15 października 2018

Spotkanie rodziców po zaręczynach


Spotkanie rodziców po zaręczynach

Podjęliście jedną z ważniejszych decyzji w Waszym życiu – pobieracie się! Gratulujemy! Już za kilka miesięcy, po wypowiedzeniu słów przysięgi małżeńskiej, zostaniecie mężem i żoną. Kolejnym krokiem po zaręczynach powinno być poznanie się Waszych rodziców. Chyba, że etap ten macie już dawno za sobą, a Wasze mamy  znają się już niemalże na wskroś.  Zastanawiacie się jak powinno wyglądać spotkanie rodziców po zaręczynach?

Spotkanie rodziców po zaręczynach

Pierwsze spotkanie rodziców, jest dla wszystkich stresującą sytuacją. Dlatego warto jak najlepiej przygotować się do tego wydarzenia, aby wszystko odbyło się po Waszej myśli. Pierwszą z wątpliwości jaka nasuwa się do głowy jest miejsce. Stara tradycja głosi, że pierwsze spotkanie powinno odbyć się w domu rodzinnym przyszłej Panny Młodej. Jednak już coraz częściej  wydarzenie to odbywa się na neutralnym gruncie.

Wspólny posiłek

Najpopularniejszą i chyba najmilszą formą pierwszego spotkania rodziców jest wspólny posiłek. Pod pojęciem tym może kryć się zarówno obiad, kolacja jak i pyszne ciasto z kawą. Przy jedzeniu jakoś łatwiej przełamać pierwsze lody i znaleźć wspólne tematy do rozmowy. Jeśli zamieszkaliście już razem, to właśnie Wy możecie przygotować coś pysznego do jedzenia. Lampka dobrego wina lub szampana z całą pewnością pomoże rozluźnić atmosferę.

Spotkanie rodziców po zaręczynach

Zobacz także: Czy zamieszkać razem przed ślubem?

Nieco inaczej

Jeśli chcielibyście, aby pierwsze spotkanie Waszych rodziców było niestandardowe i nieco szalone, możecie zorganizować wspólny piknik na zielonej polanie. A jeśli wszyscy uwielbiacie kręgle, to może właśnie w kręgielni zapoznacie Waszych rodziców? Wszystko zależy od podejścia Waszych najbliższych.

Spotkanie rodziców po zaręczynach

Spotkanie rodziców po zaręczynach – atmosfera

Pierwsze spotkanie rodziców, które ma miejsce najczęściej po zaręczynach, jest dla wszystkich stresującym wydarzeniem. Miejsce czy menu nie są tak istotne jak atmosfera, która powinna w tym dniu panować. Postarajcie się unikać kontrowersyjnych tematów, a skoncentrujcie się na przygotowaniach dotyczących ceremonii zaślubin oraz przyjęcia weselnego. Porozmawiajcie o terminie, opowiedzcie o Waszych marzeniach, planach i wizji tego jedynego, najbardziej magicznego dnia w życiu. Poproście rodziców o kilka porad i wskazówek.

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!