Wedding.pl / Lovestory / Podróż poślubna / Podróż poślubna w Polsce – 3 najpiękniejsze regiony
Podróż poślubna

Podróż poślubna w Polsce – 3 najpiękniejsze regiony

30 kwietnia 2018 —
Beskidy

Podróż poślubna w Polsce? Poznaj 3 polskie regiony, które warto rozważyć!

Polskie Wybrzeże

Sopot – renoma i uznanie, to miejsce do którego wraca się przynajmniej raz w roku, mimo tego, że znamy je od zawsze. Znakomite miasto by spędzić wolny czas, podróż poślubną, długi weekend. Jedno z trzech miast (wraz z Gdynią i Gdańskiem) tworzących milionową aglomerację – Trójmiasto.

Sopot oprócz plaży i morza przyciąga piękną i bujną zielenią, stylowe kamieniczki, tak charakterystyczne dla tego nadmorskiego kurortu, czaru dodają również zabytkowe parki. Na odwiedzających czeka szereg restauracji, kawiarni – serwujących pyszne rozmaitości.

Sercem Sopotu jest największe w Europie molo. Jego długość to 511,5 metrów. Oprócz  setek tysięcy turystów, można spotkać tu celebrytów, którzy chętnie odwiedzają to miasto. Sezon w Sopocie to liczne koncerty, imprezy, festyny. Molo w Sopocie tętni życiem przez całe lato, również zimą nie brakuje tu stałych bywalców. Miasto od zawsze jest uważane za mekkę rozrywki.

Plażowanie w Sopocie to świetny wybór, zadbane, szerokie plaże, rozciągające się na kilka kilometrów. Rozrywka dla każdego, sporty wodne, zjeżdżalnie, restauracje, puby, kluby.

Sopot żyje kulturą. Festiwale, imprezy, koncerty, na które przybywają setki ludzi z całej Polski i świata. Miasto  jest również otwarte na eventy sportowe, takie jak: żeglarstwo, maratony, wyścigi kolarskie.

Nadmorski kurort to również historia. Takie zabytki jak: kościół Zbawiciela, ul. Bohaterów Monte Cassino, Opera Leśna, charakterystyczny Krzywy Domek.

SPRAWDŹ: Focus Hotel Premium Sopot *** – Sopot, Wybrzeże – OD 286 zł za noc dla 2 osób

Podróż poślubna w Polsce - Sopot

Podróż poślubna w Polsce – Beskidy

Znajdziecie je przy granicy z Czechami i Słowacją. Pasmo Beskidu Śląskiego, to jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów turystycznych w naszym kraju. Liczne szlaki piesze i rowerowe, bogata baza noclegowa oraz wiele atrakcji i lokali gastronomicznych sprawiają, że jest to idealne miejsce na wakacyjny odpoczynek dla całej rodziny.

Wizytówka tego regionu to charakterystyczna Barania Góra. Jeden z najczęściej zdobywanych szczytów. Znajduje się na wysokości 1220 m n.p.m. Na zachodnich stokach Baraniej Góry bierze swój początek Wisła, dzięki dwóm potokom: Białej i Czarnej Wisełce. To właśnie tutaj podziwiać można Kaskady Rodła – malowniczy zespół naturalnych progów wodnych. Barania Góra to także miejsce skupienia wielu szlaków turystycznych prowadzących np. na Skrzyczne, Malinowską Skałę czy Przełęcz Salmopolską. Znajdziecie tam również Główny Szlak Beskidzki. Popularny szlak Kazimierza Sosnowskiego, czyli Główny Szlak Beskidzki, to najdłuższy szlak w polskich górach, liczący blisko 500 kilometrów. Swój początek bierze w Ustroniu, kończy się natomiast w Bieszczadach.

Gwiazda Beskid to Czantoria. Dla zdobywców dedykowane są wyciągi orczykowe i taśmowe. Mieszczą się tu również narciarskie trasy biegowe. Najwyższy punkt Pasma Czantorii to Czantoria Wielka znajdująca się na granicy Polski z Czechami, na wysokości 995 m n.p.m.

Dla amatorów białego szaleństwa  znajduje się tam całoroczna skocznia narciarska, której modernizacja to wyraz wdzięczności dla pochodzącego z Wisły Adama Małysza, to miejsce, które warto odwiedzić podczas pobytu w okolicy. Jej wieża, na którą prowadzi wyciąg krzesełkowy, to świetny punkt widokowy.

SPRAWDŹ: Czarny Potok Resort SPA & Conference **** – Krynica Zdrój, Beskidy – OD 479 zł za noc dla 2 osób

Podróż poślubna w Polsce - Beskidy

Lubelskie

Województwo lubelskie kusi dziewiczą przyrodą i niezwykłymi widokami – to idealne miejsce dla poszukujących ciszy i oazy spokoju. W okolicach Janowa Podlaskiego jest całe mnóstwo pieszych i rowerowych tras, rozciągających się przez pola, łąki lasy – między którymi poukrywane są stawy i jeziora. Jest to też idealne miejsce dla miłośników dzikiej przyrody, którą najlepiej poznać można biorąc udział w spływie po rzece Bug czy Krznie – kajakiem, tratwami czy katamaranami.

Nie można zapominać o najsłynniejszej stadninie koni, która jest obowiązkowym punktem nie tylko dla znawców tej szlachetnej rasy. Okolice Janowa Podlaskiego to też miejsce magiczne, w którym krzyżuje się wiele kultur – stąd znaleźć tam można tatarskie cmentarze, prawosławne cerkwie czy sanktuaria. Słowem miejsce na odpoczynek, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

SPRAWDŹ: Zamek Biskupi Janów Podlaski ****– Janów Podlaski, Lubelskie – OD 279 zł za noc dla 2 osób

Podróż poślubna w Polsce - lubelskie

Avatar
Napisane przez

Dominik Krężel

d.krezel@wedding.pl