Wedding.pl / Lovestory / Podróż poślubna / Podróż poślubna jesienią
Podróż poślubna

Podróż poślubna jesienią

29 września 2017 —
Podróż poślubna jesienią

Podróż poślubna jesienią

Podróż poślubna jesienią to naprawdę dobry pomysł. I dotyczy to nie tylko ślubów zawieranych podczas tej pory roku. Nie każdy lubi w końcu upały, nawet jeśli organizuje uroczystość w środku lata. Nie taki miesiąc miodowy pilny, jak go malują. W podróż poślubną na filmach wyrusza się od razu po weselnej zabawie. Młoda Para biegnie na lotnisko, czasem nawet nie przebierając się z garnituru i białej sukni. W prawdziwym życiu wygląda to jednak zupełnie inaczej. I całe szczęście! Kto miałby siłę po tańczeniu do rana jeszcze pędzić do samolotu? I jak niewygodnie musiałoby się siedzieć w rozłożystej sukni na ciasnym, kabinowym fotelu… Czasem zatem miesiąc miodowy przekłada się o kilka dni, a czasem nawet na tygodnie. Niezależnie jednak od tego, kiedy odbył się ślub, podróż poślubna jesienią może być świetnym przeżyciem. Ta pora roku rządzi się jednak swoimi prawami, trzeba zatem taki wyjazd dobrze przemyśleć.

Podróż poślubna jesienią – kierunek podróży

Niższe temperatury pojawiające się jesienią, ograniczają nieco wybór kierunków wyjazdu. Jeśli nie poleci się w takie miejsce, w którym cały rok jest ciepło, niektóre sposoby spędzania czasu okażą się niemożliwe. Na przykład, wygrzewanie w słońcu na piasku uda się już raczej tylko poza Europą i wymagać będzie dalszej podróży. Jednakże jeżeli celem wyjazdu jest co innego – zwiedzanie, relaks w hotelach, kawiarniach, etc., jesień jest na to porą idealną. Z kilku powodów. Po pierwsze, miasta zdecydowanie lepiej będzie poznawać nie musząc użerać się ze straszliwym upałem. Po drugie, wyjazd odbędzie się poza sezonem, co znacząco obniży jego koszt. Po trzecie, jesień może zapewnić wspaniałe widoki, ubierając świat w piękne kolory. Zalet takiej podróży jest mnóstwo – wystarczy dobrze przemyśleć to, jakie ma się oczekiwania.

Zobacz również: Podróż poślubna 2018 - 6 gorących (dosłownie) kierunków

Podróż poślubna jesienią – o czym pamiętać

Jeżeli podróż poślubna jesienią odbędzie się w miejscu, w którym ta pora roku ma wpływ na pogodę, trzeba pamiętać o tym podczas przygotowań. Podstawową sprawą jest dobranie cieplejszych strojów i butów. Oprócz dbania o piękny wygląd, warto wziąć pod uwagę kwestie praktyczne, żeby nie skończyć z przeziębieniem w łóżku podczas całego wyjazdu. Warto także zorientować się wcześniej co można robić w wybranym miejscu. Błądzenie bez celu po uliczkach przy niskiej temperaturze może okazać się nieprzyjemne, a do tego po sezonie różnego rodzaju rozrywki mogą być trudniejsze do znalezienia. Jednakże wad takiej podróży nie ma dużo i po odpowiednich przygotowaniach, może to być najpiękniejszy czas w życiu Młodej Pary.

Zobacz również: 10 powodów, dla których Polska to idealne miejsce na podróż poślubną

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!