Podróż poślubna Zanzibar - Wedding.pl podpowiada i inspiruje
Wedding.pl / Lovestory / Podróż poślubna / Podróż poślubna – Zanzibar
Podróż poślubna

Podróż poślubna – Zanzibar

1 marca 2018 — Redakcja Wedding.pl
Podróż poślubna Zanzibar - zdjęcie 9

Zanzibar to malownicza wyspa położona na Oceanie Indyjskim. Szum oceanu, piaszczyste plaże, zachwycające krajobrazy – to wszystko sprawi, że poczujecie się tam jak w raju. Ciekawe położenie Zanzibaru sprawia, że jest on bardzo chętnie odwiedzany przez turystów. Jeśli i Wy planujecie spędzić na Zanzibarze podróż poślubną, przygotowaliśmy dla Was kilka podpowiedzi. Jesteśmy pewni, że tych wyjątkowych chwil nie zapomnicie do końca życia.

Informacje podstawowe

Państwo: Tanzania

Wyspa: Zanzibar

Język urzędowy: angielski, suahili

Waluta: szyling tanzański

Religia: islam

Warto wiedzieć przed wyjazdem

Zanzibar to największa wyspa w Archipelagu Zanzibar położona na wschód od Tanzanii. Jej powierzchnia wynosi 1658 km2, a największym miastem na wyspie jest Zanzibar. Walutą obowiązującą jest szyling tanzański, jednak równie dobrze możecie zapłacić w amerykańskich dolarach (jednak pierwsza opcja jest zdecydowanie bardziej opłacalna). Jednym z najlepszych rozwiązań jest wymiana Euro na szylingi tanzańskie, której możecie dokonać na hali lotniskowej. Nie spieszcie się, podejdźcie na spokojnie do kilku kantorów i ustalcie cenę. Może będzie to dla Was zaskoczeniem, ale sprzedawcy zaproponują Wam bardzo korzystny kurs, o wiele lepszy od tego jaki widnieje na tablicy informacyjnej. Pamiętajcie, że na Zanzibarze wręcz trzeba się targować. Ceny jakie widnieją na produktach są fikcyjne, a sprzedawcy tylko czekają, żeby z Wami ponegocjować. Kiedy już wylądujecie, nie zapomnijcie przestawić zegarków. Kiedy w Polce będzie samo południe, na Zanzibarze wybije godzina 15.

Zobacz także: Gdzie wybrać się w podróż poślubną?

Jak jechać, gdzie nocować?

Na podróż poślubną możecie wybrać się na własną rękę lub z biurem podróży. Jeśli jednak planujecie zorganizować wszystko sami, przygotowania radzimy rozpocząć kilka miesięcy wcześniej. Naszym zdaniem wycieczka z biurem podróży jest lepszym rozwiązaniem. Nie będziecie musieli martwić się o transport z lotniska czy też rezerwację hotelu.

Co zobaczyć?

Czym zaskoczy Was malownicza wyspa?

Wyspa przypraw – Zanzibar bardzo często nazywany jest wyspą przypraw. Goździki, cynamon, kardamon… Takie zapachy unoszą się w powietrzu. Nie zapomnijcie o wizycie na plantacji przypraw. Oj, będzie pachniało!

Stone Town – to stara część miasta Zanzibar, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zabudowa miasta charakteryzuje się bardzo wąskimi uliczkami, w których nie mieszczą się nawet samochody.

Jozaini Forest – to jedyny na wyspie park narodowy, który przypomina swoim wyglądem lasy tropikalne. Nie przestraszcie się małp, które sprawią, że poczujecie się jak w prawdziwej dżungli.

Zobacz także: Podróż poślubna – Tajlandia

 

 

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!