Wedding.pl / Lovestory / Podróż poślubna / Podróż poślubna – Hiszpania
Podróż poślubna

Podróż poślubna – Hiszpania

14 maja 2018 — Dominik Krężel

Podróż poślubna w Hiszpanii? Poznaj piękne miejsca, które warto odwiedzić!

Hiszpania to największe z państw położone na Półwyspie Iberyjskim. Uchodzi za najgorętsze państwo w Unii Europejskie. Z pewnością nie tylko ze względu na pogodę, ale też atmosferę, jaką tworzą jej mieszkańcy.

Informacje podstawowe

Państwo: Hiszpania
Stolica: Madryt
Język urzędowy: hiszpański
Waluta: Euro
Religia: katolicyzm

SPRAWDŹ: AR Imperial Park Spa Resort ****, Calpe, Costa Blanca, Hiszpania – od 550zł za 2 osoby za noc

podróż poślubna Hiszpania - Costa Blanca

Warto wiedzieć przed wyjazdem

Podróż poślubna Hiszpania – Sjesta – jest tym, z czym z pewnością kojarzy się Hiszpania. Warto o niej pamiętać, ponieważ większość sklepów i restauracji jest wtedy zamknięta. Co więcej nawet uczniowie w najbardziej upalne miesiące roku kończą zajęcia o godzinie 13:30. Ten czas warto poświęcić na błogie lenistwo i krótką drzemkę, żeby zebrać siły na wieczorne wyjście.

Co ciekawe, według Centrum Badań Socjologicznych Hiszpanie śpią najkrócej z mieszkańców Europy – 7 godzin na dobę, przy czym sąsiadujący z nimi Francuzi aż 9 godzin.

SPRAWDŹ: Invisa Figueral Cala Verde & Cala Blanca ****, Playa Figueral, Ibiza, Hiszpania – od 374zł za 2 osoby za noc

 

Jak jechać, gdzie nocować?

Barcelona, Majorka, Costa del Sole, Ibiza – to najczęściej wybierane przez Polaków kierunki, jeśli idzie o wypoczynek w Hiszpanii. Świetnie rozwinięta siatka połączeń lotniczych, sprawia że w nieco ponad 2 godziny możemy zamienić nasze rodzime morze na wypoczynek nad Adriatykiem.

Jeśli idzie o bazę noclegową, to zwłaszcza w dużych miastach i najbardziej popularnych kurortach warto o wcześniejszą rezerwację miejsc. Chętnych do zwiedzania tych pięknych zakątków jest niemal równo tyle, co dostępnych pokojów.

Dla tych, którzy za rezerwację zabiorą się z wyprzedzeniem, polecamy oferty portalu Travelist, gdzie noclegi są nawet o 70% tańsze.

SPRAWDŹ: SuneoClub Globales Santa Ponsa ****, Santa Ponsa, Majorka, Hiszpania – od 552zł za 2 osoby za noc

podróż poślubna Hiszpania - Majorka

 

Podróż poślubna – Hiszpania – co zobaczyć?

Costa del Sol – w dosłownym tłumaczeniu „Wybrzeże Słońca”. Niezwykłe widoki, przepiękne plaże, a na nich bary, restauracje i zabawa do białego rana. Ten rejon co roku przyciąga wielu turystów ze względu na unikatowy klimat i wiecznie uśmiechniętych mieszkańców.

Ibiza  – słynna z niekończącego się nocnego życia, to tam znajduje się największy na świecie klub, który pomieści nawet 11.000 fanów muzyki. Jeśli jednak będziecie chcieli chociaż na moment się wyciszyć, znajdziecie tam mnóstwo spotów do nurkowania czy idealnych miejsc na spacery brzegiem morza. Warto wiedzieć, że wyspa ze względu na swoją wyjątkową architekturę została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Majorka – to największa wyspa położona na Balearach ze stolicą w Palma de Malorca. Malowniczym miastem portowym, z niezliczonymi wąskimi klimatycznymi uliczkami, przepyszną regionalną kuchnią, której spróbować można w klimatycznych restauracjach na licznych placach i skwerach. Opuszczając stolicę można wybrać się do Valldemosa – niewielkiego miasteczka, w którym niegdyś przebywali Chopin z George Sand. A stamtąd dalej w kierunku jednej ze słonecznych plaż. To idealny kierunek dla tych, którzy podczas urlopu lubią nie tylko wygrzewać się w słońcu, ale też poznać kulturę danego miejsca.

Katalonia – chociaż to Madryt jest stolicą Hiszpanii, to dla wielu na pierwszym miejscu, gdy myśli o tym śródziemnomorskim kraju pojawia się Barcelona. Dla fanów sztuki i designu obowiązkowy punkt podczas zwiedzania – gdzie można zobaczyć niezliczone dzieła Gaudiego, Picassa czy Dalego, wieczorem z kolei skorzystać z uroków życia nocnego życia przy słynnej La Rambli, a następnego dnia oddać się urokom błogiego lenistwa na słynnej plaży Barcelonetta.

 

podróż poślubna Hiszpania - Barcelona

Avatar
Napisane przez

Dominik Krężel

d.krezel@wedding.pl