02 lipca 2019

Na jaki styl wesela się zdecydować?


Rozpoczynacie przygotowania do przyjęcia weselnego, jednak cały czas nie wiecie na jaki styl się zdecydować? Przybywamy z odsieczą!

Na jaki styl wesela się zdecydować? 25

Wybór stylu przyjęcia weselnego dla wielu Par Młodych jest nie lada wyzwaniem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zastanówcie się o czym naprawdę marzycie. Może macie jakieś zamiłowanie, hobby, lubicie coś razem robić? Kochacie kwiaty, uwielbiacie podróże, a może błękit jest Waszym ulubionym kolorem? Zastanówcie się jaki jest Wasz styl, kiedy czujecie się dobrze i jaki wystrój się Wam podoba. Styl wesela powinien być przemyślaną decyzją, ponieważ od niego zależy jakie wspomnienia pozostaną z dnia ślubu. Przygotowaliśmy dla Was kilka podpowiedzi!

Rada Wedding.pl: Jeżeli zdecydujecie się na konkretny styl wesela, znajdźcie miejsce, która wpisze się w wybrany przez Was motyw. Wypełnijcie krótką ankietę, która określa m.in. właśnie styl wesela i odkryjcie najlepsze sale weselne w Waszej okolicy!

Czym jest styl wesela?

Styl wesela, inaczej motyw, przewodni powinien pojawić się w wielu elementach zarówno ślubu jak i wesela. Panna Młoda już podczas wyboru kreacji powinna wziąć pod uwagę styl przyjęcia. To samo dotyczy się wystroju kościoła, sali weselnej, bukietu ślubnego jak i pozostałych dodatków. Dzięki motywowi przewodniemu jesteście w stanie nadać wszystkiemu spójności i jednolitości. Uzyskacie piękny efekt końcowy, który na pewno zostanie zauważony i doceniony przez zaproszonych gości.

Zobacz także: Wesele w odcieniach szarości

Styl wesela – akcent kolorystyczny

Wiele Par Młodych decyduje się na wprowadzenie akcentu kolorystycznego, który będzie pojawiał się w wielu elementach. Jeśli zdecydujecie się, np. na kolor szary, możecie go przemycić do kreacji Panny Młodej, wystroju kościoła oraz do dekoracji sali weselnej. Szare winietki, wstążki, tasiemki, świece, szary tort – pomysłów jest całe mnóstwo. Podczas wyboru koloru kierujcie się charakterem przyjęcia, jaskrawe i krzykliwe odcienie nie są dobrym rozwiązaniem, chyba że odpowiednio je stonujecie i nie przesadzicie z jego ilością.

Styl wesela – kwiaty

Przepięknym pomysłem jest wprowadzenie kwiatów, które nadadzą spójności i sprawią, że dzień ślubu będzie wyglądał jak z bajki. Duża ilość idealnie dobranych i skomponowanych żywych kwiatów oraz zieleni spowoduje, że efekt końcowy z pewnością będzie oszałamiający.

Zobacz także: Kolor roku Pantone – ultra violet jako motyw przewodni

Styl wesela – z klasą i nowocześnie

Pudrowy róż, biała suknia z trenem i welon nie są Wam bliskie? Z kolei w nowoczesnych i prostych wnętrzach czujecie się bardzo dobrze? Srebro, złoto, biel czy czerń jak najbardziej mogą pojawić się w wystroju sali weselnej. Ważne, aby wygląd sali i domu weselnego także nawiązywał do motywu przewodniego. Geometryczne wzory, elementy szklane, jak i metalowe będą wspaniałym dopełnieniem całości.

Rustykalny styl wesela

Jeśli kochacie naturę, a w dniu ślubu chcielibyście poczuć się jak na łonie przyrody bądź jak w pięknej, klimatycznej wiosce bez wątpienia powinniście wybrać właśnie ten styl. Rustykalny styl był hitem w 2017 roku i wiele par decydowała się na wprowadzenie go na swoją uroczystość. Drewno, mech i liście paproci to absolutny must have na rustykalnym weselu.

Zobacz także: Ślub i wesele 2018 – 6 motywów przewodnich

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!