Wedding.pl / Lovestory / Dekoracje / Dekoracje ślubne / Wystrój kościoła na ślub – porady
Dekoracje ślubne

Wystrój kościoła na ślub – porady

29 listopada 2017 —
Wystrój kościoła na ślub

Kościół to wyjątkowe miejsce, w większości przypadków to w nim ślubujecie sobie miłość i przysięgacie uczciwość małżeńską. To właśnie w nim stajecie się mężem i żoną, a tym samym zaczynacie iść nową, wspólną ścieżką przez życie. Każdy kościół sam w sobie jest piękny i jedyny w swoim rodzaju. Warto jednak w tym wyjątkowym dniu dodać mu jeszcze więcej uroku i elegancji. Dlatego nie zapomnijcie o tym, że wystrój kościoła na ślub jest bardzo ważny. Nie macie jednak żadnego pomysłu, nie wiecie od czego zacząć? Na nas zawsze możecie liczyć! Najpiękniejsze pomysły i najciekawsze inspiracje już na Was czekają.

Wystrój kościoła na ślub – świeże kwiaty

Bez wątpienia w dekoracji kościoła główną rolę powinny odgrywać świeże kwiaty. Nic tak pięknie nie podkreśli wyjątkowości tego dnia jak cudowne kompozycje kwiatowe. Niestety, aby dekoracja była zauważalna potrzebne są duże ilości roślinek. Dlatego najlepiej wybierać kwiaty sezonowe, których cena będzie zdecydowanie niższa niż kwiatów ze szklarni. Bukietów o pastelowych i delikatnych kolorach nie może zabraknąć pod ołtarzem, jak również w nawach bocznych. Nie zapomnijcie także o przystrojeniu ławek. Marzycie o czymś wyjątkowym? W takim razie polecamy girlandy kwiatowe powieszone wzdłuż wszystkich ławek. Równie nieziemsko będą wyglądały jasne kwiaty hortensji w połączeniu z zielonymi liśćmi.

Zobacz także: Dekoracje ślubne – droga do ołtarza

Wystrój kościoła na ślub – dywan

Jeżeli chcesz, aby dekoracja kościoła była naprawdę perfekcyjna nie zapomnij o dywanie. Biały dywan przepięknie rozświetli kościół i nada eleganckiego charakteru tej wyjątkowej uroczystości. Na dywanie możecie przykleić swoje inicjały, imiona, datę ślubu a nawet ulubiony cytat. Dajcie się ponieść wyobraźni.

Wystrój kościoła na ślub – świece

Bardzo ważną dekoracją kościoła są świece, których blask może Was prowadzić do ołtarza. Świece w dużych szklanych wazonach, możecie ustawić wzdłuż dywanu, pod ołtarzem jak również przed wejściem do kościoła. Ich kolor powinien nawiązywać do motywu przewodniego wesela a także powinien współgrać z kolorami świeżych kwiatów. Wszystkie dekoracje powinny tworzyć jedną, spójną całość.

Zobacz także: Pergole kwiatowe: najciekawsze inspiracje

Wystrój kościoła na ślub – wejście do kościoła

Jeżeli budżet Wam na to pozwala, nie zapomnicie o przystrojeniu wejścia do kościoła. Kwiaty na poręczach, zielone wianuszki na drzwiach wejściowych, a także dwa postumenty z kompozycjami kwiatowymi – będzie naprawdę pięknie.

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!