Wedding.pl / Inspiracje / Ślub i wesele / Fotografia i wideo / Sesja narzeczeńska – trendy 2019/2020. Naturalna czy nowoczesna?
Fotografia i wideo

Sesja narzeczeńska – trendy 2019/2020. Naturalna czy nowoczesna?

19 lipca 2019 — Ula Jaworek
sesja narzeczeńska trendy 2019 2020 - zdjęcie 2

Narzeczeńska sesja fotograficzna to świetny sposób, by udokumentować jeden z najpiękniejszych okresów Waszej miłości. Zdjęcia wykorzystać można w zaproszeniach lub na ślubnej stronie www, ozdobić nimi salę weselną lub zaprezentować je w formie pokazu slajdów, a także oprawić w ramki, by stały się po prostu wspaniałą pamiątką. Podobnie jak sesje ślubne, tak i sesje narzeczeńskie podlegają trendom. Co będzie więc na topie w sezonie 2019/2020?

Z pewnością zaobserwować można wzmożone zainteresowanie dostępnymi możliwościami technologicznymi. Moda na ujęcia z drona nie tylko nie przemija, ale zdaje się wręcz umacniać. Zwłaszcza że wizerunek zakochanej pary uchwyconej jako część większej całości niesie ze sobą głębsze, bardzo romantyczne przesłanie. A do robienia takich zdjęć dron przecież nadaje się jak mało co.

Przeczytaj także: Film i zdjęcia ślubne wykonane dronem

Warto użyć go także do nakręcenia narzeczeńskiego filmiku. I tutaj pojawia się inny, również nie nowy, ale zyskujący ostatnio na popularności sposób wykorzystania zdobyczy techniki. Chodzi mianowicie o montaż poklatkowy (stop motion), czyli animację statycznych ujęć w efektowny klip. Można go później umieścić na wspomnianej stronie ślubnej czy w mediach społecznościowych, a także rozesłać bliskim.

sesja narzeczeńska trendy 2019 2020 - zdjecie 3

Trendy 2019/2010: sesja narzeczeńska w podróży

Sesja narzeczeńska na łonie natury to ponadczasowy klasyk, można więc wielu takich spodziewać się również w sezonie 2019/2020. Tym, co będzie je wyróżniać, są nieco bardziej egzotyczne plenery. Coraz więcej par decyduje się wyruszyć w daleką podróż nie po ślubie, ale jeszcze przed nim. Dlaczego więc nie wykorzystać tego do stworzenia oryginalnej sesji narzeczeńskiej? W tym celu najlepiej umówić się wcześniej na parę godzin z lokalnym fotografem, wybrawszy go uprzednio na podstawie internetowego portfolio.

sesja narzeczeńska trendy 2019 2020 - zdjecie 4

Polecamy również: Podróżująca suknia ślubna. Wyjątkowy pomysł na sesję małżeńską

Autentyczność przede wszystkim

Na drugim krańcu spektrum, jeśli chodzi o trendy w sesjach narzeczeńskich 2019/2020, jest uchwycenie pary w okolicznościach typowych dla jej codzienności. Powodem zwrócenia się w tę stronę stał się zapewne przesyt pozowanymi i nadmiernie upiększanymi fotografiami w stylu glamour. „Motyw przewodni na topie” to teraz np. wspólne gotowanie, leniwy poranek we własnym łóżku, czytanie książek na kanapie, a nawet… zakupy w markecie. W grę wchodzi także uprawianie razem sportu lub spacer – nie tylko po lesie czy górach, ale też po mieście, w którym mieszkają przyszli państwo młodzi.

sesja narzeczeńska trendy 2019 2020 - zdjecie 5

Tak bezpretensjonalne zdjęcia po latach będą Wam przypominać, że nawet zwykłe chwile doprawione miłością i czułością mogą być pełne magii. Do tego typu sesji narzeczeńskiej nie ma co się przesadnie stroić – a nawet warto się czasem pobrudzić. Chodzi właśnie o to, by nie było idealnie! Strzałem w dziesiątkę może okazać się w tym kontekście także użycie aparatu analogowego. Dobry fotograf sprawi, że będziecie wyglądać pięknie i promiennie nawet podczas deszczu, który dla „perfekcyjnej” sesji byłby prawdziwą katastrofą. Jak znaleźć takiego fachowca? Wypróbujcie na przykład naszą spersonalizowaną wyszukiwarkę.

Trendy 2019/2010: sesja narzeczeńska z pupilem… i nie tylko

W uzyskaniu maksymalnie autentycznego efektu pomoże też zabranie na sesję narzeczeńską ulubionego czworonoga. On na pewno ustawi się do zdjęć możliwie naturalnie – a Wy, zajęci pupilem, który rozluźni atmosferę, wkrótce pójdziecie w jego ślady. Sesja narzeczeńska ze zwierzakiem to przy okazji jeden z najgorętszych trendów 2019/2020!

sesja narzeczeńska trendy 2019 2020 - zdjecie 6

Jeśli wolicie podkreślić jej wyjątkowość poprzez wyrazistą stylizację, oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by taką sesję nieco podreżyserować. Wszystko wskazuje na to, że najmodniejszymi motywami w nadchodzącym sezonie będą:

  • nostalgia – klimaty romantyczne, boho, w tle stare kredensy i dworki; utrzymane w odcieniach sepii zdjęcia mają przypominać te wykonane w poprzednich epokach i pasować do ozdobnych ramek z targu staroci;
  • glamour w stylu retro – koronki, perły, złoto, czyli innymi słowy: przepych w wydaniu vintage;
  • stylizacja pin-up – sukienki w groszki, czerwone usta, efektowne fale włosów nad czołem, skórzane kurtki i zabytkowe kabriolety to tylko niektóre pomysły do wykorzystania;
  • odtworzenie momentu Waszego poznania się lub oświadczyn – nic dodać, nic ująć.

Ciekawą, przybyłą do nas z Zachodu nowinką jest wykorzystanie podczas sesji narzeczeńskiej rekwizytów, na których widoczna jest data planowanego ślubu. Nie jest to właściwie pomysł na całą sesję narzeczeńską, tylko raczej na kilka kadrów, które rozesłać będzie można potem w ramach zaproszeń. Niemniej warto poszukać w internecie inspiracji dla zdjęć typu „save the date” i dodatkowo uwzględnić je podczas spotkania z fotografem.

Ula Jaworek
Napisane przez

Ula Jaworek

u.jaworek@wedding.pl

Z wykształcenia kulturoznawca, ślubne i weselne zwyczaje badała najpierw teoretycznie. Szybko przerodziło się to jednak w jej pasję, pogłębioną doświadczeniem z branży kulinarnej i modowej. Uwielbia piec ciasta i ciasteczka.