Wedding.pl / Lovestory / Dekoracje / Dekoracje ślubne / Dekoracje ślubne – droga do ołtarza
Dekoracje ślubne

Dekoracje ślubne – droga do ołtarza

22 września 2017 —
Dekoracje ślubne - droga do ołtarza

Pierwszą „nową drogą życia” jaką przechodzą Państwo Młodzi jest droga do ołtarza. Dlatego koniecznie trzeba zadbać, by dekoracje ślubne w kościele wyglądały idealnie. Z tą główną alejką wiążą się najpiękniejsze chwile w trakcie ślubu.  Pan Młody czekający przy ołtarzu na swoją wybrankę. Panna Młoda, prowadzona przez ojca ku ukochanemu, w rytm marsza weselnego. Oto momenty, które wywołują pierwsze łzy wśród zebranych i zapadają im głęboko w pamięć. Są to też sceny warte uwiecznienia w każdy możliwy sposób – wieloma zdjęciami i filmem. Aby łzy leciały nie tylko ze wzruszenia, ale i z zachwytu, a zdjęcia miały wspaniałe tło, udekorujmy starannie środek kościoła.

Dekoracje ślubne – ławki przy głównej alei

Jeśli chodzi o przystrojenie ławek, najlepiej połączyć piękne z pożytecznym. Miejsca gdzie siedzą goście ozdabia się zazwyczaj z jednej strony – tej od głównej alei. Za pomocą dekoracji możemy odgrodzić przejście, tak by siedzący nie mieli wstępu na drogę do ołtarza. Niech ta zarezerwowana będzie tylko dla Młodej Pary i kilku towarzyszących jej osób. Świetnym i efektownym sposobem jest powieszenie u góry ławek girlandy. Takie dekoracje ślubne będą nie tylko pięknie wyglądać, lecz także spełniać funkcję szlabanu. Ławki można również przystroić małymi bukiecikami lub tiulem z małymi kokardkami.

Zobacz również: Jak udekorować kościół na ślub?

Dekoracje ślubne – podłoga

Pierwszą rzeczą o jaką musimy zadbać przygotowując podłogę głównej alei jest dywan. Zazwyczaj w białym kolorze, rozciąga się przez całą główną nawę. To właśnie z powodu jego barwy musimy powstrzymać gości, by nie chodzili środkiem kościoła. Tak jasny materiał szybko się pobrudzi, jeśli będzie używało go więcej osób. Aby dodatkowo ozdobić dywan możemy przykleić do niego specjalnie przygotowane inicjały Młodej Pary. Oprócz tego ważne są także dekoracje, które znajdą się na ziemi po bokach dywanu. Pięknie wyglądać będą świeczki w szklanych tubach ustawione wzdłuż ławek. Efektownym rozwiązaniem jest też utworzenie ścieżki z płatków kwiatów, ale jest to niestety rozwiązanie znacznie droższe. Można też zaaranżować drogę w inny ciekawy sposób. Dekoracje ślubne są tak różne i dostępnych jest ich tyle, by każdy mógł znaleźć coś, co przypadnie mu go gustu. I wtedy już tylko komu w drogę temu ślub!

Zobacz również: Różany wystrój kościoła - 12 propozycji

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!