Wedding.pl / Lovestory / Ślub i wesele / Pomysły na wieczór panieński / Kto finansuje wieczór panieński? – znamy odpowiedź
Pomysły na wieczór panieński

Kto finansuje wieczór panieński? – znamy odpowiedź

19 marca 2019 — Klaudia Kierzkowska
Kto finansuje wieczór panieński - zdjęcie 3

Zanim powiecie sakramentalne TAK, czeka Was jeszcze jedyna w swoim rodzaju impreza – wieczór panieński. Większość przyszłych Panien Młodych z niecierpliwością wyczekuje spotkania z przyjaciółkami i najbliższymi koleżankami. Niezapomniany, wyjątkowy i szalony – taki właśnie powinien być wieczór panieński. Kto powinien zająć się jego organizacją? Zaplanować, ustalić i sfinalizować? Kto finansuje wieczór panieński? Najczęściej to świadkowej przypada zaszczyt jego organizacji. Jeśli Panna Młoda zdecydowała, że w dniu ślubu towarzyszyć jej będzie orszak druhen, to każda z nich w równym stopniu powinna się zaangażować.

SKORZYSTAJ Z BEZPŁATEGO ORGANIZERA ŚLUBNEGO!

Wieczór panieński – miejsce

Wieczór panieński to przede wszystkim dobra, szalona i niezapomniana zabawa. Jednym z większych wyzwań, przed którym stają organizatorki jest wybór miejsca. Dajcie się ponieść wyobraźni, zaszalejcie! Równie dobrze możecie wyjechać nad morze, w góry jak i na drugi koniec świata – pamiętajcie, aby wrócić przed ślubem! Wybór miejsca w głównej mierze zależy od możliwości finansowych i czasowych uczestniczek. Organizujecie przyjęcie tematyczne, nie zapomnijcie o odpowiednich dekoracjach, które pomogą poczuć klimat imprezy.

Kto finansuje wieczór panieński - zdjęcie 1

Zobacz także: Pomysły na wieczór panieński w domu

Kto finansuje wieczór panieński?

Najbardziej kłopotliwą i kontrowersyjną kwestią są finanse. Kto powinien ponieść koszty związane z organizacją wieczoru panieńskiego? Wieczór panieński powinien być dla Panny Młodej niespodzianką i prezentem, dlatego w tym dniu gość honorowy za nic nie płaci. Planujecie spędzić babski wieczór w większym gronie? Podzielcie się kosztami! Ustalcie kwotę, zorganizujcie składkę i do dzieła! Mimo iż główną organizatorką jest świadkowa lub ewentualnie wszystkie druhny, to zdrowy rozsądek podpowiada, aby wszystkie uczestniczki miały swój wkład finansowy. Podczas wieczoru panieńskiego nie może zabraknąć pysznego jedzenia, trunków alkoholowych i dodatkowych atrakcji. Dla jednej osoby to zbyt duże obciążenie finansowe, ale dla 10 czy 15 jest zdecydowanie mniejsze.

Kto finansuje wieczór panieński - zdjęcie 2

SKORZYSTAJ Z BEZPŁATEGO ORGANIZERA ŚLUBNEGO!

Zobacz także: Menu na wieczór panieński

Klaudia Kierzkowska
Napisane przez

Klaudia Kierzkowska

k.kierzkowska@wedding.pl

Redaktorka Wedding.pl z branżą ślubną związana od 5 lat. Miłośniczka włoskiej kuchnii i dobrego filmu.