Wedding.pl / Lovestory / Podróż poślubna / Paszport na nazwisko panieńskie, a podróż poślubna
Podróż poślubna

Paszport na nazwisko panieńskie, a podróż poślubna

10 lutego 2019 —
Paszport na nazwisko panieńskie, a podróż poślubna - zdjęcie 2

Tuż po wstąpieniu w związek małżeński, wiele par wyjeżdża w wymarzoną podróż poślubną. Przygotowania do ślubu i przyjęcia weselnego są bardzo czasochłonnym i pracochłonnym zadaniem. Nowożeńcy z niecierpliwością wyczekują miesiąca miodowego i już nawet kilka tygodni przed ślubem dokonują rezerwacji, wykupują bilety lotnicze. Mimo iż w naszym kraju znajduje się wiele przepięknych i magicznych zakątków, to zakochani zazwyczaj decydują się na dalsze podróże, czasami niemalże na drugi koniec świata. Podróż poślubna to jedyna w swoim rodzaju okazja, do spełnienia najskrytszych marzeń podróżniczych. Nie zapominajcie, że wstąpienie w związek małżeński wiąże się z załatwieniem wielu formalności, zwłaszcza jeśli kobieta zdecyduje się przyjąć nazwisko męża. Wymiana dowodu osobistego, prawa jazdy i paszportu.  A co w przypadku, gdy na wakacje wyjeżdżacie dwa tygodnie po ślubie? Czy paszport na nazwisko panieńskie jest wciąż ważny?

SKORZYSTAJ Z BEZPŁATEGO ORGANIZERA ŚLUBNEGO!

Paszport na nazwisko panieńskie, a podróż poślubna - zdjęcie 1

Zobacz także: Wymiana dokumentów po ślubie – ile masz na to czasu?

Wymiana paszportu po ślubie

Trzeba przyznać, że zdecydowana większość Panien Młodych decyduje się na przyjęcie nazwiska męża. Decyzja ta wiąże się z wymianą wszystkich dokumentów, w tym też oczywiście i paszportu. Wycieczkę macie już zarezerwowaną, jednak w Waszej głowie pojawiły się wątpliwości dotyczące nazwiska na paszporcie? Spokojnie! Dokument ten jest ważny jeszcze przez 60 dni od wstąpienia w związek małżeński. Dlatego jeśli w podróż poślubną planujecie się wybrać tuż po przyjęciu weselnym, nie obawiajcie się, wszystko będzie zgodnie z prawem.

Paszport na nazwisko panieńskie, a podróż poślubna - zdjęcie 3

Nazwisko w dokumentach rezerwacyjnych

Na wymianę dowodu osobistego macie aż 4 miesiące, a paszportu 60 dni. Dlatego bez żadnych obaw możecie wyjechać na wakacje tuż po ślubie. Jednak, mimo iż zdecydowałyście się na zmianę nazwiska, to w dokumentach rezerwacyjnych powinno pojawić się Wasze nazwisko panieńskie. Pamiętajcie, nazwisko na bilecie lotniczym, czy to podane podczas wykupowania wycieczki, powinno być zgodne z tym w dokumentach, które będziecie podczas podróży mieć przy sobie. 

Zobacz także: Kiedy wybrać się w podróż poślubną? Podpowiadamy najlepszy termin!

SKORZYSTAJ Z BEZPŁATEGO ORGANIZERA ŚLUBNEGO!

 

Klaudia Kierzkowska
Napisane przez

Klaudia Kierzkowska

k.kierzkowska@wedding.pl

Redaktorka Wedding.pl z branżą ślubną związana od 5 lat. Miłośniczka włoskiej kuchnii i dobrego filmu.