Wedding.pl / Lovestory / Ślub i wesele / Organizacja i planowanie / Nietypowe pomysły na wieczór kawalerski – 10 oryginalnych opcji
Organizacja i planowanie

Nietypowe pomysły na wieczór kawalerski – 10 oryginalnych opcji

29 lipca 2019 —
Pomysły na wieczór kawalerski

Wielu osobom na dźwięk słów „wieczór kawalerski” przed oczyma wyobraźni stają hektolitry alkoholu, wynajęta limuzyna, striptizerka i szaleństwa w klubie do rana. Pewnie, tak też da się dobrze bawić – ale może warto spędzić tę wyjątkową noc w nieco mniej oczywisty sposób? Zwłaszcza że nie każdy mężczyzna gustuje akurat w takich rozrywkach. Poniżej prezentujemy garść nietypowych pomysłów na wieczór kawalerski.

Pogrupowaliśmy je w zależności od możliwych upodobań i temperamentu przyszłego pana młodego. Bo też podczas organizacji wieczoru kawalerskiego koniecznie należy te upodobania i temperament uwzględnić. Podkreślmy to raz jeszcze, bo zaskakująco dużo świadków zdaje się o tym nie pamiętać. Podobnie jak o tym, by zadbać o bezpieczeństwo uczestników kawalerskiej imprezy i nie przesadzać podczas niej z procentami. Ta noc ma być przecież źródłem rewelacyjnych wspomnień – nie pozwólcie, by uleciały już przed świtem, wraz z parującym z waszych ciał alkoholem!

Pomysły na wieczór kawalerski z adrenaliną

Niektóre atrakcje na wieczór kawalerski zresztą i tak wymagają trzeźwego podejścia. Szczególnie te, które dostarczają zarazem największych dawek adrenaliny. Jeśli przyszły pan młody od dawna marzy o skoku ze spadochronem czy przetestowaniu tunelu aerodynamicznego – nadarza się świetna okazja, by spełnić to marzenie. Gdy jednak chcecie spróbować czegoś nieszablonowego, a przy tym angażującego wszystkich uczestników wieczoru, wypróbujcie popularny escape room w rozszerzonym wydaniu. Polem gry jest nie pokój, ale np. cały dom czy kawałek lasu, a miks zagadek, podchodów i elementów budzących dreszcz grozy to gwarancja prawdziwych emocji.

Odradzamy natomiast realizację scenariusza pt. „porwanie kawalera” przez zamaskowanych sprawców. W założeniu uprowadzają go oni do klubu, gdzie czeka butelka dobrego alkoholu lub piękna tancerka – ale policja i osoby postronne nie muszą o tym wiedzieć. A zdarzało się już, że wezwani na pomoc funkcjonariusze po wyjaśnieniu sprawy wlepiali za podobne żarty dość słone mandaty. I w sumie całkiem słusznie, bo mogli być w tym czasie gdzie indziej naprawdę potrzebni…

Szukacie też pomysłu na prezent dla pana młodego na wieczór kawalerski? Obejrzyjcie polecane przez nas męskie zegarki!

Ekstremalne pomysły na wieczór kawalerski

Pomysły na wieczór kawalerski bez większych szaleństw

Gdy przyszły pan młody znajduje się na przeciwnym krańcu spektrum, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na adrenalinę, przewidziane na wieczór kawalerski zabawy powinny być znacznie spokojniejsze. Co wcale nie musi oznaczać nudy, nawet jeśli chcecie się spotkać po prostu w męskim gronie na domówce u któregoś z Was. Takie spotkanie można urozmaicić choćby profesjonalną degustacją kraftowych piw, win albo wódek, zapraszając do mieszkania specjalistę, który ją przeprowadzi. Na podobnej zasadzie zorganizujecie też zamknięty pokaz barmański wraz ze szkoleniem z przyrządzania drinków. Nic nie stoi też oczywiście na przeszkodzie, by tego typu „nauka poprzez zabawę” miała miejsce w lokalu na mieście.

A jeśli na pewno chcecie wyjść z domu, warto rozważyć również wzięcie udziału w grze miejskiej (rodzaj podchodów wzbogaconych o ciekawe zadania na wieczór kawalerski) albo kolacji z menu degustacyjnym w naprawdę dobrej knajpie. To świetna okazja, by spróbować wymyślnych specjałów – których może być nawet kilkanaście, a do każdego dobiera się odpowiedni trunek! – ale też by w wyjątkowej atmosferze porozmawiać, powspominać i wspólnie pożartować.

Pomysły na wieczór kawalerski - impreza

Pomysły na wyjazdowy wieczór kawalerski

Temu wszystkiemu sprzyja także oderwanie się od codzienności i przedślubnych przygotowań na nieco dłużej niż tylko kilka godzin. Nie dziwi więc popularność weekendowych wyjazdów na wieczór kawalerski daleko poza miejscowość zamieszkania przyszłego pana młodego. Zwłaszcza że pewnie nieprędko znów zdarzy się mu poczuć jak na koloniach z kolegami.

Najczęściej wybierane w tym kontekście opcje to: chill & grill na działce lub korzystanie z uroków jednego z większych miast, polskich lub zagranicznych. Spróbujcie jednak przełamać schemat, wzbogacając Wasz wypad o którąś z poniższych propozycji:

  • zabierzcie przyszłego pana młodego na mecz jego ulubionej drużyny sportowej lub koncert zespołu, którego jest fanem,
  • odwiedźcie park rozrywki i poszalejcie na górskich kolejkach,
  • zacznijcie wieczór od wizyty w kasynie i za wygrane pieniądze pojedźcie gdzieś na spontanie – albo tylko stwórzcie takie wrażenie, wszystko wcześniej starannie planując… 😉
  • wynajmijcie domek w środku lasu lub rozbijcie tam namiot; brak elektryczności i zasięgu w telefonie czy konieczność zebrania/porąbania drewna na opał dodatkowo przydadzą smaku całej wyprawie; podobnie jak szkolenie z bushcraftu, czyli sztuki przetrwania w dziczy (w przeciwieństwie do survivalu: bez wyposażenia).

oryginalne pomysły na wieczór kawalerski

Niegrzeczne pomysły na wieczór kawalerski

Gdy przyszły pan młody uważa, że małżeństwo to raczej wyrok pozbawienia wolności niż odpowiedzialna decyzja… zamiast wieczoru kawalerskiego urządźcie mu koleżeńską interwencję i spytajcie, czy aby na pewno chce się ożenić. Bo może po prostu jeszcze nie spotkał osoby, której chce być naprawdę wierny całe życie. Ale jeśli striptizerek na wieczorze kawalerskim to tylko niewinna zabawa, na którą zgadza się i on, i jego wybranka (bo np. sama będzie mieć na wieczorze panieńskim striptizera), czemu by również tego nie zorganizować w mniej oczywisty sposób? Zamiast tancerki go-go w klubie czy limuzynie albo jedzenia sushi z gołego ciała, możecie zdecydować się na pokaz rozerotyzowanej walki pomiędzy dwiema kobietami. Skąpo ubranymi i nasmarowanymi oliwką do ciała, w pianie lub kisielu… W zależności od ustaleń, do takiej walki mogą się przyłączyć także przyszły pan młody oraz jego koledzy. Podwójną niespodzianką tego typu będą też odwiedziny w pokoju hotelowym „pokojówki”, która tańcem umili poranek głównemu bohaterowi wieczoru kawalerskiego – przekonanemu, że wieczór ten zdążył się już zakończyć…

A po wieczorze kawalerskim… sprawdźcie, jakie trendy obowiązują teraz w garniturach ślubnych!

Pomysły na wieczór kawalerski - na mieście
fot. Shutterstock

Ula Jaworek
Napisane przez

Ula Jaworek

u.jaworek@wedding.pl

Z wykształcenia kulturoznawca, ślubne i weselne zwyczaje badała najpierw teoretycznie. Szybko przerodziło się to jednak w jej pasję, pogłębioną doświadczeniem z branży kulinarnej i modowej. Uwielbia piec ciasta i ciasteczka.