Zespół czy DJ na wesele - co wybrać? - Wedding.pl radzi
Wedding.pl / Lovestory / Ślub i wesele / Muzyka i taniec / Zespół czy DJ na wesele – co wybrać?
Muzyka i taniec

Zespół czy DJ na wesele – co wybrać?

30 sierpnia 2017 —
Zespół czy DJ na wesele - co wybrać?

Zespół czy DJ na wesele – co wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że przed weselem trzeba organizować i załatwiać niezliczoną ilość spraw. Niewiele z nich jest jednak równie ważnych jak zapewnienie gościom dobrej muzyki do zabawy. W końcu bez niej nie będzie tańca. A gdzie jak gdzie, ale na weselu tańczy się do upadłego. Pojawia się kluczowe pytanie: zespół czy DJ na wesele – które rozwiązanie będzie lepsze? Od naszej decyzji co do oprawy muzycznej będzie zależeć bardzo wiele. Począwszy od charakteru wesela, aż po zadowolenie gości. Poświęćmy zatem tej sprawie dużo uwagi.

Zespół czy DJ na wesele – zalety i wady zespołu

Wynajęcie zespołu było kiedyś nieodzownym elementem wesela. Nic dziwnego, bardzo długo nie istniały żadne inne rozwiązania. Teraz jednak na szczęście mamy wybór. Dlatego zanim zadzwonimy po ślubną kapelę rozważmy za i przeciw jej obecności na naszym przyjęciu.

Zalety:

 • Zespół gra muzykę na żywo. To zawsze robi większe wrażenie i podgrzewa atmosferę zdecydowanie bardziej niż puszczanie gotowych utworów.
 • Zespół to rozwiązanie tradycyjne, które może lepiej trafić w gust, np. starszych członków naszej rodziny.
 • Muzycy i ich instrumenty na scenie dają często wspaniały efekt wizualny.

Wady:

 • Zespół weselny to prawie zawsze duży koszt, który może zrobić sporą dziurę w naszym budżecie.
 • Na scenę lub wyznaczone dla muzyków miejsce musimy poświęcić sporo przestrzeni. W mniejszych salach weselnych może to stanowić duży problem.
 • Muzycy muszą robić przerwy na odpoczynek, które w jakiś sposób musimy samodzielnie wypełnić. Nie chcemy przecież, żeby w sali rozległa się niezręczna cisza.

Zobacz także: 10 pytań do zespołu weselnego

Zespół czy DJ na wesele – zalety i wady DJa

Zatrudnienie DJa to opcja coraz częściej wybierana i stosowana przez młode pary. Nic dziwnego, ma ona swoje ogromne zalety. Nie jest to jednak rozwiązanie bez skazy. Przyjrzyjmy mu się dokładniej.

Zalety:

 • Przede wszystkim cena. Wynajęcie DJa zdecydowanie będzie nas kosztować mniej niż zespół weselny.
 • Przestrzeń – sprzęt potrzebny DJowi zajmuje niewiele miejsca, co czasem jest sprawą decydującą, jeśli liczy się dla nas każdy dostępny metr.
 • Szerszy wybór – znacznie trudniej znaleźć zespół, który zagra wszystkie nasze ulubione piosenki niż DJa, który je nam puści.

Wady:

 • Zatrudnienie DJa to mniej imponujące rozwiązanie niż postawienie sceny z zespołem.
 • Część osób może nawet nie dostrzec wkładu DJa w puszczaną muzykę. Dla nich równie dobrze mogłaby lecieć z radia.
 • Przywiązani do tradycji goście mogą być zawiedzeni takim wyborem.

Zobacz także: 20 najczęściej wybieranych piosenek na pierwszy taniec 2016

Zespół czy DJ na wesele – podsumowanie

Najlepiej byłoby wynająć i zespół i DJa. Tak, by uzupełniając się nawzajem zadowolili każdego. Niestety, takie rozwiązanie jest najczęściej poza naszym zasięgiem. Dlatego dobrze przemyślmy, która opcja jest lepsza dla naszej przestrzeni, budżetu i gości. I przede wszystkim, dla nas samych. Młode pary muszą pamiętać, że to ich dzień i ich zdanie jest najważniejsze!

 

 

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!