11 września 2017

Fryzury ślubne dla cienkich włosów


Fryzury ślubne dla cienkich włosów

Wszyscy kojarzymy typowe reklamy szamponów i odżywek. Aktorki i modelki zarzucają falami gęstych, błyszczących włosów i zapewniają nas, że już po tygodniu możemy osiągnąć taki sam efekt. Chyba nikogo nie zaskoczy informacja, że niestety rzadko tak to wygląda. Dlatego często w naszych głowach uruchamia się zgubne myślenie. Wydaje nam się, że cienkie włosy nie nadają się do pięknego upinania, bo nie są podobne do tych w telewizji. Jeśli przyszło nam to choć raz do głowy, ten artykuł nada się w sam raz żeby takie absurdalne pomysły z niej wybić. Oto kilka sposobów na bajeczne fryzury ślubne z cienkich włosów:

Fryzury ślubne dla cienkich włosów – loki lub fale

Jeśli nasze włosy nie są bardzo krótkie, możemy je zakręcić. Zwiększy to znacznie ich objętość. Spływające luźno fale albo ślicznie ułożone loki sprawią, że będziemy wyglądać naturalnie i dziewczęco. Oczywiście taka fryzura nie jest bardzo trwała i może wymagać poprawek w trakcie wesela, więc należy ją dobrze przemyśleć.

Fryzury ślubne dla cienkich włosów – koki i kucyki

Atrakcyjne koki nie są wcale zarezerwowane dla długich, mocnych włosów. Wystarczy tylko umiejętnie je upiąć. Sposobów jest kilka. Do gładkiego, eleganckiego koka możemy użyć wypełniacza. Zapewni mu to odpowiednią objętość i pewność, że będzie dobrze się prezentował całą uroczystość i przyjęcie. Innym dobrym pomysłem jest stworzenie chaotycznego kucyka. Zakręcone i utrwalone włosy podzielmy na kilka części i każdą upnijmy osobno, dosyć nisko, tak by przywodziły na myśl kucyk. Dzięki temu osiągniemy efekt gęstej plątaniny i uroczego nieładu.

Zobacz również: Fryzury ślubne dla krótkich włosów - inspiracje

Fryzury ślubne dla cienkich włosów – warkocze

Przy cienkich włosach najlepiej wypadną warkocze ślubne upięte wokół głowy – z przodu i z tyłu. Sprawią, że fryzura będzie wyglądać na dopracowaną i elegancką, a w żadnym razie nie na niepozorną i przyklapniętą.

Fryzury ślubne dla cienkich włosów – asymetria

Cienkie włosy, nawet jak są długie i nie jest ich mało, nie wyglądają na specjalnie obfite. Jeśli jednak wszystkie zaczeszemy na jedną stronę ich objętość się podwoi. Zwłaszcza, jeśli delikatnie je podkręcimy, będą wyglądały imponująco. Możemy też wycieniować włosy i zmierzwić je w artystyczny nieład. Jeśli część z nich będzie krótsza podniesie się nieco i zwiększy optycznie gęstość fryzury.

Fryzury ślubne dla cienkich włosów – dodatki

Wianki i ozdobne opaski samą swoją obecnością powiększają optycznie fryzurę. Zadbajmy, by nie były zbyt małe i niewidoczne. Nie przesadźmy jednak. Za duże przestaną uzupełniać włosy, a zaczną je przyćmiewać dając w rezultacie odwrotny od zamierzonego efekt.

Zobacz również: Fryzury ślubne z welonem

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl