Wedding.pl / Lovestory / Podróż poślubna / 4 kierunki na podróż poślubną, o których wcześniej nie myślałaś
Podróż poślubna

4 kierunki na podróż poślubną, o których wcześniej nie myślałaś

30 listopada 2017 —
4 kierunki na podróż poślubną, o których wcześniej nie myślałaś 5

Na pewno znasz te miejsca, ale mało kto bierze je pod uwagę planując podróż poślubną. Dlaczego? Tego nie wiemy, bo to prawdziwe perełki, które skrywają w sobie olbrzymi, romantyczny potencjał. Przekonajcie się same!

Hiszpania, La Rioja

Kochacie wino? To na pewno słyszałyście o tym regionie. W La Rioja życie kręci się wokół tego trunku. To najmniejsza wspólnota autonomiczna w Hiszpanii, gdzie pośród malowniczych pagórków znajdziecie mnóstwo znanych na całym świecie winnic. Od niedawna w La Rioja kwitnie też gastronomia, która przyciąga coraz więcej turystów. Główną atrakcją jest tzw. Bodegas, czyli poznawanie miejscowego winiarstwa przez zwiedzanie winiarni i próbowanie tamtejszych specjałów. Warto też odwiedzić urokliwe miasteczko Haro. Jeśli podróż poślubna tropami wina i pysznego jedzenia brzmi jak coś dla Was, to na pewno powinniście wziąć pod uwagę region La Rioja.

Wskazówka: Chcecie skosztować prawdziwej Hiszpanii i to w wersji budżetowej? Zatrzymajcie się w pobliskim Longrono. Wśród wąskich, klimatycznych uliczek, znajdziecie mnóstwo knajpek z tradycyjnym tapasem.

4 kierunki na podróż poślubną, o których wcześniej nie myślałaś 3

Archipelag Seszeli

Wyspy, które określa jedno słowo – raj. Białe, puste, piaszczyste plaże, malownicze zatoczki, tajemnicze góry w głębi wyspy, tropikalna roślinność i mało turystów. To połączenie sprawia, że na Seszelach zapomina się o reszcie świata i naprawdę wypoczywa. A jeśli znudzi się Wam rajskie, leniwe życie, możecie skorzystać z wielu sportowych atrakcji. Windsurfing, nurkowanie w magicznym, podwodnym świecie czy żeglarstwo, będziecie mieli sporo opcji. Chcecie mieć pamiątkę z nurkowania w przejrzystym ocenie? Zabierzcie ze sobą smartfon odporny na wodę. Galaxy Note8 świetnie sprawdzi się na plaży, a do tego robi tak piękne zdjęcia, że nie będziecie musieli zabierać ze sobą innego aparatu. Lepiej zostawcie miejsce w bagażu na pamiątki z rajskich wysp!

Wskazówka: Poza najbardziej znanymi wyspami archipelagu, warto też zwrócić uwagę na przepiękne, Południowe Koralowe Wyspy Seszeli. Ale nawet Mahe, czyli największa aglomeracja Seszeli, zapewni Wam mnóstwo cudownych plaż, często zupełnie pustych.

4 kierunki na podróż poślubną, o których wcześniej nie myślałaś 2

Czarnogóra, Zatoka Kotorska

Malownicza Czarnogóra coraz częściej staje się wakacyjnym kierunkiem, ale jeszcze nie zdążyła przesiąknąć turystami, więc ciągle możesz poczuć się w niej jak prawdziwy lokales. Zatoka Kotorska skrywa wzdłuż swojej linii brzegowej mnóstwo urokliwych, portowych miasteczek. Połączenie widoku skalistych gór i przejrzystej, lazurowej wody przyprawi Was o zawrót głowy. Wieczorem możecie przechadzać się rozświetloną zatoką i wybierać spośród mnóstwa romantycznych restauracji i knajpek. To idealne miejsce do leniwego wypoczynku i zwiedzania zabytkowych, portowych miasteczek. Warto odwiedzić Kotor wpisany na listę UNESCO czy bajkowy Herzeg Novi. Na miejscu znajdziecie mnóstwo ofert rejsów po całej Zatoce Kotorskiej.

Wskazówka: Wynajmijcie domek przy samej linii brzegowej. Większość z nich ma swoje własne zejście do lazurowej zatoki, niektóre nawet łódkę, którą najłatwiej i najszybciej będzie Wam dostać się do innych miasteczek.

4 kierunki na podróż poślubną, o których wcześniej nie myślałaś 1

Austria, St Anton

Jeśli mimo wszystko lepiej wypoczywacie aktywnie i kochacie zimę musicie poznać St Anton – tętniącą życiem kolebkę narciarstwa, snowboardu, freeride’u i… niezapomnianych imprez. Znajdziecie tu jedne z najlepszych stoków w Alpach, majestatyczne widoki, ale nie tylko… Po białym szaleństwie możecie szaleć dalej na jednej z wielu organizowanych w sezonie imprez. Znajdą się miejsca zarówno dla fanów klimatycznej muzyki na żywo jak i clubbingu z prawdziwego zdarzenia. Wybierzcie się na spacer po głównym deptaku Dorfstrasse i niech muzyka, która wylewa się z lokali, pomoże Wam zdecydować gdzie spędzicie wieczór.

Wskazówka: W trakcie szaleństw na stoku deszcz i śnieg nie będą zagrożeniem, jeśli zabierzecie ze sobą wodoodporny Galaxy Note8.

4 kierunki na podróż poślubną, o których wcześniej nie myślałaś 4

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!