Wedding.pl / Lovestory / Moda ślubna / Pan Młody / Dodatki dla Pana Młodego
Pan Młody

Dodatki dla Pana Młodego

5 marca 2018 —
Dodatki dla Pana Młodego 2

Dobór dodatków do ślubnej stylizacji jest bardzo istotny. To właśnie drobne elementy uzupełniają całą stylizację i tworzą ją kompletną. Co powinno być wisienką na torcie i do jakich elementów warto przywiązać szczególną uwagę? Przeczytajcie!

Pan Młody, który postanowił pójść do ślubu w bardzo oficjalnym stroju, czyli we fraku lub smokingu, nie ma dużego wyboru, ponieważ do tych stylizacji zawsze zakłada się muchę. Wybór jest trudniejszy jeśli narzeczony zdecydował się na klasyczny garnitur. Jest to świetna decyzja, ponieważ taki strój ma znacznie większe szanse na ponowne wykorzystanie podczas jakiejś innej uroczystości niż wyżej wymieniony frak. Tutaj jednak należy zdecydować, czy stylizację uzupełni mucha czy krawat.

Krawat jest opcją neutralną, dość bezpieczną i często wybieraną. Wybierając ten dodatek należy zwrócić uwagę z jakiego materiału został uszyty (warto trzymać się szlachetnych materiałów, szczególnie wystrzegając się przy tym poliestru). W salonach Próchnika eksperci pomogą dobrać krój pasujący do kształtu szyi i kołnierzyka koszuli. Dobrym pomysłem jej wprowadzenie koloru przewodniego wesela w krawacie, zwłaszcza gdy kolor ten przewija się również w stylizacji Panny Młodej.

Dodatki dla Pana Młodego
Mucha jest rozwiązaniem znacznie bardziej eleganckim i z pewnością odróżni Pana Młodego od reszty mężczyzn na przyjęciu. Decydując się na jej zakupy najlepiej wybrać szlachetną opcję muchy wiązanej, a nie gotowej, zakładanej na gumkę. Do takiego dodatku należy kupić koszulę z zakrytymi guzikami. (W tym miejscu warto też dodać, że koszula Pana Młodego zawsze powinna być biała, niezależnie od koloru sukni narzeczonej!)

Świetnym dodatkiem do garnituru jest kamizelka, która nada mu odświętnego charakter. Powinna być dobrana pod kątem koloru stroju. Odradzamy kamizelki z florystycznymi, fantazyjnymi wzorami i zachęcamy do tych eleganckich, np. w delikatną kratę.

Pan Młody na wesele na pewno nie pójdzie boso! Obuwie jest bardzo ważnym elementem, ponieważ to w nim przetańczy się całą, najważniejszą noc w życiu. Buty lakierowane przeznaczone są na uroczystości wieczorne. Do ciemnych garniturów dobrym wyborem są czarne oxfordy, a do jaśniejszych, szarych odcieni te w kolorach brązu.

Wisienką na torcie w ślubnej stylizacji są spinki do mankietów. Warto zaopatrzyć się w takie, które będą stylowe, a nie krzykliwe, a ich gamę kolorystyczną ograniczyć do dwóch kolorów.

Oczywiście najpiękniejszy „dodatkiem” do stroju Pana Młodego jest suknia Panny Młodej! Jeśli jednak macie wątpliwości co do tych wszystkich, drobnych elementów uzupełniających ślubną stylizację, dobrze jest skierować się po poradę do ekspertów salonów sieci Próchnik.

Dodatki dla Pana Młodego 1

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!