20 sierpnia 2018

Garnitur ślubny a wzrost Pana Młodego


Garnitur ślubny a wzrost Pana Młodego - zdjęcie 1

Wybór garnituru jest skomplikowany na wielu płaszczyznach i wbrew pozorom jest znacznie trudniejszy od wyboru sukni ślubnej. Kupując odświętny strój należy zwrócić uwagę na dopasowanie go do typu urody, nie pomijając przy tym naszej postury. W tym przypadku, jeśli zależy nam na idealnie skrojonym garniturze, warto udać się do profesjonalnego salonu, w których fachowcy doradzą, który wybór będzie tym odpowiednim.

Niezwykle rzadko zdarza się, że wybrany model garnituru leży idealnie na wielu typach sylwetki. Mężczyźni często nie zdają sobie sprawy, że pod tym względem nie ma garniturów uniwersalnych. W profesjonalnych sklepach sprzedawcy mogą zasugerować nam zdjęcie wymiaru – jak się okazuje, nawet kilka centymetrów różnicy w obwodzie klatki piersiowej może sprawić, że marynarka nie będzie na nas leżała tak, jak powinna.

Marynarka od ślubnego garnituru

Dopasowanie marynarki – to powinien być pierwszy krok w wyborze garnituru. Są marynarki jedno lub dwurzędowe. Te drugie w szczególności poleca się osobom wysokim i postawnym i warto pamiętać, że guziki w niej zawsze powinny być zapięte.

Swoboda – marynarka nie powinna krępować żadnych ruchów, a jest to szczególnie ważne w przypadku garnituru ślubnego, w którym mamy przetańczyć całą noc. Kołnierzyk powinien wystawać kilka milimetrów nad kołnierzem koszuli. Dobrze jest się w niej przejść kilka razy przed zakupem po sklepie. Można wyciągnąć sobie ręce do przodu w celu sprawdzenia czy nic nie uwiera, np. pod pachami. Warto również rzucić okiem czy spod rękawa wystaje delikatnie mankiet koszuli, ponieważ do też jest istotne.

Garnitur ślubny a wzrost Pana Młodego - zdjęcie 2

Dopasowanie garnituru do wzrostu

Jest kilka kategorii wzrostowych. W sklepach można znaleźć garnitury dostępne na wzrost od 164 cm do nawet 200 cm. Istotny wpływ mają takie parametry jak obwód pasa oraz obwód klatki piersiowej. To właśnie one pomogą dopasować garnitur do sylwetki.

Garnitur do sylwetki szczupłej powinien składać się z marynarki skrojonej w klatce piersiowej na około 100 cm. Spodnie natomiast mogą mieć w pasie około 86-90 cm. Mężczyznom o takim typie sylwetki bardzo często poleca się tak zwane garnitury slim, idealnie dopasowujące się do figury. Takie garnitury składają się z nieco krótszych, ale bardziej taliowanych marynarek oraz ze spodnie z wąskimi nogawkami.

Panowie o normalnej figurze zazwyczaj są nieco szersi w pasie w związku z czym dopasowanie stroju jest szczególnie ważne. Wzrost i znajomość własnej sylwetki odgrywają kluczową rolę i są ważnym punktem odniesienia przy kupnie garnituru.

Idealnie dopasowany garnitur powinien składać się z właściwie skrojonej marynarki, która nie może być zbyt szeroka w ramionach. Plecy powinny być gładkie z niewielkim zapasem tkaniny pod rękawami, po to, aby mężczyzna mógł swobodnie się w swoim odświętnym stroju poruszać. Podstawą dopasowania garnituru są też spodnie, a właściwie ich pas. Należy też zwrócić uwagę na szerokość oraz długość nogawek.

Poniżej prezentujemy infografikę, która pomoże Wam wybrać idealny garnitur!

Garnitur ślubny a wzrost Pana Młodego - zdjęcie 3

Aleksandra Krzyna
Aleksandra Krzyna