Zasady rankingu Wizytówek w Wedding.pl

W Wedding.pl wierzmy, że sposób układania rankingu usługodawców mających swoje wizytówki w Portalu musi odpowiadać oczekiwaniom naszych użytkowników, tak aby zapewnić im jak najlepsze wyniki wyszukiwania usług i dostawców, których poszukują. Nie możemy jednak zagwarantować konkretnej pozycji w rankingu firmom, które mają u nas swoje Wizytówki. Ranking jest dynamiczny i pozycja w rankingu może zmieniać się w związku z Twoimi działaniami, zapytaniami naszych użytkowników oraz działaniami innych firm, które promują na Wedding.pl swoje usługi.

Zasady rankingu

Kierując się oczekiwaniami naszych użytkowników oraz doświadczeniami w zarządzaniu platformą typu marketplace wprowadziliśmy poniższe zasady działania rankingu Wizytówek w Wedding.pl:

Ważne jest jaki pakiet dla swojej Wizytówki wykupił nasz Klient. Wykupienie pakietów o większej liczbie funkcjonalności i szerszym zakresie usług oferowanych przez Wedding.pl powoduje, że wizytówki są pozycjonowane wyżej, niż wizytówki z pakietami usług, które nie są tak rozbudowane.

Równie ważnym czynnikiem wpływającym na pozycję Wizytówki w rankingu jest “jakość” wizytówki oraz stopień jej uzupełnienia. Wiemy, że nasi użytkownicy poszukują Wizytówek, które oferują jak najbardziej kompletne i atrakcyjne informacje o naszym Kliencie. Stąd wyżej w rankingu będą pozycjonowane Wizytówki, które są atrakcyjne dla użytkowników i zawierają takie informacje jak:

  • Zdjęcia i filmy w galerii,
  • Kalendarz dostępności,
  • szczegółowy opis oferty,
  • Avatar,
  • Nazwisko Klienta,
  • Telefon Klienta,
  • Zakres cen usług oferowanych przez Klienta.

Ważne jest również uzupełnienie sekcji “pytania i odpowiedzi”.

Klient ma ciągły dostęp do informacji dotyczącej stopnia uzupełnienia swojej Wizytówki - informacja o stopniu uzupełnienia znajduje się w panelu administracyjnym Wizytówki. Im wyższy stopień uzupełnienia, tym możliwa wyższa pozycja w rankingu.

Ważnym kryterium, którym kierują się nasi użytkownicy szukając konkretnych usług lub produktów są również oceny wystawione przez innych użytkowników naszym Klientom. Zachęcamy więc naszych Klientów do otwarcia się na opinie użytkowników serwisu.

Przy ustalaniu rankingu bierzemy również pod uwagę kryterium odległości miejsca siedziby firmy Klienta lub miejsca świadczenia usług od wpisanego przez naszego użytkownika miasta lub miejscowości. Wiemy, że nasi użytkownicy chcą otrzymać informacje o usługach i produktach jak najbliżej miejsca swojego zamieszkania i pracy. Przykładowo, jeżeli użytkownik będzie poszukiwał produktów lub usług z Gdańska, to w rankingu zostaną zaprezentowane Wizytówki naszych Klientów z tego miasta lub okolic.

Jeżeli wizytówka promuje produkty, jak np. garnitury czy suknie ślubne, to przy tworzeniu rankingu brane są pod uwagę również informacje o kolekcji tych produktów. Im starsze kolekcje w ofercie naszego Klienta, tym niższa pozycja w rankingu.


Dodatkowe promowanie wizytówek

Wedding.pl może również promować wizytówki opierając się na różnych parametrach, takich jak: czas trwania umowy z danym vendorem (przykładowo - możemy promować wizytówki vendorów, który dołączyli do naszego serwisu w ostatnim czasie), zainteresowanie usługami i produktami oferowanymi przez danego vendora. Wizytówki promowane będą pojawiały się wyżej w wynikach wyszukiwania i mogą zostać stosowanie oznaczone. Jednak również w przypadku dodatkowego promowania wizytówek Wedding.pl nie gwarantuje określonego czasu trwania dodatkowego promowania, jak i określonej pozycji wizytówki. Może mieć miejsce sytuacja, że różnym użytkownikom naszego serwisu w tym samym czasie różne wizytówki będą przedstawiane jako promowane.


Jak poprawić ranking swojej wizytówki?

Jeżeli chcesz poprawić ranking swojej wizytówki, możesz zawsze wykupić wyższy pakiet usług oferowanych przez Wedding.pl. Jeśli jesteś zainteresowany wyższym pakietem skontaktuj się z nami pisząc na adres [email protected].

Możesz również w sposób pełniejszy i bardziej atrakcyjny uzupełnić swoją wizytówkę umieszczając na niej więcej informacji, z których będą korzystać nasi użytkownicy.

Odpowiadaj na zapytania naszych użytkowników.

Nie bój się ocen - nasi użytkownicy chcą wiedzieć, co inni sądzą o Twoich usługach.