Wedding.pl / Lovestory / Podróż poślubna / Co zabrać na podróż poślubną?
Podróż poślubna

Co zabrać na podróż poślubną?

21 maja 2018 —
Co zabrać na podróż poślubną? - zdjęcie 2

Podróż poślubna to wycieczka, o której marzą niemalże wszyscy Nowożeńcy. Chwila relaksu i wypoczynku po jakże wyczerpujących i intensywnych przygotowaniach do przyjęcia weselnego. Przepięknych miejsc na świecie, które warte są odwiedzenia jest całe mnóstwo. Słoneczne plaże pięknej Grecji, dzikie zakątki w Tajlandii a może polskie góry? Zapewne miejsce na swoją podróż poślubną macie już wybrane, a teraz zastanawiacie się co zabrać na podróż poślubną?

Walizka na podróż poślubną

Dobrze spakowana walizka zagwarantuje Wam cudowne wakacje. Dlatego też, już kilka dni przed wyjazdem warto zacząć pakowanie niezbędnych rzeczy i akcesoriów. Możecie także przygotować sobie listę niezbędnych rzeczy i spraw do załatwienia przed wyjazdem. Sprawdźcie, czy data ważności dowodu osobistego nie dobiega końca. W niektórych krajach będziecie również potrzebować paszportu, nie zapomnijcie tego sprawdzić. Jeśli planujecie lot samolotem pamiętajcie, aby walizkę zabezpieczyć kłódką i dokładnie podpisać. Na karteczce powinno znaleźć się imię, nazwisko, kraj i numer telefonu.

Zobacz także: Podróż poślubna - na własną rękę czy z biurem podróży?

Co zabrać na podróż poślubną? - zdjęcie 1

Co zabrać na podróż poślubną?

Odpowiednia garderoba – należy wziąć pod uwagę strefę klimatyczną jaka panuje w miejscu, do którego się wybieracie. Sprawdźcie także obyczaje kulturowe danego kraju. Wybierając się do krajów islamskich należy pamiętać o odpowiedniej garderobie i okryciu głowy.

Kosmetyki, farmaceutyki – krem z filtrem, olejki do opalania, balsamy nawilżające to absolutna konieczność. Zabierzcie także środki przeciwbólowe, leki przeciwgorączkowe, plastry a także leki, które przyjmujecie na stałe.

Obuwie – w walizce nie może zabraknąć wygodnego obuwia, klapek na basen i tych pod prysznic.

Niezbędne akcesoria – nie zapomnijcie o telefonie komórkowymi ładowarce, okularach przeciwsłonecznych,  aparacie fotograficznym, dodatkowej karcie pamięci, plecaku turystycznym, akcesoriach niezbędnych na plaży.

Dokumenty – dowód osobisty, paszport, wiza, wykupione ubezpieczenie, bilety na samolot

Pieniądze – jeśli zabieracie ze sobą pieniądze, schowajcie je w kilku różnych miejscach. W razie ewentualnej kradzieży nie stracicie wszystkiego.

Podróż poślubna to pierwsza, współna wycieczka małżonków. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą mnóstwa pozytywnej energii, radości i uśmiechu. Z podróży też przywieźcie cudowne wspomnienia, które zachowacie do końca życia.

Zobacz także: 5 modnych miejsc na podróż poślubną

Co zabrać na podróż poślubną? - zdjęcie 3

 

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!