Wedding.pl / Lovestory / Podróż poślubna / Podróż poślubna – Thassos
Podróż poślubna

Podróż poślubna – Thassos

29 grudnia 2017 — Redakcja Wedding.pl
Podróż poślubna Thassos 7

Decyzja została podjęta! Na podróż poślubną wybraliście atrakcyjny kierunek – Thassos. Malownicze plaże i malutkie, greckie uliczki zawładnęły Waszym sercem? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy cenne wskazówki i podpowiedzi, które mamy nadzieję okażą się pomocne.

Informacje podstawowe

Państwo: Grecja

Wyspa: Thassos

Język urzędowy: grecki

Waluta: Euro

Religia: około 97% mieszkańców Grecji stanowią prawosławia

Warto wiedzieć przed wyjazdem

Thassos to grecka wyspa położona na północy Morza Egejskiego. Zarówno na Thassos jak i w całej Grecji obowiązującą walutą jest Euro. W wielu miejscach możecie również zapłacić kartą bankomatową. Językiem urzędowym jest oczywiście język grecki, jednak bez problemu możecie komunikować się w języku angielskim. Na Thassos obowiązuje czas wschodnioeuropejski, a więc kiedy w Polsce jest godzina 12.00, zegary w Grecji wskazują 13.00. Dlatego też nie zapomnijcie o przestawieniu zegarków. Jeżeli wybieracie się na podróż poślubną do Thassos nie musicie zabierać ze sobą paszportu, dowód osobisty w zupełności wystarczy. Planując wypoczynek na tej pięknej i malowniczej wyspie, polecamy wybrać okres od czerwca do września, kiedy średnia temperatura powietrza wynosi powyżej 25’C. Przed wyjazdem do Grecji nie są wymagane żadne szczepienia, nie ma tam żadnych zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych.

Zobacz także: Jak zaplanować podróż poślubną?

Podróż poślubna Thassos 3

Jak jechać, gdzie nocować?

Na podróż poślubną do Thassos możecie wybrać się na własną rękę lub z biurem podroży. Podróż samolotem z całą pewnością będzie o wiele mniej męcząca i zdecydowanie szybsza. Jeżeli jednak chcecie pojechać samochodem, najpopularniejsza trasa prowadzi przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię. Przejeżdżając przez dwa ostatnie państwa musicie posiadać zieloną kartę. Kiedy już dotrzecie do Grecji, pozostaje Wam tylko przeprawa promem i już możecie cieszyć się pięknymi plażami Thassos. Z Warszawy do Thassos jest około 2100 km, a więc czeka Was w trakcie podróży przynajmniej jeden nocleg.

Zobacz także: Podróż poślubna - na własną rękę czy z biurem podróży?

Podróż poślubna Thassos 5

Co spakować?

Najprawdopodobniej na Waszą podróż poślubną wybierzecie się w sezonie letnim. Nie zapomnijcie więc zabrać ze sobą:

 • cienkich, przewiewnych ubrań,
 • czegoś z długim rękawem – na wszelki wypadek,
 • stroju kąpielowego,
 • butów – zarówno klapek, jak i wygodnego obuwia do zwiedzania,
 • kosmetyków i oczywiście kremu bądź mleczka z filtrem,
 • mini apteczki,
 • przewodnika,
 • ręcznika, okularów przeciwsłonecznych, kapelusza.

Podróż poślubna Thassos 1

Co zobaczyć?

Będąc na tej niewielkiej wyspie, która liczy zaledwie około 360km², warto odwiedzić kilka zakątków.

 • Limenas to zarazem największe miasteczko jak i stolica wyspy. Czeka tam na Was piękny port, pozostałości po Agorze, a także antyczny teatr. Teatr znajduje się niestety na wzgórzu, na które trzeba wejść. Na szczycie czekają na Was piękne widoki, a mianowicie cała panorama Limenas, która rekompensuje cały wysiłek.
 • Miasteczko Alikito właśnie tam znajduje się kamieniołom, z którego wydobywano marmur. Ciekawostka: do budowy Białego Domu używano właśnie marmuru z Thassos.
 • Klasztor Michała Anioła, który położony jest kilka kilometrów na zachód od Aliki.

Podróż poślubna Thassos 4

Jakie dania wypróbować?

Ser feta, moussaka, gyros, sos tzatziki, baranina – to tylko kilka z wielu przepysznych specjałów. Grecja słynie również z dużej ilości ziół, pysznych oliwek i cudownej oliwy. Niemalże na każdym rogu tych jakże malowniczych uliczek możecie znaleźć tawernę, w której czekają na Was prawdziwe, greckie smaki.

Zobacz także: Podróż poślubna 2018 – 6 gorących (dosłownie) kierunków

Podróż poślubna Thassos 6

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!