Wedding.pl / Lovestory / Moda ślubna / Pan Młody / Butonierka – najciekawsze pomysły na ozdobę
Pan Młody

Butonierka – najciekawsze pomysły na ozdobę

5 stycznia 2016 —

Butonierka to niewielki otwór w lewej klapie marynarki, jej ozdoba bez wątpienia jest ważnym elementem składającym się na wygląd Pana Młodego.

Butonierka  bardzo często mylona jest z brustaszą oraz poszetką. Brustasza jest to kieszonka w marynarce, do której wkładana jest poszetka – czyli ozdobna chusteczka.

Najczęściej butonierkę zdobi taki sam kwiat,  jak ten w bukiecie Panny Młodej. Zazwyczaj jest to jeden większy kwiat, przystrojony zielonymi trawami, lub kilka mniejszych, ładnie skomponowanych.

Jednak butonierka to nie tylko kwiat. Element w butonierce może nawiązywać do motywu przewodniego wesela. Jeśli Wasza ceremonia zaślubin ma miejsce nad brzegiem morza, do butonierki mogą być przeczepione delikatne, małe muszelki ozdobione niebieską tasiemką.

Decydując się na zimowe wesele, ciekawym akcentem będzie szyszka przyczepiona do marynarki Pana Młodego. Jeśli w bukiecie Panny Młodej pojawia się motyw pióra, może ono także stanowić ozdobę butonierki.

Bardzo elegancko wygląda, jeśli butonierkę świadka zdobi taki sam lub nieco mniejszy bukiecik, jak butonierkę Pana Młodego.

Poniżej przedstawiamy najciekawsze pomysły na butonierkę dla Pana Młodego.

źródło: pinterest.com

 

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!