Wedding.pl / Lovestory / Podróż poślubna / Skąd pochodzi nazwa miesiąc miodowy?
Podróż poślubna

Skąd pochodzi nazwa miesiąc miodowy?

24 września 2018 —
skąd pochodzi nazwa miesiąc miodowy

Miesiąc miodowy to rajskie wakacje, na które z niecierpliwością oczekują Państwo Młodzi. Po jakże wyczerpujących i pracochłonnych przygotowaniach do przyjęcia weselnego, nadchodzi chwila wypoczynku i relaksu. To magiczny czas, który Nowożeńcy spędzają tylko we dwoje.  Niezależnie od tego, jaką kwotę jesteście w stanie na nie przeznaczyć, będą to dla Was wakacje marzeń. Zastanawialiście się kiedyś, skąd pochodzi nazwa miesiąc miodowy?

Skąd pochodzi nazwa miesiąc miodowy?

Miesiąc miodowy

Jeśli jesteście już zmęczeni przygotowaniami do ślubu i wesela, może nadeszła najwyższa pora, aby zaplanować podróż poślubną? Miejsce, w którym spędzicie swoje pierwsze wakacje już jako mąż i żona, tak na prawdę nie ma większego znaczenia. Ważne jest, abyście byli razem, tylko we dwoje. Możecie zwiedzić najpiękniejsze zakątki Polski, a równie dobrze możecie wybrać się na drugi koniec świata. Miesiąc miodowy to czas magiczny, do którego myślami będziecie wracać niejednokrotnie. Nawet jeśli nie dysponujecie dużymi kwotami, nie przejmujcie się, możecie skorzystać z ofert last minute, które są  naprawdę korzystne.

Zobacz także: Kto płaci za podróż poślubną?

Skąd pochodzi nazwa miesiąc miodowy?

Mianem miesiąca miodowego, określany jest miesiąc, w trakcie którego Nowożeńcy świętują swoje zaślubiny. Jest to czas beztroski, relaksu i wypoczynku, przepełniony szczęściem i miłością. Nazwa miesiąca miodowego wywodzi się już z końca XVIII wieku. Słowo miodowy, nawiązuje do miodu pitnego, który kosztowali Państwo Młodzi na przyjęciu weselnym. Miał on wprowadzić Nowożeńców w delikatny stan uniesienia miłosnego, tuż przed jakże długo oczekiwaną nocą poślubną. Z kolei słowo miesiąc, określa długość trwania romantycznego i zmysłowego nastroju. Tak też miesiąc miodowy, to cudowny czas, który Nowożeńcy spędzają tylko we dwoje, w przepięknym i wyjątkowym miejscu.

Źródło zdjęć: Pinterest.com

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!