść. Niemalże każdego dnia wracacie wspomnieniami do ceremonii zaślubin i przyjęcia weselnego. Gdyby tak można było cofnąć czas i przeżyć to wszystko jeszcze raz… Wszystko jest możliwe! Moda na odnowienie przysięgi małżeńskiej przybyła do nas z zachodu, gdzie cieszy się niesłabnącą popularnością. To piękna tradycja, na którą i w naszym kraju decyduje się coraz więcej par. Jeśli i Wy planujecie odnowienie przysięgi małżeńskiej to wspaniale. Czeka Was mnóstwo niezapomnianych i wyjątkowych chwil. Zastanawiacie się, jak wygląda taka uroczystość i od czego rozpocząć przygotowania?

ZAMÓW TORT NA ROCZNICE ŚLUBU!

Odnowienie przysięgi małżeńskiej - zdjęcie 1

Miejsce odnowienia przysięgi małżeńskiej

O tym, gdzie zostanie odnowiona przysięga małżeńska decydujecie Wy. Wszystko zależy od preferencji, upodobań i od tego jak chcecie, aby wyglądał ten dzień.

Kościół – przysięgę małżeńską możecie odnowić podczas mszy grupowej w kościele. W trakcie jej trwania, kilka par odnawia słowa przysięgi małżeńskiej. Równie dobrze możecie zdecydować się indywidualną mszę, która odbędzie się np. w rocznicę Waszego ślubu. Cena mszy waha się od 50 do nawet 300 zł.

Urząd Stanu Cywilnego – rozwiązanie to jest najczęściej wybierane przez zakochanych. W pierwszej kolejności upewnijcie się, czy z odnowieniem przysięgi w wybranym przez Was USC nie będzie problemu. Niestety, w niektórych urzędach można zorganizować tego rodzaju uroczystość tylko z okazji 50 rocznicy ślubu. Odnowienie przysięgi w urzędzie to koszt kilkudziesięciu złotych.

Odnowienie przysięgi małżeńskiej - zdjęcie 4

Dowolne miejsce – jeśli obecność księdza lub urzędnika nie jest dla Was priorytetem, uroczystość odnowienia przysięgi małżeńskiej możecie zorganizować w dowolnym miejscu na świecie.  To propozycja, którą z całą pewnością warto rozważyć. Niestety, wydarzenie to nie ma mocy prawnej, ale przecież nie to jest najważniejsze. Odnowienie przysięgi to pewnego rodzaju podziękowanie za wspólnie spędzone lata i zapewnienie o wielkiej, nieustającej miłości. To także chwile spędzone w gronie najbliższych osób, których we współczesnym, zabieganym świecie tak bardzo brakuje.

ZAMÓW TORT NA ROCZNICE ŚLUBU!

Zobacz także: Rocznice ślubu – ich nazwy oraz znaczenie

Klaudia Kierzkowska
Klaudia Kierzkowska
Redaktorka Wedding.pl z branżą ślubną związana od 5 lat. Miłośniczka włoskiej kuchnii i dobrego filmu.