Wedding.pl / Lovestory / Podróż poślubna / Podróż poślubna – Zakynthos
Podróż poślubna

Podróż poślubna – Zakynthos

31 grudnia 2017 — Redakcja Wedding.pl
Podróż poślubna Zakynthos 3

Podróż poślubna to wyjątkowe chwile, które warto spędzić w równie wyjątkowym miejscu. Jeśli planujecie wybrać się na Zakynthos przygotowaliśmy dla Was kilka podpowiedzi.

Informacje podstawowe

Państwo: Grecja

Wyspa: Zakynthos

Język urzędowy: grecki

Waluta: Euro

Religia: prawosławie

Warto wiedzieć przed wyjazdem

Zakynthos to grecka wyspa położona na Morzu Jońskim, trzecia pod względem wielkości w archipelagu Wysp Jońskich. W Grecji obowiązuje czas wschodnioeuropejski, a więc nie zapomnijcie przesunąć zegarków o jedną godzinę do przodu. Jeśli planujecie na Zakynthos spędzić swój miesiąc miodowy, nie zapomnijcie przed wyjazdem wymienić pieniędzy, bowiem obowiązującą walutą w całej Grecji jest Euro. Językiem urzędowym jest oczywiście grecki, jednak bez najmniejszego problemu porozumiecie się w języku angielskim. Jeśli wybieracie się na tę cudowną i malowniczą wyspę, zabierzcie ze sobą oczywiście dowód osobisty, paszport nie będzie Wam potrzebny.

Zobacz także: Podróż poślubna – Thassos

Jak jechać, gdzie nocować?

Na Zakynthos, tak jak do każdego zakątka świata możecie wybrać się z biurem podróży lub pojechać na własną rękę. Jeżeli zdecydujecie się jechać samochodem, z całą pewnością będziecie musieli po drodze przenocować w jednym, a może i nawet w dwóch miejscach, bowiem z Warszawy na Zakynthos jest aż 2400 km. Trasa ta obejmuje odcinki płatne, a także przeprawę promem.  Najpopularniejsza trasa prowadzi przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię. Pamiętajcie, że w Serbii i Macedonii musicie posiadać zieloną kartę.

Co spakować?

Zakynthos to piękna i malownicza wyspa, na której od czerwca do września temperatura wynosi powyżej 25’C. Dlatego jeśli w tych miesiącach planujecie wybrać się na podróż poślubną nie zapomnijcie spakować poniższych rzeczy.

  • cienkich, przewiewnych ubrań,
  • czegoś z długim rękawem – na wszelki wypadek,
  • stroju kąpielowego,
  • butów – zarówno klapek, jak i wygodnego obuwia do zwiedzania,
  • kosmetyków i oczywiście kremu bądź mleczka z filtrem,
  • mini apteczki,
  • przewodnika,
  • ręcznika, okularów przeciwsłonecznych, kapelusza.

Zobacz także: Podróż poślubna – na własną rękę czy z biurem podróży?

Co zobaczyć?

Zatoka Wraku to bez wątpienia magiczne i nieziemsko piękne miejsce, które warto zobaczyć będąc na Zakynthos. Ta niesamowita, piaszczysta plaża otoczona jest wysokimi ponad 300 metrowymi klifami. Punkt widokowy, z którego można podziwiać zatokę znajduje się na północno-wschodniej części wyspy. Zatoka Wraku uważana jest nawet za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie.

Blue Caves, czyli błękitne groty są jedną z najpopularniejszych atrakcji na wyspie Zakynthos. Te formacje skalne powstały w wyniku erozji, a dzięki dużej ilości wapieni w skałach, woda przybiera niesamowicie piękne kolory.

Xigia – jeśli marzycie o darmowym SPA z całą pewnością powinniście wybrać się do siarkowego źródła, które znajduje się na wschodnim wybrzeżu wyspy.

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!