Podróż poślubna Wenecja - Wedding.pl podpowiada
Wedding.pl / Lovestory / Podróż poślubna / Podróż poślubna – Wenecja
Podróż poślubna

Podróż poślubna – Wenecja

15 stycznia 2018 — Redakcja Wedding.pl
Podróż poślubna Wenecja - zdjęcie 1

Wenecja to miasto położone na ponad 100 wysepkach, które połączone są ze sobą kamiennymi mostami i wodnymi kanałami. Malownicze, wąskie uliczki, przepiękne kanały i wyjątkowe gondole z gondolierami – to wszystko sprawia, że Wenecja to jedno z romantyczniejszych miejsc Europy. Dlatego też niektóre Pary Młode właśnie tam planują wybrać się w podróż poślubną. Jak zatem spędzić podróż poślubną w Wenecji?

Informacje podstawowe

Państwo: Włochy

Miasto: Wenecja

Język urzędowy: włoski

Waluta: Euro

Religia: katolicyzm

Podróż poślubna Wenecja - zdjęcie 2

Warto wiedzieć przed wyjazdem

Wenecja to miasto i gmina, położona na północy Włoch nad Adriatykiem. We Włoszech obowiązującą walutą jest Euro, dlatego przed wyjazdem warto wymienić pieniądze w kantorze, aby na miejscu zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu. Językiem urzędowym jest włoski, jednak znajomość angielskiego powinna wystarczyć w swobodnym podróżowaniu. W Wenecji, tak samo jak w Polsce, obowiązuje czas środkowoeuropejski, a więc podczas podróży poślubnej nie musicie przestawiać zegarków. Co ciekawe Wenecja wyłączona jest z ruchu ulicznego, a za połączenie pomiędzy wyspami odpowiadają tramwaje wodne vaporetto.

Zobacz także: Podróż poślubna – Zakynthos

Jak jechać, gdzie nocować?

Wenecja to bardzo klimatyczne miasto, które zachwyci niemalże każdą Parę Młodą. Cały czas zastanawiacie się czy lepiej wybrać się z biurem podróży, czy na własną rękę? Obydwa rozwiązania są dobrym pomysłem. Jeśli planujecie pojechać samochodem, najszybsza trasa prowadzi przez Czechy i Austrię. Z Warszawy do Wenecji jest około 1300 km, a więc jeden nocleg po drodze jest wskazany. Może nocny spacer po urokliwych uliczkach w Austrii okaże się kuszącą propozycją?

Podróż poślubna Wenecja - zdjęcie 4

Co zobaczyć?

Na planie Wenecji znajduje się kilka miejsc, które obowiązkowo musicie zobaczyć podczas podróży poślubnej.

Plac Świętego Marka – znajduje się w najstarszej części miasta i przyciąga rzesze turystów. W jego pobliżu znajduje się przepiękna Bazylika Świętego Marka, która zbudowana jest w imponującym, bizantyjskim stylu.

Urokliwe uliczki – jeśli chcecie poczuć prawdziwy klimat Wenecji, musicie wybrać się na wieczorny spacer, po urokliwych, romantycznie oświetlonych uliczkach.

Gondole i gondolierzy – podczas podróży ślubnej w Wenecji, obowiązkowym punktem planu wycieczki jest przepłynięcie gondolą z prawdziwym gondolierem. Będą to na pewno romantyczne i wyjątkowe chwile.

Zobacz także: Podróż poślubna – Thassos

Podróż poślubna Wenecja - zdjęcie 3

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!