Wedding.pl / Lovestory / Uroda i Zdrowie / Makijaż ślubny / Czy warto decydować się na makijaż próbny?
Makijaż ślubny

Czy warto decydować się na makijaż próbny?

23 marca 2017 —

Jeśli zastanawiasz się, czy ślubny makijaż próbny jest potrzebny, sprawdź, jakie plusy niesie ze sobą wcześniejsze spotkanie z makijażystką!

Dlaczego warto zdecydować się na ślubny makijaż próbny?

1. Unikniesz alergii i podrażnień w dniu ślubu

Nawet jeśli używasz wielu kosmetyków kolorowych i nigdy nie miałaś problemów z cerą, warto upewnić się, że produkty, które makijażystka nałoży na twoją twarz w dniu ślubu, nie wywołają żadnych podrażnień! A jeśli na co dzień się nie malujesz, tym bardziej powinnaś umówić się na makijaż próbny, by sprawdzić, jak twoja skóra zareaguje na make up.

2. Sprawdzisz trwałość makijażu

Pełen emocji ślub i szalona zabawa weselna to dla makijażu prawdziwe wyzwanie! Warto wcześniej sprawdzić, jak wiele jest w stanie wytrzymać ślubny make up! Dzięki wcześniejszej wizycie u makijażystki będziesz mogła przetestować trwałość użytych kosmetyków i zdążysz sprawdzić, w jaki sposób możesz wydłużyć lub poprawić ich działanie. Polecamy przetestować wodoodporny tusz do rzęs podczas oglądania wybranego wzruszającego filmu z listy 20 filmów ze ślubem w tle!

3. Upewnisz się, że makijaż dopełni twoją ślubną stylizację

Próba generalna, w przypadku ślubnego makijażu, pozwoli idealnie dopracować ślubną stylizację. Przede wszystkim zobaczysz, jak będziesz prezentować się w tym ważnym dniu. Sprawdzisz, jak czujesz się w danej kolorystyce i czy pasuje ona do innych dodatków.

makijaż próbny

4. Przekonasz się, czy wybrałaś odpowiednią makijażystkę

Wybór ślubnych usługodawców nie jest łatwy. Możesz polegać na poleceniach znajomych, jednak ostateczny efekt pracy makijażystki ujrzysz dopiero po wykonaniu pracy. Jeśli masz taką możliwość, przetestuj umiejętności i przebieg współpracy ze swoją ślubną makijażystką.

5. Będziesz miała piękny makijaż na inną okazję

Umów się na próbny makijaż w dniu, w którym wybierasz się na ślub koleżanki, uroczystą kolację lub imieniny teściowej. Wykorzystaj specjalną okazję jako pretekst do wizyty u makijażystki. Będziesz pięknie prezentować się podczas ważnej uroczystości i upewnisz się, czy dany makijaż jest odpowiedni na dzień ślubu.

Adrianna Fliszewska
Napisane przez

Adrianna Fliszewska

adrianna@wedding.pl