22 września 2018

Spowiedź przedślubna – jak się do niej przygotować?


spowiedź przedślubna

Wszystkie Pary Młode, które decydują się na zawarcie ślubu kościelnego, muszą przystąpić do spowiedzi przedślubnej. Jest to jeden z etapów przygotowań, którego nie można pominąć. Spowiedź przedślubna jest wymagana przez kościół i bez niej ksiądz nie będzie mógł udzielić Narzeczonym ślubu. Niektórzy się jej obawiają, czy słusznie?

Spowiedź przedślubna - jak się do niej przygotować

SKORZYSTAJ Z BEZPŁATEGO ORGANIZERA ŚLUBNEGO!

Spowiedź przedślubna – jak się do niej przygotować?

Już podczas pierwszego spotkania z księdzem, Narzeczeni dostaną karteczki do spowiedzi przedślubnej. W zależności od parafii, dzień przed ślubem lub w dniu ślubu, będą musieli oddać je księdzu. Większość Par Młodych obawia się spowiedzi przedślubnej, nie wie jak się do niej przygotować. Niektórzy jeśliby mogli, najchętniej by z niej zrezygnowali. Należy jednak zrozumieć istotę tejże spowiedzi i podejść do niej w sposób odpowiedzialny. Przecież decyzja o zawarciu małżeństwa świadczy o tym, że jesteście dorosłymi i świadomymi swojej decyzji osobami. Dlatego też, spowiedź powinna być dla Was czymś naturalnym i oczywistym.

Spowiedź przedślubna - jak się do niej przygotować

Do spowiedzi przedślubnej Narzeczeni przystępują dwukrotnie. Pierwszy raz ma miejsce kilka tygodni przed ślubem, najczęściej tuż po ogłoszeniu zapowiedzi, a drugi dzień lub dwa przed ceremonią. Podejdźcie do niej na spokojnie, przeanalizujcie dokładnie Wasze dotychczasowe życie i zastanówcie się, co zrobiliście wbrew wierze kościoła.

Narzeczeni najczęściej obawiają się rozmowy z księdzem na temat wspólnego zamieszkania i zbliżenia przedślubnego. Zdaniem kościoła są to grzechy, z których przyszli małżonkowie powinni się wyspowiadać. Nie ukrywajcie niczego, zróbcie rachunek sumienia tak, abyście w dniu ślubu czuli się dobrze sami ze sobą i ze swoim sumieniem.

SKORZYSTAJ Z BEZPŁATEGO ORGANIZERA ŚLUBNEGO!

Źródło zdjęć: Pinterest.com

 

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!