Wedding.pl / Lovestory / Dekoracje / Dekoracje ślubne / Dekoracja kościoła na ślub zimą
Dekoracje ślubne

Dekoracja kościoła na ślub zimą

23 stycznia 2018 —
Dekoracja kościoła na ślub zimą - zdjęcia 18

Kościół to miejsce, w którym Pary Młode wypowiadają słowa przysięgi małżeńskiej. Patrząc sobie głęboko w oczy i trzymając się za prawe dłonie, ślubują sobie miłość do ostatnich chwil życia. Dlatego też, warto dołożyć wszelkich starań, aby dekoracja kościoła podkreślała wyjątkowy charakter uroczystości i by zachwyciła zaproszonych gości. Jeśli ceremonia zaślubin odbędzie się zimową porą, może warto pokusić o przygotowanie dekoracji, które będą nawiązywały do aury panującej za oknem? Jeśli nie macie jeszcze żadnego pomysłu, przygotowaliśmy kilka podpowiedzi, które mamy nadzieje Was zainspirują. Dekoracja kościoła na ślub zimą to wspaniałe wyzwanie!

Dekoracja kościoła na ślub zimą

Dekoracja kościoła powinna być przemyślana, a każdy nawet najdrobniejszy element powinien ze sobą idealnie współgrać. Jeśli macie wybrany kolor przewodni wesela, powinien on również dominować w wystroju kościoła. A może na sali weselnej także zapanuje zimowy klimat?

Zobacz także: Wystrój kościoła na ślub – porady

Gałązki świerku

Czasami wystarczy tak niewiele, aby stworzyć niepowtarzalną, zimową dekorację. Zielone gałązki świerku będą pięknie współgrały z naturalnym drewnem ławek. Z iglaków możecie przygotować małe, okrągłe stroiki, którymi przyozdobicie ławki. W zależności od ich wielkości, możecie powiesić je na każdej z nich lub co drugiej. A może gałązki świerku oprószone sztucznym śniegiem bardziej przypadną Wam do gustu?

Szyszki

Naszą kolejną propozycją zimowej dekoracji kościoła są szyszki. Szyszki możecie poukładać wzdłuż dywanu, po którym będziecie szli do ołtarza. Dzięki temu stworzycie naprawdę wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. Zobaczycie, sami będziecie miło zaskoczeni.

Blask świec

Blask świec sprawdzi się o każdej porze roku, a już na pewno nie może go zabraknąć na zimowym weselu. Świece ocieplą wnętrze i sprawią, że kościół będzie wyglądał bardzo odświętnie. Wysokie tuby, a może szklane kule z pływającymi świeczkami ustawione wzdłuż drogi do ołtarza…Pamiętajcie tylko, że ksiądz musi wyrazić zgodę na prawdziwe świeczki. Jeśli tak nie będzie, możecie kupić woskowe sztuczne świecie, które z powodzeniem zastąpią te normalne.

Zobacz także: Dekoracje ślubne – droga do ołtarza

Jemioła

Jeśli Wasz ślub odbędzie się w pobliżu Świąt Bożego Narodzenia, warto zadbać o świąteczne akcenty. Do wystroju kościoła możecie wykorzystać gałązki jemioły, które w połączeniu z szyszkami i świecami stworzą zimowy nastrój.

 

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!