Wedding.pl / Lovestory / Ślub i wesele / Pomysły na wieczór panieński / Niskobudżetowe pomysły na wieczór panieński
Pomysły na wieczór panieński

Niskobudżetowe pomysły na wieczór panieński

6 czerwca 2019 —
tanie pomysły na wieczór panieński - zdjęcie 1

Alkohol, jedzenie, rozrywki, akcesoria, tort i prezent dla przyszłej panny młodej… Wszystkie te elementy wieczoru panieńskiego potrafią stanowić łącznie niemały wydatek. I choć najczęściej jest to impreza składkowa, to trzeba pamiętać, że nie wszystkie jej uczestniczki chcą lub są w stanie się na nią wykosztować. Dziś prezentujemy tanie pomysły na wieczór panieński – do wdrożenia (nie tylko) w sytuacji, gdy wasz budżet jest mocno ograniczony.

IDEALNY ŚLUB? Z NASZYM ORGANIZEREM TO MOŻLIWE!

Popularny scenariusz tego typu spotkań często zakłada wyjście do klubu. Jest to stosunkowo niedrogie rozwiązanie, zwłaszcza w porównaniu z grupowym wyjazdem do SPA czy za granicę. Wciąż jednak trzeba liczyć się z koniecznością poniesienia wydatków na:

jedzenie – pusty żołądek potrafi sam w sobie zepsuć humor, a i wlewanie do niego alkoholu to nie jest dobry pomysł…

wynajem loży czy stolika – żebyście na pewno miały gdzie usiąść

drinki – nie tylko dla was, ale też np. dla wybranych przez pannę młodą przystojniaków

wstęp do klubu – bo sama rezerwacja potrafi nie wystarczyć

dodatki takie jak szarfy, rogi, ogony, muszki czy fascynatory.

tanie pomysły na wieczór panieński - zdjęcie 5

Tanie pomysły na wieczór panieński na mieście

Na szczęście niektóre z powyższych pozycji można zmodyfikować tak, aby nie stanowiły zbyt poważnego finansowego obciążenia. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie, by zorganizować bifor w mieszkaniu, w którym najecie  się przed wyjściem. Będzie to znacznie tańsze rozwiązanie niż kolacja w knajpie. Poza tym można wtedy wręczyć prezenty, których przyszła panna młoda nie będzie musiała ze sobą nosić, bo zostaną bezpieczne w czterech ścianach. To kolejna zaleta!

Polecamy: Alternatywny wieczór panieński – sprawdź nasze pomysły!

Zamiast wydawać pieniądze na stroje i dodatki, możecie umówić się, że wszystkie zakładacie własne ciuchy, ale w wybranym kolorze i stylistyce. Gwiazda wieczoru niech przyczepi do włosów welon z kawałka tiulu i białej wstążki lub wręcz niech cała ubierze się na biało. Już z daleka będzie widać, z jakiej okazji się spotykacie. A o to przecież chodzi w tych wszystkich akcesoriach…

Do tanich pomysłów na wieczór panieński na mieście będzie należeć też znalezienie lokalu, który nie pobiera opłaty za wstęp. Są też takie, gdzie nie trzeba płacić osobno za rezerwację stolika. Należą do nich chociażby kluby z karaoke, które może stać się główną atrakcją całego wydarzenia. W tego rodzaju miejscach można też zwykle potańczyć, a drinki nie są z reguły tak drogie jak w typowych klubach nocnych.

Tanie pomysły na wieczór panieński w mieszkaniu

Jeszcze mniejsze wydatki niesie ze sobą organizacja całego wieczoru panieńskiego w mieszkaniu jednej z was. A może ktoś z krewnych lub znajomych dysponuje działką, na którą można się wybrać, by tam urządzić np. klimatyczne ognisko? Niezależnie od tego, gdzie dokładnie wylądujecie, zróbcie wcześniej zakupy alkoholowo-spożywcze. Będzie was to kosztować znacznie mniej niż catering czy jedzenie na mieście, nawet jeśli w pewnym momencie przyjdzie wam do głowy zamówić pizzę. Każda z was może przynieść też inną przekąskę lub danie, a do tego po butelce napoju z procentami i bez. A co powiecie na wspólne gotowanie jako główny punkt programu całego spotkania?

niskobudżetowe pomysły na wieczór panieński - zdjęcie 2

Inne tanie pomysły na wieczór panieński tylko we własnym gronie to np.:

robienie biżuterii – która może stać się przy okazji prezentem dla przyszłej panny młodej albo pamiątką dla każdej z uczestniczek

scrapbooking lub malowanie obrazów – nie musicie mieć ani krzty talentu plastycznego! Taka twórcza zabawa przypomni wam beztroskie dzieciństwo… tyle że podlana odrobiną alkoholu może okazać się jeszcze fajniejsza. 😉

domowe SPA – peelingi, maseczki, mani-pedi, a może nawet masaż, który amatorsko zrobicie sobie nawzajem

maraton filmów romantycznych w stylu piżama party – nie zapomnijcie przygotować dzikich ilości popcornu, lodów i wina!

Do tego typowe gry i zabawy okolicznościowe, takie jak „test zgodności” dla przyszłej panny młodej  czy rysowanie przez nią z zamkniętymi oczami swojego lubego. Własnoręcznie zrobiony tort (przepisy i tutoriale znajdziecie w sieci) i prezent (np. album ze zdjęciami). Wspomnienia, ploteczki, plany i dobre rady na małżeńską przyszłość. By wieczór panieński był udany, wcale nie trzeba wydawać na niego majątku!

Przeczytaj także: Pomysły na wieczór panieński w domu

niskobudżetowe pomysły na wieczór panieński - zdjęcie 4

Inne tanie pomysły na wieczór panieński

Zwłaszcza że w opcji niskobudżetowej da się zorganizować także naprawdę wyjątkowe spotkanie. Wystarczy trochę kreatywności wspartej inspiracjami z internetu, żeby urozmaicić je o takie atrakcje jak:

piknik z pleceniem wianków i rzucaniem ich do jeziora lub rzeki

podchody dla panny młodej (również po mieście) lub jej „porwanie” przez znajomych

sesja zdjęciowa – na poważnie lub z przymrużeniem oka, we wnętrzu lub w plenerze, ze statywem lub nowoczesnym polarojdem.

Pamiętajcie: często im większe ograniczenia (np. właśnie finansowe), tym ciekawsze pomysły potrafią zrodzić się w głowach. Grunt to dobre nastawienie i nieskupianie się na tym, co można by mieć za większe pieniądze. Chodzi wszak o dobrą zabawę i symboliczne pożegnanie panny młodej z jej statusem singielki.  A to przecież może się odbyć tak naprawdę w każdych warunkach.

IDEALNY ŚLUB? Z NASZYM ORGANIZEREM TO MOŻLIWE!

Ula Jaworek
Napisane przez

Ula Jaworek

u.jaworek@wedding.pl

Z wykształcenia kulturoznawca, ślubne i weselne zwyczaje badała najpierw teoretycznie. Szybko przerodziło się to jednak w jej pasję, pogłębioną doświadczeniem z branży kulinarnej i modowej. Uwielbia piec ciasta i ciasteczka.