Wedding.pl / Lovestory / / Podróż poślubna – Costa del Sol

Podróż poślubna – Costa del Sol

1 marca 2018 —
Podróż poślubna Costa del Sol - zdjęcie 5

Costa del Sol to region turystyczny w Andaluzji, który obejmuje wybrzeże śródziemnomorskie między Gibraltarem, a przylądkiem Cabo de Gata. Na południe Hiszpanii przyjeżdżają miliony turystów, bowiem słońce świeci tutaj przez 340 dni w roku. Stąd też wzięła się nazwa Costa del Sol, którą można przetłumaczyć jako Słoneczne Wybrzeże. Jeśli marzycie o podróży poślubnej do Andaluzji, kąpieli w morzu, przepysznej kuchni i cudownej atmosferze, przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek i porad.

Informacje podstawowe

Państwo: Hiszpania

Region: Costa del Sol

Język urzędowy: hiszpański

Waluta: Euro

Religia:  75% Hiszpanów to katolicy

Warto wiedzieć przed wyjazdem

Costa del Sol to malowniczy region w Andaluzji, położony na południu Hiszpanii. Obowiązującą walutą jest Euro, którą możecie wymienić zarówno w Polsce jak i na miejscu w Hiszpanii. Strefa czasowa w Andaluzji jest taka sama jak w naszym kraju, a więc nie musicie przestawiać zegarków. Na Costa del Sol czeka na Was aż 161 km wybrzeża, na którym znajduje się ponad 125 malowniczych plaż.

Zobacz także: Podróż poślubna – Zanzibar

Jak jechać, gdzie nocować?

Z Warszawy na malownicze wybrzeże Costa del Sol jest aż 3400km, a więc podróż samochodem będzie trwała około 30 godzin. Najpopularniejsza trasa prowadzi przez Niemcy, Francję i oczywiście niemalże całą Hiszpanię. Jeśli zdecydujecie się na taką opcję, po drodze czekają Was dwa noclegi. Jednak dzięki temu będziecie mogli zwiedzić malownicze, niemieckie miasteczko i romantyczną, urokliwą Francję. Na Słoneczne Wybrzeże możecie jednak dostać się o wiele szybciej. Lot samolotem trwa od 4 do 5 godzin, wszystko zależy od tego czy przewidziana jest przesiadka, czy też nie.

Co zobaczyć?

Jakimi atrakcjami zaskoczy Was Słoneczne Wybrzeże?

Sewilla – to stolica Andaluzji, która słynie z największej i oszałamiającej katedry świata.

El Torcal Natural Park – to rezerwat przyrody nieożywionej znajdujący się w pobliżu miejscowości Antequera. Rezerwat jest obszarem chronionym o powierzchni 17 kilometrów kwadratowych.

Benalmadena Puerto Marina –  port ten został dwukrotnie uznany za najpiękniejszy port na świecie. Niektórzy nazywają go Andaluzyjską Wenecją. Jesteśmy pewni, że będziecie pod wielkim wrażeniem.

Zobacz także: Podróż poślubna – Thassos

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!

Polecani usługodawcy