07 maja 2018

Podróż poślubna w polskich górach – 3 wspaniałe regiony


Podróż poślubna w polskich górach? Poznaj 3 wspaniałe miejsca, które warto odwiedzić!

Tatry, Zakopane

Zakopane – to niewątpliwie kultowe miejsce, masowo odwiedzane przez turystów zarówno zimą, jak i latem. Miejscowość ta, to duma Podhala. Rok w rok notuje blisko 3 mln odwiedzających. Sama zaś posiada nieco ponad 30 tys. mieszkańców.

Okoliczne szczyty prezentują się znakomicie, gwarantując piękne i niezapomniane widoki. Imponująca przyroda pasm górskich widoczna jest praktycznie z każdego miejsca w Zakopanem. Najbardziej rozpoznawalne obszary doceniane przez turystów Zakopanego, to malownicze pasmo pomiędzy Gubałówką a Tatrami.

Wizytówką Tatr jest niewątpliwie Giewont – znajdujący się na wysokości 1894 metrów. Nazywany przez miejscowych Śpiącym Rycerzem. Przypomina bowiem kształtem profil leżącego człowieka. Legenda głosi, że to Śpiący Rycerz, który strzeże Zakopanego. Monumentalności Giewontowi dodaje ogromny stalowy krzyż, który znajduje się na samym szczycie. Ta 15 metrowa konstrukcja ustawiona została w 1901 roku.

Nie samymi górami człowiek żyje. W Zakopanem jak magnez przyciąga kultura góralska. Jej oblicza odnajdziemy praktycznie wszędzie. Zaczynając od charakterystycznej zabudowy, pomników, monumentów czy rzeźb. Po zwyczaje mieszkańców, rzemiosło, pielęgnowanie tradycji oraz specyficzne zabawy, imprezy oraz atrakcje.

I właśnie jeśli mowa o atrakcjach i zabawie, to warto zajrzeć na Krupówki. Mimo, że ulica liczy sobie tylko kilometr, przez wielu nazywana jest polskim Las Vegas. Znajdziemy tutaj praktycznie wszystko. Od tradycyjnych góralskich karczm, serwujących kuchnię Podhala, przez domy kultury, muzea. Po fast foody, kina, domy handlowe czy muzeum figur woskowych. Możemy udać się na przejażdżkę konnym powozem, spróbować oscypka, czy zrobić sobie zdjęcie ze słynnym białym misiem.

SPRAWDŹ: Hotel Belvedere Resort & Spa **** – Zakopane, Tatry – OD 299 zł za noc dla 2 osób

Podróż poślubna w polskich górach - Tatry

Podróż poślubna w polskich górach – Busko – Zdrój

Region Ponidzia kusi i przyciąga uzdrowiskowym miastem, które leży w malowniczym województwie świętokrzyskim. Mowa tu o Busko – Zdroju. Miasto posiada bogatą historię, jego początki sięgają XII wieku. Z leczniczych źródeł zlokalizowanych w Busko – Zdroju korzystał kiedyś król Władysław Jagiełło.

I właśnie liczne hotele SPA, centra uzdrowiskowe są wizytówką tej miejscowości. Goście spędzający tam czas, mogą liczyć na unikalne i dobroczynne właściwości wód mineralnych.

 

Romantycznym klimatem przyciąga tutejszy Park Zdrojowy. Najsłynniejszym obiektem miasta i zarazem najbardziej atrakcyjnym  jest  Sanatorium Marconi. Projektantem budowli był włoski architekt Henryk Marconi, stąd nazwa obiektu. Sanatorium słynie z dostępu do leczniczych wód siarczanych.

Melomanów przyciąga Aleja Gwiazd polskich muzyków klasycznych, związanych z Międzynarodowym Festiwalem Muzycznym im. Krystyny Jamroz. Natomiast chętnych na obcowanie z przyrodą nie powinno zabraknąć w Rezerwacie Zimne Wody, gdzie znajdują się odsłonięcia geologiczne gipsów „jaskółcze ogony”.

Blisko Buska-Zdroju możemy odnaleźć wieś Zalipie. Wieś jest słynna z fantazyjnie malowanych chat. Są to kolorowe, kwiatowe wzory. Zalipie stało się znane dzięki działalności tutejszej malarki – Felicji Curyłowej.

SPRAWDŹ: Bristol Art & Medical SPA **** – Busko – Zdrój, Ponidzie – OD 279 zł za noc dla 2 osób

Podróż poślubna w polskich górach - Busko-Zdrój

Bieszczady, Arłamów

Warto choć na kilka dni przenieść się na tereny tajemniczej osady Arłamów, znajdującej się w majestatycznych Bieszczadach. Czar tego miejsca pozwala zapomnieć o codziennych sprawach i odetchnąć na łonie wspaniałej natury. Na powierzchni ok. 25 tys. ha pod koniec lat 60. XX wieku stworzono tam Ośrodek Wypoczynkowy Urzędu Rady Ministrów, który nazywano księstwem arłamowskim. Gościły tam osobistości ze świata polskiej polityki i ich goście – szach Iranu, król Belgii czy francuski prezydent. Dziś to miejsce w otoczeniu lasów Puszczy Karpackiej znów nabrało życia. Na malowniczym wzniesieniu Wierch znajduje się kompleks hotelowy oferujący zabiegi SPA, kręgle i wiele więcej. Arłamów warto odwiedzić także ze względów historyczno – architektonicznych. Znajdziemy tutaj liczne cerkwie – prawdziwe perełki architektury drewnianej idealnie współgrające z górskim krajobrazem okolic.

SPRAWDŹ: Hotel Arłamów **** – Arłamów, Bieszczady – Od 369 zł cena za noc dla 2 osób

Podróż poślubna w polskich górach - Bieszczady

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!