28 grudnia 2018

Kiedy podaje się tort weselny? Znamy odpowiedź!


Kiedy podaje się tort weselny - zdjęcie 1

Trudno wyobrazić sobie przyjęcie weselne, bez pysznego i wyjątkowo przyozdobionego tortu. Poszukiwania wymarzonego tortu zajmują Młodej Parze czasami nawet i tygodnie. Zakochani zastanawiają się nad jego kształtem, smakiem i oczywiście nad dekoracją. Kiedy wszystkie kwestie, związane z tym wyjątkowym ciastem, wydaje się, że są już doprecyzowane, okazuje się, że pozostała jedna rzecz do uzgodnienia. Kiedy podaje się tort weselny? Nie wszystkie Młode Pary zadają sobie to pytaniem, bowiem dla większości oczywiste jest, że pojawi się on na sali weselnej tuż po oczepinach. A może warto dokładniej przeanalizować tę kwestię?

WYBIERZ TORT WESELNY!

Kiedy podaje się tort weselny - zdjęcie 2

Kiedy podaje się tort weselny? Oto opcje:

Tort weselny po północy

Kiedy wybije północ, światła na sali weselnej gasną i wjeżdża on – tort weselny. Pięknie przyozdobiony, rozświetlony zimnymi ogniami lub blaskiem świec. Ten scenariusz jest bez wątpienia najpopularniejszy. Zdecydowana większość Młodych Par, to właśnie tuż po północy kroi wspólnie pierwszy kawałek tortu.

Tort weselny jeszcze przed północą

Pamiętajcie , to jest Wasz dzień i to od Was zależy jak on będzie wyglądał. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na Waszym przyjęciu weselnym tort pojawił się przed północą np. o godzinie 22. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele zalet. Dla najmłodszych gości tort weselny jest niezwykle fajną atrakcją. Niestety, nie wszystkie dzieci doczekają północy. Znaczna część maluchów uśnie zdecydowanie wcześniej. Zdarza się również i tak, że niektórzy goście muszą wyjść z przyjęcia weselnego wcześniej. Mają do pokonania dużo kilometrów lub muszą wrócić z dziećmi do domu.

Zobacz także: Co zamiast tortu weselnego?

Kiedy podaje się tort weselny - zdjęcie 3

Tort weselny po daniu głównym

Kolejnym pomysłem, jest podanie tortu weselnego tuż po daniu głównym. Jednak wtedy za oknami nie będzie jeszcze wystarczająco ciemno i zimne ognie, czy świece nie będą wyglądały tak spektakularnie.

WYBIERZ TORT WESELNY!

Zobacz także: Torty weselne w stylu naked cake – słodkie propozycje

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!