Wedding.pl / Lovestory / Podróż poślubna / Podróż poślubna – 5 najpiękniejszych miejsc
Podróż poślubna

Podróż poślubna – 5 najpiękniejszych miejsc

7 września 2017 —
Podróż poślubna – 5 najpiękniejszych miejsc - Wedding.pl

Idealny ślub i wymarzone wesele powinny być zawsze zwieńczone cudowną podróżą poślubną. Aby jednak móc ruszyć na upragniony miodowy miesiąc, musimy najpierw dobrze przemyśleć niektóre kwestie. Od nich będzie zależał wybór miejsca. Przede wszystkim zastanówmy się jak chcemy spędzić czas podczas wyprawy. Chcemy leżeć na plaży, zwiedzać miasta czy może aktywnie spędzać czas i przeżywać przygody? Wszystko zależy od naszych preferencji. Drugim ważnym punktem jest oczywiście budżet. Wybierzmy miejsce, które nie nadszarpnie zanadto naszej kieszeni i tym samym – nerwów. Oto pięć pięknych miejsc, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Zadbajmy, by była to podróż poślubna naszych marzeń!

Indonezja – raj na ziemi

Nie bez powodu kraj ten nazywa się rajem na ziemi. Zarówno natura jak i ludzie stworzyli tu prawdziwe cuda. Dlatego nie może nas tu czekać nic innego jak naprawdę cudowna podróż poślubna! Indonezja zadowoli zarówno zwolenników zwiedzania i aktywnego wypoczynku jak i leniuchowania na plaży. Niestety taki wyjazd będzie na pewno dosyć kosztowny i nie każdy może sobie na niego pozwolić. Najpopularniejszą, a zarazem jedną z mniejszych wysp Indonezji jest Bali.

Dominikana – nowożeńcy z Karaibów

Wyspy Karaibskie to nieomal definicja luksusowych wakacji, niczym niezakłóconego odpoczynku i niesamowitych widoków. Podróż poślubna na Dominikanę na pewno pozwoli nam na przyjemne spędzenie czasu we dwoje. Skąpana w słońcu plaża i lazurowa woda będą świetną scenerią romantycznych chwil. Pamiętajmy jednak, że na wyspie nie ma za dużo rzeczy do roboty. Dlatego jeśli nie umiemy usiedzieć długo w jednym miejscu wybierzmy inny kierunek. Podróż na Karaiby nie należy też do specjalnie tanich, ale dosyć często pojawiają się atrakcyjne oferty lotów i hoteli. Jest zatem szansa, że taki wyjazd nie będzie nas kosztował majątku. I nie bójmy się, raczej nie spotkamy tam żadnych piratów.

Zobacz również: 5 pomysłów na zimową podróż poślubną

Włochy – miłość i spaghetti

Podróż poślubna nie musi wcale odbywać się poza Europą. Na naszym kontynencie jest niezliczona ilość miejsc, które warto odwiedzić podczas miodowego miesiąca. Jednym z najbardziej malowniczych i uniwersalnych kierunków są Włochy. Ten cudowny, zróżnicowany kraj może nam zapewnić praktycznie każdy sposób spędzania czasu. Leniuchowanie nad morzem, zwiedzanie pięknych i interesujących miast czy wspinaczka górska. Wybierzmy tylko odpowiedni rejon i ruszajmy cieszyć się piękną pogodą i pysznym jedzeniem. Porcje we włoskich trattoriach najczęściej są spore, więc może się zdarzyć, że podzielimy się talerzem spaghetti niczym bohaterowie „Zakochanego kundla”.

Paryż – miasto miłości

Podróż poślubna wielu młodym parom już od dawien dawna od razu kojarzy się z pewnym wyjątkowym miejscem. Jest to oczywiście Paryż, który podbił serca niezliczonym podróżnikom i nadal uważany jest za jedno z najromantyczniejszych miast na świecie. Nie potrzeba chyba nikomu mówić co robić podczas miesiąca miodowego w stolicy Francji. Wybierając odpowiednie zajęcia pamiętajmy tylko o tym by zanurzyć się w tętniącą życiem i miłością atmosferę tego wspaniałego miasta.

Mazury – cudze chwalicie, swojego nie znacie

Po piękne widoki nie trzeba wcale jeździć daleko. Uroda Mazur często zapiera dech w piersiach. Ogromne jeziora, gęsty las, idealna cisza. To wspaniałe warunki, żeby skupić się na sobie nawzajem i na świeżo zawartym małżeństwie. Możemy wynająć mały domek i spędzić miesiąc miodowy najbliżej natury jak tylko się da.  A jeśli wolimy bardziej cywilizowane warunki zdecydujmy się na jeden z cudownych hoteli i SPA, których w tamtych okolicach pojawia się coraz więcej. Wszystko zależy od naszego budżetu i preferencji. Podróż poślubna na Mazurach może być bardziej magiczna i niezapomniana niż wyjazd nawet na drugi koniec świata. Ważne, że będziemy tam razem!

Zobacz również: 10 powodów, dla których Polska to idealne miejsce na podróż poślubną

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!