Wedding.pl / Lovestory / Moda ślubna / Pan Młody / Na co zwrócić uwagę przy zakupie garnituru ślubnego?
Pan Młody

Na co zwrócić uwagę przy zakupie garnituru ślubnego?

18 marca 2019 —
Na co zwrócić uwagę przy zakupie garnituru ślubnego - zdjęcie 5

Ślub to wyjątkowe wydarzenie także w życiu mężczyzny. Ceremonia zaślubin, słowa przysięgi małżeńskiej, niezapomniane przyjęcie weselne – to wszystko jest takie magiczne i niepowtarzalne. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że Pan Młody powinien prezentować się niezwykle elegancko i z klasą. Mimo iż ślubna moda męska nie ulega większym zmianom, to warto pamiętać o kilku zasadach. Jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie garnituru ślubnego. Przygotowaliśmy dla Was cenne wskazówki, dzięki którym w dniu ślubu oczy wszystkich kobiet będą skierowana właśnie w stronę Pana Młodego!

Na co zwrócić uwagę przy zakupie garnituru ślubnego - zdjęcie 1Na co zwrócić uwagę przy zakupie garnituru ślubnego?

Dopasowanie

Wybierając garnitur na dzień ślubu i wesela przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego dopasowanie. Niezwykle istotne jest, aby ślubny garnitur był odpowiednio dobrany do męskiej sylwetki. Panowie, zwrócicie uwagę na długość spodni, które nie mogą być ani zbyt długie, ani zbyt krótkie. To naprawdę niezwykle istotny szczegół, który ma ogromny wpływ na efekt końcowy. Jeśli Wasz wybór padnie na smoking, to jego efektownym dopełnieniem będą lakierowana półbuty męskie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie garnituru ślubnego - zdjęcie 2

Kolor

Należy również zastanowić się nad kolorem garnituru ślubnego. Niektórzy panowie bez chwili zastanowienia decydują się na klasyczny, ponadczasowy czarny garnitur ślubny, który nigdy nie wyjdzie z mody. Dużą popularnością cieszy się również granatowy garnitur. Jednak mężczyźni, którzy podążają za modą i nie boją się nowoczesnych, ale eleganckich rozwiązań, mają trudny orzech do zgryzienia. Klasyczna czerń, elegancki granat, oryginalne bordo, a  może delikatny błękit? Błękitny garnitur ślubny to propozycja dla mężczyzn, którzy w związek małżeński wstępują w upalne lato. Bordowy garnitur ślubny to alternatywa dla odważnych i przebojowych Panów Mlodych. Każdy garnitur, niezależnie od koloru, niezwykle elegancko będzie prezentował się ze śnieżno-białą koszulą. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie garnituru ślubnego - zdjęcie 3

Materiał

Zwróćcie uwagę na materiał z jakiego został wykonany garnitur. Materiał powinien się nie tylko dobrze prezentować, ale także zapewniać Panu Młodemu 100% komfortu. Jeśli w jego składzie przeważa wełna, to garnitur wart jest każdej ceny.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie garnituru ślubnego - zdjęcie 4

Dodatki do garnituru ślubnego

Idealnie dobrany i dopasowany garnitur ślubny to połowa sukcesu. Bardzo ważną rolę w męskiej stylizacji odgrywają dodatki, które dodają charakteru i wyjątkowości. Oryginalna mucha, czy jasny krawat – jaki będzie Wasz wybór? Brązowe półbuty męskie wykonane z najwyższej jakości skóry cielęcej sprawią, że stylizacja nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Ogromny wybór garniturów w Giacomo Conti sprawia, że każdy Pan Młody znajdzie coś dla siebie.

Klaudia Kierzkowska
Napisane przez

Klaudia Kierzkowska

k.kierzkowska@wedding.pl

Redaktorka Wedding.pl z branżą ślubną związana od 5 lat. Miłośniczka włoskiej kuchnii i dobrego filmu.