09 grudnia 2016 · Porady

10 wskazówek jak wybrać idealne zaproszenia ślubne


Wybór zaproszeń ślubnych to bardzo ważny element przygotowań do tego wielkiego dnia . Oprócz dekoracji sali weselnej, warto również pomyśleć nad tym, aby inne elementy współgrały ze sobą i tworzyły doskonale przemyślaną całość. Aby was zainspirować, przedstawiamy 10 wskazówek, które pomogą wam wybrać idealne zaproszenia ślubne.

Ślubne zaproszenia

Przede wszystkim – nie dajcie się zwariować. Oczywiście warto jest śledzić, co jest modne w danym sezonie, które z kolorów są obecnie hitem. Niemniej jednak ,jeżeli żadna z propozycji wam nie odpowiada, darujcie sobie modę i wybierzcie takie kolory, które według was są najpiękniejsze. Pamiętajcie, że zarówno ślubne zaproszenia, jak i kolorystyka całej uroczystości, musi odpowiadać wam, a nie panującym trendom.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zaproszeń ślubnych?

1 Styl uroczystości

Ślubne zaproszenia, które trafią do rąk gości, z pewnością wywrą na nich pierwsze wrażenie i zasugerują styl waszego wesela. Warto więc, aby byłoy one dostosowane do stylistyki całej uroczystości. Producenci oferują ślubne zaproszenia w rozmaitych stylach. Od klasycznych i bardzo eleganckich, po nowoczesne i bogato zdobione. Na rynku dostępne są zaproszenia niemalże w każdym stylu. Do zaproszeń możecie dobrać akcesoria na ślub i wesele, w skład których wchodzą karty menu, winietki na stół, etykiety na alkohol, księgi gości i podziękowania.

2 Styl pary młodej

Ślubne zaproszenia powinny odzwierciedlać Waszą osobowość i zainteresowania. Jeżeli nie przepadacie za pastelowymi kolorami, to absolutnie nie sugerujcie się tym, że w danym sezonie królują pastele. Wybierzcie takie kolory, które Wam odpowiadają. Dobierzcie taką grafikę, jaką uznacie za najpiękniejszą i najbardziej odpowiadającą Waszym osobowościom. Pozwoli to nadać im niepowtarzalny charakter.

3 Kolor przewodni

Jeśli zdecydowaliście się na wybór koloru przewodniego w dekoracjach ślubnych, pomyślcie o tym, żeby zaproszenia również do niego nawiązywały. Zabawcie się paletą barw i połączcie ze sobą różne odcienie wybranego koloru. Z pewnością uzyskacie niebanalny, a zarazem elegancki efekt.

4 Czytelna treść

Informacje zawarte w zaproszeniach powinny być łatwe do zrozumienia i przedstawione w przejrzystej formie. Nadmiar wzorów oraz tekstu sprawi, że będą one trudne do odczytania. Aby treść zaproszenia była czytelna nie zapomnijcie o doborze odpowiedniej czcionki. Takiej, która będzie zarówno efektowna jak i czytelna.

5 Wielkość i kształt

Możecie wybierać w mnogości kształtów i rozmiarów gotowych zaproszeń, a w razie potrzeby zaprojektować własne. Pamiętajcie jednak, że niestandardowe rozmiary mogą zwiększyć koszt wysyłki.

6 Cena

Koszt gotowych zaproszeń ślubnych zaczyna się już od złotówki i tylko od Was zależy, na jakiej kwocie się skończy. Cena zależy od projektu, rodzaju papieru, tuszu, procesu drukowania i ilości. Warto zwrócić uwagę na to, aby zaproszenia charakteryzowały się wysoką jakością i techniką wykonania.

7 Treść zaproszenia

Informacje, jakie powinny znaleźć się w zaproszeniu, to przede wszystkim: data, miejsce, godzina ślubu oraz wesela. Treść drukowana na zaproszeniach, w zależności od upodobań, może być oficjalna lub w formie bardziej osobistej. Obecnie, popularne są zabawne wierszyki mówiące gościom co Młoda Para chciałaby otrzymać zamiast kwiatów. Dodatkowo w zaproszeniu umieszcza się również prośbę o potwierdzenie przybycia.

8 Termin

Jeśli decydujemy się na indywidualny projekt, poszukiwania drukarni powinno się rozpocząć nawet rok przed ślubem, aby mieć czas na spokojnie przejrzenie ofert i zaplanowanie ostatecznego projektu. Przy gotowych zaproszeniach ślubnych okres ten jest oczywiście dużo krótszy. Najlepszy czas na dostarczenie zaproszeń to trzy miesiące przed weselem. Wówczas zaproszeni goście będą mogli odpowiednio się przygotować i potwierdzić swoje przybycie.

9 Próbki

Prośba o przesłanie kilku próbek zaproszeń przed ostatecznym wyborem pomoże Wam z zapoznaniem się jak w rzeczywistości wygląda zaproszenie, na które chcecie się zdecydować oraz jaka jest jakość ich wykonania. Jest to idealny sposób na to, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

10 Trendy

W tym sezonie wszystko jest dozwolone. Kolory szczególnie wyraziste, takie jak żółć, amarant, granat, turkus, musztarda i fiolet – z pewnością nadadzą charakteru. Niemniej jednak pastele, to również HIT sezonu 2017 nie tylko w świecie sukien ślubnych, ale również dodatków. Pamiętajcie, aby zaproszenia współgrały z kolorem przewodnim wesela, aby wszystko idealnie ze sobą współgrało. Oczywiście nie zaszkodzi delikatne przełamanie motywu dekoracji np. drobnym akcentem kolorystycznym przy zaproszeniach.

Odwiedź zakładkę Dekoracje ślubne

Czy ten tekst był dla was przydatny? Podzielcie się swoją opinią na fanpage TwojaSuknia.pl – Ślub i Wesele

Źródło zdjęćŚlubne Rabaty

Rabat na obrączki W.Kruk
Garnitur Vistula Rabat