19 października 2016

18 pytań do fotografa ślubnego


Wybraliście już ślubnych usługodawców? Czas ustalić szczegóły współpracy! O czym warto wcześniej porozmawiać z fotografem? Przygotowaliśmy dla was gotową listę pytań!

Na niektórych usługach ślubnych nie warto oszczędzać. Szczególną uwagę należy zwrócić na wybór fotografa. Zdjęcia będą najważniejszą pamiątką z waszego ślubu i wesela. Jak wybrać fotografa ślubnego? Zacznijcie od zapoznania się z ofertami różnych usługodawców. Znajdziecie je w naszym katalogu. Warto dokładnie przemyśleć spotkanie z osobą, która będzie uwieczniać wasze szczęśliwe chwile. Niektóre pytania do fotografa mogą wydawać się oczywiste, jednak podczas rozmowy nietrudno zapomnieć o szczegółach. Co powinniście ustalić z fotografem przed uroczystością? Przygotowaliśmy dla was grafikę, którą możecie pobrać i wykorzystać przy omawianiu współpracy z fotografem!

Pytania do fotografa ślubnego

Przede wszystkim, musicie zorientować się, jakie doświadczenie w branży ślubnej ma dana osoba. Przed rozmową sprawdźcie portfolio i zobaczcie, w jakim klimacie utrzymane są wcześniejsze prace. Dowiedzcie się, co zawiera pakiet za który płacicie, ile wynosi zaliczka i czy dojazd jest dodatkowo płatny. Poza kwestiami finansowymi warto poznać standardowy czas pracy fotografa i, w razie potrzeby, ustalić stawkę za dodatkowe godziny.

Fotograf powinien dobrze znać miejsca, w których odbędzie się ślub i wesele. Zapytajcie, czy robił tam już kiedyś zdjęcia lub czy planuje wybrać się tam przed waszą uroczystością. Upewnijcie się, że w dniu ślubu nie zabraknie odpowiedniej licencji na rejestrowanie ceremonii w kościele. Podpytajcie fotografa o jego ulubione miejsca na ślubny plener, ustalcie zasady wyboru lokalizacji.

Zapytajcie jak fotograf zabezpiecza się przed nagłymi sytuacjami – czy zabiera ze sobą zapasowy sprzęt i czy może liczyć na wsparcie innego profesjonalisty. Przedstawcie swoje pomysły na zdjęcia, pokażcie przykładowe zdjęcia ślubne, które wam się podobają, by zilustrować efekt, który chcecie osiągnąć. Jeśli chcecie mieć wpływ na ostateczny wygląd zdjęć, zapytajcie o możliwość wyboru prac do obróbki. Dowiedzcie się, ile zdjęć otrzymacie, w jakiej będą formie i jak długo będziecie na czekać na efekt końcowy.

Oto przydatna lista pytań, którą przygotowaliśmy, by ułatwić wam ustalanie warunków współpracy z fotografem:

Pytania do fotografa

Adrianna Fliszewska
Adrianna Fliszewska