Wedding.pl / Lovestory / Podróż poślubna / Podróż poślubna – Chorwacja
Podróż poślubna

Podróż poślubna – Chorwacja

25 kwietnia 2018 —
Podróż poślubna - Chorwacja 2

Chorwacja to malowniczy kraj położony na pograniczu Europy Środkowej i Południowej nad Morzem Adriatyckim. Jej mieszkańcy, których liczba przekracza 5,6 miliona, mogą mówić o wyjątkowym szczęściu, ponieważ to prawdziwy raj na Ziemi. Na jej terenie znajduje się zarówno skaliste wybrzeże, 1200 urokliwych wysp i wysepek, przepiękne parki narodowe. To dla tych atrakcji co roku odwiedza ją niemal 13 milionów turystów.

Informacje podstawowe

Państwo: Chorwacja
Stolica: Zagrzeb
Język urzędowy: chorwacki
Waluta: Kuna
Religia: Kościół Rzymskokatolicki

SPRAWDŹ: Hotel Punta****, Vodice, Chorwacja – od 275zł za pokój za noc

Warto wiedzieć przed wyjazdem

W Chorwacji głównym kierunkiem turystów jest Wybrzeże Adriatyku. Jednak nie znajdziemy tam tak popularnych w innych krajach piaszczystych plaż – tych jest ledwie kilkanaście. Żwirowe, a także betonowe plaże – gdzie do wody wchodzi się po specjalnie zamontowanych drabinkach mają za to swoją ogromną zaletę. Sprzyjają temu, że woda jest przejrzysta i w bajecznym, niczym filtry z Instagrama, turkusowym kolorze.

Chorwacja od 2013 roku jest członkiem Unii Europejskiej – dzięki temu podróżując tam wystarczy dowód osobisty. Walutą jest Kuna (1kuna to ok. 0,5pln), a ceny zbliżone są do tych w Polsce. Drożej jest oczywiście w najbardziej turystycznych miejscowościach.

SPRAWDŹ: La Luna Island Hotel****, Wyspa Pag, Chorwacja – od 241zł za pokój za noc

Podróż poślubna - Chorwacja 1

La Luna Island Hotel****, Wyspa Pag

Jak jechać, gdzie nocować?

Chorwacja to popularny kierunek wśród Polaków ze względu na stosunkowo bliskie położenie. Trasę 1200 km można pokonać samochodem w zaledwie 15 godzin lub wydłużyć wycieczkę i zrobić przystanek w Wiedniu lub nad Balatonem.

Na popularność tego kierunku wpływają też bardzo dobre połączenia lotnicze – do Chorwacji z Polski można polecieć niemal codziennie korzystając zarówno z połączeń linii regularnych jak i tanich przewoźników.

Kraj ten ma bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegową – zwłaszcza w najbardziej obleganych przez turystów kierunkach. Jednak, żeby na miejscu nie martwić się o nocleg, a od razu cieszyć wakacjami warto zabrać się za rezerwację wcześniej i skorzystać z oferty portalu Travelist, gdzie możecie znaleźć oferty tańsze nawet o 70%.

SPRAWDŹ: Hotel Olympia**** – Vodice, Chorwacja – od 307zł za pokój za noc

Podróż poślubna - Chorwacja 3

Dubrownik

Co zobaczyć?

Na listę „must see” Chorwacji znajdują się:

Dubrownik – turystyczna mekka Chorwacji – nazywana „Perłą Adriatyku”. Stare miasto w całości jest wpisane na listę dziedzictwa narodowego UNESCO. Z portu w Dubrowniku można wybrać się też promem na jedną z pobliskich wysepek.

Jeziora Plitwickie – jedno z najbardziej malowniczych i niezwykłych miejsc w tej części Europy. Kompleks szesnastu jezior połączonych ze sobą prawie setką wodospadów. Obowiązkowa pozycja dla miłośników dziewiczej przyrody i nieziemskich krajobrazów.

Wyspa Pag – wszyscy spragnieni słońca koniecznie powinni udać się na wyspę Pag, gdzie świeci ono prawie 2500 godzin w roku. Jest to też idealne miejsce dla tych, którzy dzienny relaks nad wodą od razu chcą zamienić na nocną zabawę – z czego słynna jest plaża Zrćem.

Vodice – to port i miasto, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Z jednej strony liczne zabytki i festiwale dawnych kultur, z drugiej idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych – windsurfingu czy nurkowania. Tu każdy znajdzie coś dla siebie.

Podróż poślubna - Chorwacja 4

Dubrownik nocą

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!