21 maja 2019

Kolorowy manicure ślubny


manicure ślubny - zdjęcie 2

Nie od dzisiaj wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach, ale manicure ślubny to jeden z tych detali, o które należy zadbać w szczególny sposób. Dłonie i paznokcie panny młodej zostaną wszak uwiecznione przez fotografa w momencie wymiany obrączek! Przemyślana stylizacja będzie też po prostu stanowić kropkę nad i całego looku przyszłej żony w dniu jej wesela. Coraz więcej kobiet postanawia zaś wystąpić tego dnia z paznokciami w kolorze.

ZNAJDŹ MANIKIURZYSTKĘ NA SWÓJ ŚLUB!

Klasyczna elegancja

Co jest zresztą absolutnie uzasadnione chociażby w sytuacji, gdy panna młoda stawia na wyrazisty makijaż ust. Lakier idealnie dopasowany do odcienia pomadki – również tej krwistoczerwonej czy nawet wściekle fuksjowej – domknie całą kompozycję i nada jej ponadczasowy charakter. Jeśli wybierzemy tutaj klasyczną czerwień, nie będzie miało aż takiego znaczenia, w jakiej palecie utrzymane są weselne dekoracje lub ślubny bukiet.

Zobacz też: Manicure w kolorze czerwieni – jesteśmy na TAK!

manicure ślubny - zdjęcie 4

Motyw przewodni

Nic nie stoi jednak oczywiście na przeszkodzie, by kolorowy manicure ślubny nawiązywał do barw dominujących w wystroju sali weselnej lub kwiatów zdobiących kościół podczas ceremonii. Takie rozwiązanie również wskazuje na staranne przemyślenie wszystkich, nawet najdrobniejszych detali, budząc podziw i uznanie wśród zaproszonych gości. Powtarzający się na kolejnych fotografiach odcień sprawi ponadto, że staną się one wyjątkowo efektowną pamiątką.

manicure ślubny - zdjęcie 6

Gra w kolory

Jeśli jednolicie pomalowane kolorowe paznokcie na ślub to wciąż za mało, by podkreślić nasz styl oraz osobowość, śmiało poszukujmy znacznie bardziej fantazyjnych rozwiązań. Ciekawym pomysłem może okazać się chociażby gra z bardziej konwencjonalnymi stylizacjami, takimi jak tradycyjnie wybierany przez panny młode frencz, wciąż jeszcze popularne paznokcie ombre czy frencz odwrócony. Zamiast ograniczać się do „bezpiecznych” bieli, beżu czy pudrowego różu, po prostu zmieńmy je na żywe, nawet neonowe odcienie!

ZNAJDŹ MANIKIURZYSTKĘ NA SWÓJ ŚLUB!

Każdy palec inny

Kolorowy manicure ślubny może też polegać na pomalowaniu każdego paznokcia lakierem w nieco innym tonie – byleby wszystkie pozostały w tej samej tonacji. Kto jednak powiedział, że nie wolno nam pójść na całość, stosując barwy wręcz kontrastujące! To jest nasz dzień i mamy prawo wyglądać w nim tak, jak tylko sobie tego zażyczymy. Manicure jest zaś detalem na tyle drobnym, że nawet osoby o dość konserwatywnym podejściu mogą pozwolić sobie tutaj na odrobinę szaleństwa. Chociażby wybierając delikatniejsze w wyrazie odcienie pastelowe

manicure ślubny - zdjęcie 1

Kolorowy manicure ślubny: poziom zaawansowany

Niezależnie od nasycenia barw, jakimi zechcemy przyozdobić paznokcie na ślub, postawić możemy też na bardziej pracochłonne, za to niezwykle efektowne stylizacje, które z pewnością nas wyróżnią. Do wyboru mamy m.in. motywy geometryczne, różnego rodzaju pyłki, brokat, cyrkonie czy perełki, a także hit sezonu, jakim jest ażurowe wykończenie, np. w formie koronki, stosowane zwykle na jednym czy dwóch paznokciach. Dzięki mocniejszym kolorom tego typu rozwiązania będą o wiele lepiej widoczne niż w opcji pt. tradycyjny manicure ślubny.

Polecamy: Manicure ślubny – sprawdź najmodniejsze kolory

Stopy też ważne

Jeśli na ślubie lub weselu planujemy pojawić się w odkrytych sandałkach, nie możemy oczywiście zapomnieć o pomalowaniu także paznokci u stóp! Mogą one zresztą grać tutaj pierwsze skrzypce, przybierając o wiele bardziej wyrazistą barwę niż paznokcie u rąk utrzymane w tonacji nude. Mogą też – wręcz przeciwnie – pozostać całkowicie neutralne, kolorowy manicure ślubny może też z nimi jakoś korespondować. Jeśli w dekoracjach weselnych dominują na przykład czerwień i złoto, manicure niech uwzględni jeden, a pedicure drugi z tych kolorów.

manicure ślubny - zdjęcie 7

ZNAJDŹ MANIKIURZYSTKĘ NA SWÓJ ŚLUB!

Kolorowy manicure ślubny: słowo na koniec

Gdy marzą się nam kolorowe paznokcie na ślub, ale wciąż jeszcze mamy pewne wątpliwości, zróbmy po prostu manicure próbny. Sprawdzimy wtedy na własne oczy, jak prezentuje się on w połączeniu z suknią i dodatkami. Być może też z ślubnym makijażem i kwiatami, które znajdą się w naszym bukiecie. Koniecznie poprośmy kogoś o zrobienie zdjęć. Na ich podstawie zdecydowanie łatwiej będzie nam podjąć decyzję o pomalowaniu paznokci na wybrany kolor.

Paulina Kołaczek
Paulina Kołaczek
W branży ślubnej od 5 lat, od 2018 związana z portalem Wedding.pl. Fanka zarówno rustykalnych wesel, jak i nowoczesnych przyjęć w miejskim stylu. Prywatnie zakochana w dalekich podróżach i azjatyckiej kuchni.