Wedding.pl / Lovestory / Podróż poślubna / Miesiąc miodowy nad polskim morzem – inspiracje!
Podróż poślubna

Miesiąc miodowy nad polskim morzem – inspiracje!

28 maja 2018 —
Miesiąc miodowy nad polskim morzem - inspiracje!

Gdańsk – zainspiruj się!

Monumentalizm, symbolika! Wspaniała historia, która przeplata się z nowoczesnością, taki jest właśnie Gdańsk.

Miasto to stolica Pomorza Wschodniego. Duma województwa pomorskiego. Znajdziesz je nad Zatoką Gdańską. Jest fundamentalną częscią Trójmiasta – jego sercem. Miasto urzeka przepiękną, zachwycającą architekturą. Niczym Rzym dla Włocha, przyciąga niecodzienną atmosferą. Gdańsk od zawsze budził podziw i zachwyt gości z całego świata. Gdańsk to legenda, to symbol. Miasto przepełnione pięknem, tajemnicami, romantyzmem.

Co zobaczyć?

Ulica Długa i Długi Targ w Gdańsku – najpiękniejsze części miasta, które tworzą Trakt Królewski. Początek spaceru w tych historycznych rejonach warto zacząć od słynnej Złotej Bramy, która zmierza kolejno do Zielonej Bramy i dalej wzdłuż Motławy pod Żuraw. To tutaj usadowiły się najpiękniejsze i najbardziej charakterystyczne budowle Gdańska, takie jak m.in. Ratusz Miejski. W tym miejscu zobaczymy również najpopularniejszą Fontannę Gdańska, wspaniałego Neptuna. Nie ukrywajmy, że każda kamienica ma tu swoją historię i przyciąga uwagę niezwykłymi ornamentami, bogactwem kształtów. Kiedyś było to miejsce handlu. Mieszkali tu najzamożniejsi gdańszczanie. Dziś to ewenement na skalę światową i wabik dla oka każdego turysty.

Więcej piękna i historii od Gdańska?! Oczywiście! Żuraw to charakterystyczna i zarazem  najbardziej imponująca architektoniczna część miasta. Stanowi jego symbol. Niegdyś był to największy dźwig portowy w średniowiecznej Europie, służył do przeładunku towarów oraz był niezbędny przy stawianiu masztów. Stał się charakterystyczną bramą miejską dla Gdańska. Dziś stojący nad Motławą Żuraw stanowi oddział Narodowego Muzeum Morskiego.

SPRAWDŹ: Hotel Number One SPA & Wellness *** Gdańsk, Wybrzeże Od 159zł za noc dla 2 osób!

Miesiąc miodowy nad polskim morzem - inspiracje!

Hel – początek czy koniec Bałtyku?

Hel, zwany przez wielu początkiem i końcem Polski. Niesamowite miasteczko, z racji tego, iż otoczone jest z trzech stron wodami, a dodatkowo z czwartej bujnym lasem, cudowną przyrodą. To niesamowite miejsce! Z jednej strony mekka zapaleńców spragnionych sportów wodnych, morskiej bryzy, odrobiny szaleństwa. Z drugiej strony to również plaża dla leniuchów, kochających słoneczne i morskie kąpiele. Zatem Młoda Para może znaleźć tu dla siebie kawałek wszystkiego czego potrzebuje! 

Hel dba o faunę i florę!

Znajdziecie tutaj Fokarium – instytut dba o to by foki mogły zamieszkiwać nasz rodzimy Bałtyk. Jedyne w Polsce fokarium z fokami szarymi, mające na celu odtworzenie kolonii tego gatunku.

Cypel Helski – jedyny w swoim rodzaju! Klasyczne chaty rybackie – historia i ukryte piękno, dotyk i akcent kultury rybackiej.

Co zobaczyć?

Coś czego nie zapomnicie? To właśnie wejście na cypel, jego kształt, który jest zbudowany wyłącznie z piasku, zmienia się w zależności od wahań poziomu morza, natężenia fal, czy siły wiatru. Głodni ciekawostek? Oczywiście! Warto wiedzieć, że głębokość morza przy samym cyplu to 60 metrów! Tak gwałtowny uskok powoduje, że jest to miejsce unikatowe w skali całego naszego kontynentu.

Czerwona Latarnia Morska – ośmioboczna wieża o wysokości kilkudziesięciu metrów, to pewny widok na Hel oraz rozległe morskie horyzonty.

Kolejny punktem helskiej wycieczki jest Muzeum Rybołówstwa, osadzone w dawnym kościele ewangelickim. Można w nim zobaczyć stare łodzie, kutry, a z wieży kościelnej obejrzeć panoramę Helu.

SPRAWDŹ: Hotel Hel **** Hel, Wybrzeże Od 169 zł cena za noc dla 2 osób!

Miesiąc miodowy nad polskim morzem - inspiracje!

Odrobina “Smaków Ibizy” dla Młodej Pary? Czemu nie!

Piaszczysto – pudrowa plaża, przyciąga spragnionych słońca i opalenizny. Często zatłoczona?! Ale tylko gwiazdami! Nadmorska promenada spacerowa to wybieg dla celebrytów. Do tego dodaj atrakcje, których nie zliczysz! Diabelski młyn, wesołe miasteczka, kluby, dyskoteki, restauracje, impreza! Tym żyje Mielno!

Coś dla smakoszy? Oczywiście „prosto od rybaka” smakuje najlepiej. W Unieściu dodatkową atrakcję dla turystów stanowić będzie przystań rybacka. Najświeższe, najsmaczniejsze!

Co do historii Mielno ma swoje smaczki. Stara przedwojenna zabudowa. Wille i pensjonaty w marynistycznym stylu. Idziemy dalej? Jasne! Piękne zabytki – imponujący XV – wieczny gotycki kościół, to niepowtarzalna architektura.

Smak Ibizy – Oczywiście! Lubisz tanczyć do rana na plaży, przy muzyce światowych gwiazd!? To miejsce właśnie dla Ciebie! Zakochaj się w Mielnie!!!

Miesiąc miodowy nad polskim morzem - inspiracje!

SPRAWDŹ: Baltin Hotel & Spa **** Mielno, Wybrzeże Od 279zł cena za noc dla 2 osób!

 

 

 

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!