Wedding.pl / Lovestory / Podróż poślubna / Podróż poślubna – Albania
Podróż poślubna

Podróż poślubna – Albania

18 stycznia 2018 —
Podróż poślubna - Albania 1

Albania to kraj położony w basenie Morza Śródziemnego. Zamieszkuje ją 3,4 mln ludzi, z czego połowa mieszka na wsi. Albania właściwie nazywa się Shqipëria, co odnosi się do „kraju orła„, gdyż godłem kraju jest dwugłowy czarny orzeł na czerwonym tle.

Wycieczki do Albanii często organizuje się do samej stolicy, czyli Tirany lub do jej największych miast. Jest to bardzo tajemniczy kraj, nieodkryty przez wielu turystów. Fascynuje pełnią kontrastów i gościnnością Albańczyków. Rozkocha w sobie fanów śródziemnomorskich klimatów, idealnych dla osób marzących o piaszczystych i niezatłoczonych plażach. Na ciekawskich czekają wspaniałe zabytki, górskie tereny, przyroda i niezwykłe krajobrazy.

Informacje podstawowe

Państwo: Albania

Stolica: Tirana

Język urzędowy: albański

Waluta: lek albański (ALL)

Religia: islam

SPRAWDŹ: Pensjonat Elite 2 Kosta – Dhërmi, Albania – OD 106zł za pokój za noc

Albania 5

Warto wiedzieć przed wyjazdem

Albania leży w południowo-wschodniej Europie na Bałkanach. Walutę najlepiej wymienić w polskim kantorze ze względu na jej niewielką popularność. Ciekawostką jest, że w tamtejszych sklepach spożywczych z reguły nie podaje się cen, klient poznaje je dopiero przy kasie kiedy zakupy zostaną podsumowane. Mimo wszystko ceny nie są wysokie, są ok. 30-50% niższe niż w niedalekiej Chorwacji lub Grecji.

SPRAWDŹ: Hotel Livia**** – Butrint, Wybrzeże Albanii – OD 141zł za pokój za noc

Albania 4

Jak jechać, gdzie nocować?

Jeśli planujecie zorganizować nocleg będąc już na miejscu, pamiętajcie, że warto negocjować ceny. Nie jest to jednak skomplikowane, nawet jeśli na początku nie ma się wprawy – kilka dni na miejscu sprawi, że najbardziej nieśmiała osoba da radę negocjować znaczne stawki. W hotelach można płacić w euro (w lekach również, jednak kurs dla gości jest niekorzystny). My jednak proponujemy rezerwację idealnego hotelu wcześniej przez portal Travelist, gdzie możecie znaleźć oferty tańsze o nawet 70%!

Do Albanii nie ma bezpośrednich lotów z Polski, zazwyczaj turyści muszą przesiąść się w Budapeszcie, Bukareszcie lub Wiedniu. Albania posiada jedyne międzynarodowe lotnisko w Tiranie. Podróż samochodem trwa ok. 20 godzin, jednak widok po drodze może być oszałamiający. Jazda autem z przesiadką na pewno nie będzie bardzo wyczerpująca, a dostarczy wiele dodatkowych wrażeń.

SPRAWDŹ: Hotel Apollon**** – Saranda, Albania – OD 161zł za pokój za noc

Albania 6

Co zobaczyć?

Jakimi atrakcjami zaskoczy ten śródziemnomorski kraj?

Durres – jedno z najciekawszych miast w Albanii, w którym znajduje się największy port w kraju. Miasteczko typowo portowe, a atmosfera jest niezwykła. Antyczny amfiteatr podchodzący z okresu rzymskiego zapiera dech w piersiach.

Berat – miasto, w którym niemal każdy dom posiada zabytkowy charakter, a dodatkową atrakcją jest bardzo dobrze zachowana twierdza bizantyjska. Domki umieszczone na stromych stokach wzgórza to niezapomniany widok!

Ksamil – piękne plaże, malutkie wysepki i czysta woda to raj dla plażowiczów marzących o kąpieli w Morzu Jońskim!

SPRAWDŹ: Premium Beach Hotel***** – Golem k. Durrës, Albania – OD 381zł za pokój za noc

Albania 3

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!