Wedding.pl / Lovestory / Ślub i wesele / Pomysły na wieczór panieński / Jak się ubrać na wieczór panieński, gdy jest się przyszłą panną młodą?
Pomysły na wieczór panieński

Jak się ubrać na wieczór panieński, gdy jest się przyszłą panną młodą?

31 maja 2019 —

Dla jednych wieczór panieński to ostatni moment, żeby się wyszumieć przed „utratą wolności”. Dla innych – okazja do świetnej zabawy w babskim gronie. Niezależnie od podejścia królową tego wieczoru powinna być oczywiście przyszła panna młoda. Jednym ze sposobów podkreślenia jej wyjątkowego statusu jest strój. Poniżej zebraliśmy więc kilka rad dotyczących tego, jak się ubrać na wieczór panieński.

Część z nich skierowana jest nawet nie tyle do przyszłej panny młodej, ile do organizatorki całego spotkania. Często bowiem przygotowane atrakcje pozostają dla tej pierwszej do końca niespodzianką. W takiej sytuacji trzeba pamiętać o udzieleniu jej pewnych podpowiedzi w zakresie ubioru albo o przygotowaniu dla niej stroju na zmianę, o ile to konieczne.

Kluczowy jest charakter imprezy

Wiele bowiem zależy od tego, co przewidziano „w programie”. Odpowiedź na pytanie o to, jak się ubrać na wieczór panieński, będzie przecież zupełnie inna w przypadku wyjścia do klubu i wybrania się choćby na paintball. Idealny ubiór do SPA to stylowy szlafroczek. Na grilla pod miastem z kolei lepiej założyć zwiewną sukienkę boho i trampki czy sandały na płaskim obcasie. Tego typu zestaw już jednak niekoniecznie sprawdzi się na wytwornej kolacji w eleganckim lokalu.

Przeczytaj koniecznie: Wieczór panieński w hawajskim stylu

wieczór panieński w spa

Jak się ubrać na wieczór panieński? Przede wszystkim wygodnie!

W każdym wariancie natomiast niezwykle istotny jest komfort przyszłej panny młodej. Jeśli scenariusz zakłada szaleństwa na parkiecie do rana, koniecznie należy włożyć szpilki, w których naprawdę da się przetańczyć całą noc. Również nieustanne poprawianie zbyt krótkiej spódniczki może nieco popsuć czerpanie czystej przyjemności z zabawy. Podobnie jak zastanawianie się, czy dekolt nie jest zbyt wycięty, albo „sauna” w nieprzewiewnej kreacji ze sztucznych materiałów. Wygodę zawsze warto postawić więc na pierwszym miejscu, dopiero w dalszej kolejności uwzględniając inne aspekty tego, jak się ubrać na wieczór panieński.

ZNAJDŹ NAJWYGODNIEJSZE BUTY NA WIECZÓR PANIEŃSKI!

Podkreślenie kobiecości

O ile tylko nie ogranicza się on do np. skoku na bungee czy spadochronie, warto dzięki ubiorowi wydobyć na pierwszy plan kobiecość. To przecież bardzo istotna dla kontekstu całego wydarzenia cecha, zwłaszcza dla przyszłej panny młodej! Strzałem w dziesiątkę będzie więc na pewno włożenie sukienki. Seksapilu dodadzą też buty na wysokim obcasie – o ile tylko potrafimy w nich chodzić. Jeśli zakładamy je rzadko, prawie nigdy, mogą się okazać prawdziwą torturą i zepsuć cały wieczór. Lepiej zamiast tego podkreślić kobiecość wyrazistym makijażem czy efektowną biżuterią.

jak się ubrać na wieczór panieński kobieco

Wyróżnienie panny młodej

Biżuteria zresztą świetnie nadaje się do tego, aby wyróżnić przyszłą pannę młodą na tle koleżanek. To zaś kolejny trop, który podpowiada, jak się ubrać na wieczór panieński. Kryształki, cekiny, połyskujące materiały… Jeśli w naszej szafie wisi kreacja, której zwykle nie mamy odwagi włożyć jako być może zbyt wyjściowej – to jest jej wielki moment. Pozostałe uczestniczki spotkania powinny zaś pamiętać, aby nie przyćmić panny młodej własnym strojem.

ZNAJDŹ WYJĄTKOWĄ SUKNIĘ NA SWÓJ WIECZÓR PANIEŃSKI!

Jak się ubrać na wieczór panieński: akcesoria

Jeśli ona sama zaś nie chce aż tak błyszczeć, może włożyć np. białą sukienkę. Również wianek na głowie, przyczepiony do włosów welon lub szarfa to atrybuty zarezerwowane na wieczorze panieńskim dla przyszłej oblubienicy. Sprawdzą się zwłaszcza w sytuacji, gdy wszystkie biorące w nim udział dziewczyny ubiorą się podobnie. To swoją drogą całkiem fajny pomysł, który już z daleka pozwoli rozpoznać, z jakiej okazji się bawimy. Jeśli każda włoży na głowę różki, kapelusz lub fascynator, koniecznie zadbajmy o to, by przeznaczony dla panny młodej dodatek jakkolwiek się wyróżniał.

Polecamy również: 4 gotowe pomysły na wieczór panieński

jak się ubrać na wieczór panieński wianki

fot. Pinterest
Ula Jaworek
Napisane przez

Ula Jaworek

u.jaworek@wedding.pl

Z wykształcenia kulturoznawca, ślubne i weselne zwyczaje badała najpierw teoretycznie. Szybko przerodziło się to jednak w jej pasję, pogłębioną doświadczeniem z branży kulinarnej i modowej. Uwielbia piec ciasta i ciasteczka.