Wedding.pl / Lovestory / Dekoracje / Dekoracje ślubne / Jak udekorować kościół na ślub?
Dekoracje ślubne

Jak udekorować kościół na ślub?

22 czerwca 2017 —

Jeśli dla dekoratora ślubnego dekoracja kościoła na ślub stanowi wyzwanie to co dopiero ma powiedzieć Panna Młoda? Ruszamy Wam z pomocą!

Dywan w kościele

Biały dywan to absolutny must have jeśli chcesz, aby dekoracja kościoła na ślub była perfekcyjna! Rozświetli całą świątynie i nada jej bardzo uroczysty charakter. Na biały dywan możecie, np. przykleić swoje inicjały, wcześniej zamówione w drukarni. Dywany, które są w kościołach na stałe zazwyczaj mają wzorki i nie są szerokie, w przeciwieństwie do kupnego, ślubnego. Para Młoda wygląda bardzo elegancko krocząc tak wyściełaną alejką.


Dekoracja ławek w kościele

Elementarna część ślubnych dekoracji, którą możesz przystroić na wiele różnych sposobów. Wszelkie tiule i materiały ciągnące się od ławki do ławki powoli odchodzą do lamusa. Zastąp je, np. dekoracją z kwiatów i tubami ze świeczkami ustawionymi wzdłuż drogi do ołtarza. Jeśli w parafii, w której bierzesz ślub nie możesz użyć prawdziwych świeczek, zastąp je sztucznymi z wosku. Na pierwszy rzut oka nikt nie pozna, że płomień nie jest prawdziwy, a wyglądają olśniewająco!

Dekoracja wejścia do kościoła

Podobnie jak na sali, w kościele też na pewno marzysz o dekoracjach z efektem „wow”. Nic lepiej nie potęguje tego efektu jak dekoracje na samym wejściu. Przed ławkami, czyli na początku Twojej drogi do ołtarza postaraj się o dekorację, np. dwa postumenty z kandelabrami lub kompozycjami kwiatowymi. Gdy będziecie wychodzić z kościoła, a fotograf będzie starał się uwiecznić każdą chwilę, na pewno docenisz taką dekorację ślubną!

Dekoracje na zewnątrz kościoła

Jeśli przed wejściem do kościoła są poręcze lub inne elementy, które wiesz, że możesz przystroić, nie wahaj się ani chwili! W cieplejsze dni goście będą Was składać życzenia pod świątynią, dlatego zadbania nawet o taki szczegół to dobry pomysł w dniu ślubu.

Imponujące ślubne dekoracje

Jeśli możesz sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa, hitem ostatnich lat są imitacje drzew. Mają prawdziwe pnie i sztuczne korony, które można uzupełnić żywymi kwiatami. Pięknie wyglądają również płatki róż rozsypane wzdłuż drogi do ołtarza.

Zobacz również inspirujące pomysły na kolorowy wystrój kościoła.

Aleksandra Krzyna
Napisane przez

Aleksandra Krzyna

aleksandra@wedding.pl