Wedding.pl / Lovestory / Moda ślubna / Pan Młody / Wybór koloru garnituru do ślubu
Pan Młody

Wybór koloru garnituru do ślubu

24 sierpnia 2018 —
Wybór koloru garnituru do ślubu - zdjęcie 1

Niezależnie od tego czy w Waszym kalendarzu widnieje już data ślubu czy nie, warto mieć w swojej szafie elegancki strój. Są mężczyźni, którzy w garniturze, np. ze względu na wykonywaną pracę chodzą na co dzień, są i tacy, którzy przez całe swoje życie założyli odświętny strój tylko raz, na studniówce. Tymczasem to właśnie garnitur sprawia, że wygląda się elegancko i wytwornie, szczególnie jeśli jest idealnie dopasowany do sylwetki i typu urody.

Wybór garnituru do ślubu

Mało który mężczyzna wie w jaki sposób dobrać taki strój. Jest ogromna różnica w kroju dla barczystych blondynów, szczupłych brunetów i bardzo wysokich szatynów. Nie ma garnituru uniwersalnego dobrego dla każdego mężczyzny. 

Wybierając garnitur należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, w tym między innymi na jego jakość wykonania oraz na kolorystykę. Najbardziej praktyczne i uniwersalne są garnitury uszyte z naturalnych tkanin, takich jak wełna czy jedwab. Można też zdecydować się na zakup eleganckiego garnituru wykonanego z ekologicznej bawełny. Garnitury z lnu są polecane na nieco mniej oficjalne okazje.

Wybór koloru garnituru do ślubu - zdjęcie 2

Kolor garnituru a typ urody

Zbadajmy dokładnie sprawę koloru garnituru, ponieważ jest bardzo istotny. Mężczyźni zazwyczaj uważają że czarny garnitur nadaje się na każdą okazję. Niestety nie do końca jest to prawdą. Garnitury w czarnej kolorystyce zgodnie z zasadami savoir-vivre należy nosić po godzinie osiemnastej (wyjątkiem jest jedynie pogrzeb, gdyż wówczas czarny strój jest jak najbardziej wskazany).

Jasne włosy

Barwa garnituru ma ogromny wpływ na podkreślenie rysów twarzy oraz na wyeksponowanie największych atutów. Podobnie jak w przypadku kroju, nie ma uniwersalnego koloru, w których będzie to twarzy każdemu. W salonach Lancerto profesjonaliści starannie dobiorą strój dla blondyna, bruneta czy szatyna i dopasują go do indywidualnych cech.

Panowie o bardzo jasnych włosach i jasnej cerze powinni unikać jasnych kolorów. Biel czy beż może sprawić, że twarz będzie prezentować się bardzo blado i wówczas nie wypadną korzystnie. Takim mężczyznom znacznie lepiej będzie w garniturach w nieco ciemniejszych barwach, ale nie głębokich i nasyconych.

Tym o włosach siwych lub blond i szarych bądź niebieskich oczach można polecić stroje w odcieniach szarości oraz niebieskiego. Idealny kolor garnituru dla blondyna to także granat. Tacy panowie powinni unikać natomiast strojów w brązowym kolorze.

Ciemne włosy

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku koloru garnituru dla bruneta. Mężczyźni posiadający bardzo ciemne włosy, piwne oczy oraz śniadą cerę powinni sięgać po stroje w ciemnej kolorystyce. Będą świetnie prezentować się na przykład w czarnych garniturach zestawionych z jasną koszulą. Bruneci powinni unikać odcieni pastelowych oraz przygaszonych.

Wybór koloru garnituru do ślubu - zdjęcie 3

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!