Makijaż ślubny dla opadającej powieki - Wedding.pl podpowiada
Wedding.pl / Lovestory / Uroda i Zdrowie / Makijaż ślubny dla opadającej powieki
Uroda i Zdrowie

Makijaż ślubny dla opadającej powieki

20 października 2018 — Redakcja Wedding.pl

Kiedy suknia ślubna wisi już w szafie i czeka na wyjątkowy dzień, a wszystkie dodatki zostały już wybrane, nadeszła pora na kolejny ważny element – makijaż ślubny. W trakcie przygotowań ślubnych, wiele kobiet staje przed dylematem na jaki makijaż ślubny się zdecydować. Bo to właśnie on w dużej mierze decyduje, jak Panna Młoda będzie wyglądała w dniu ślubu. W ostatnich sezonach dużą popularnością cieszył się ten w stylu no make-up, bardzo delikatny i subtelny. Kobiety o nienagannej urodzie i regularnych rysach twarzy, nie mają chyba większego problemu. Jednak te, które borykają się z opadającą powieką, powinny dokładnie przemyśleć i dopracować makijaż ślubny. Tylko ten perfekcyjny i idealny sprawi, że kobieta w dniu ślubu będzie czuła się jak milion dolarów. Makijaż ślubny dla opadającej powieki – na co zwrócić uwagę?

Makijaż ślubny dla opadającej powieki

–> ZNAJDŹ MAKIJAŻYSTKĘ NA SWOJE WESELE! <–

Makijaż ślubny dla opadającej powieki

Podstawą każdego makijażu jest świetlista, zdrowa i gładka skóra. Dlatego kilka, a nawet kilkanaście tygodni przed ślubem, warto przywiązać szczególną uwagę do pielęgnacji cery. Jednym z ważniejszych elementów makijażu jest dobry podkład, który powinien być lekko kryjący, ale i rozświetlający. Jego odcień powinien być o pół tonu jaśniejszy od koloru skóry, dzięki czemu nie uzyskamy efektu „maski”. Kolejnym punktem jest makijaż oka, który w przypadku kobiet z opadającą powieką powinien wyglądać nieco inaczej.

Zobacz także: Jak dobrać makijaż ślubny?

Makijaż ślubny dla opadającej powieki

  • Malowanie opadającej powieki Panny Młodej, należy zacząć od nałożenia na nią bazy pod cienie, którą można delikatnie przypudrować.
  • Kolejnym krokiem jest nałożenie w zewnętrznym kąciku oka bronzera. To taka mała sztuczka, która sprawi, że powieka optycznie się podniesie.
  • Cienie nakładamy wzdłuż załamania powieki. Im wyżej zewnętrznej części powieki tym ciemniejszy odcień.
  • Bardzo istotny jest również kształt i kolor brwi. Odpowiedni łuk bardzo korzystnie wpłynie na wygląd opadającej powieki.

Dopełnieniem makijażu oka są długie, podkręcone rzęsy, które spowodują, że oko stanie się powiększone i bardziej otwarte.

Makijaż ślubny dla opadającej powiekiMakijaż ślubny dla opadającej powieki

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!