Wedding.pl / Lovestory / Uroda i Zdrowie / Makijaż ślubny / ABC makijażu ślubnego. Q&A z Makijażystką Wedding.pl
Makijaż ślubny

ABC makijażu ślubnego. Q&A z Makijażystką Wedding.pl

3 czerwca 2019 —
ABC makijażu ślubnego - pytania i odpowiedzi

Zadałyście nam pytania, które przekazałyśmy naszej Ekspertce. Kiedy i jak wybrać idealnego wizażystę, na jaki koszt należy się przygotować, jak odświeżyć look w trakcie wesela i czy w ogóle można zrezygnować z make-upu – to jedne z najczęstszych kwestii, o jakie pytałyście w tym temacie. Oto ABC makijażu ślubnego: w przedślubnym ogniu pytań makijażystka gwiazd Magda Atkins!

POZNAJ TRENDY W MAKIJAŻU ŚLUBNYM NA TEN SEZON!

ABC makijażu ślubnego: Jakie pytania należy zadać makijażystom zanim oddamy się w ich ręce?

Oczywiście pomijam pytania standardowe, jak koszt makijażu panny młodej i osób dodatkowych, dostępność terminu oraz koszty dojazdu. Często możemy być zaskoczone kosztami, ponieważ makijażystka może posiadać ukryte koszty, jak dojazd czy minimalna stawka za dzień pracy. Lepiej żebyśmy nie były rozczarowane. Warto też spytać, na jakich kosmetykach pracuje wizażystka, bo być może same mamy niemiłe doświadczenia z kosmetykami, które mogą być użyte.

ABC makijażu ślubnego: Jak przygotować cerę do makijażu ślubnego?

Polecam udać się do kosmetyczki, która nałoży odpowiednie maseczki w celu poprawienia jakości skóry. Warto zrobić peeling i oczyszczenie delikatnym kwasem. Pamiętajmy, że do kosmetyczki warto się udać nie później niż 2 tygodnie przed weselem, żeby w razie podrażnienia skóry, mieć czas na wyleczenie.

Jeżeli szukacie kosmetyczek i kosmetologów w swojej okolicy, skorzystajcie z wirtualnego formularza – eksperci Wedding.pl podpowiedzą Wam polecane miejsca!

ABC makijażu ślubnego: Ile kosztuje makijaż ślubny?

Ceny są bardzo zróżnicowane. Zależą od popularności nazwiska i doświadczenia wizażystki. Wahają się w przedziale 150-800 zł, ale ceny mogą być też wyższe.

Zależy również, ile osób będzie trzeba pomalować w danym dniu. Jeżeli będzie to duża ilość osób, zawsze warto zapytać o zniżki. Makijaż osób dodatkowych powinien być tańszy niż makijaż panny młodej.

ABC makijażu ślubnego - pytania i odpowiedzi makijażystki

ABC makijażu ślubnego: Jak różnią się ceny u doświadczonych makijażystów gwiazd współpracujących z najlepszymi markami i początkujących osób bez portfolio?

Odpowiedź powyżej. Pytanie, czy warto się oddać w ręce osoby niedoświadczonej? Czasem można znaleźć makijaż w gabinecie kosmetycznym za 80 zł. Nie wykluczam, że są zdolne kosmetyczki makijażystki, ale warto zwrócić uwagę, że to są zupełnie inne kompetencje i rzadko kosmetyczka jest również dobrą makijażystka.

ABC makijażu ślubnego: Dlaczego makijaż ślubny jest droższy niż makijaż okolicznościowy?

Zawsze musimy wziąć pod uwagę idealne przygotowanie cery oraz fakt, że makijaż musi się trzymać całą noc.

Musisz to wiedzieć: Trendy i antytrendy w makijażu ślubnym 2019: 3 HOT i NOT looki dla Panny Młodej

ABC makijażu ślubnego: Na ile przed właściwym makijażem umówić się na makijaż próbny?

Najlepiej maksymalnie miesiąc przed, ponieważ w razie czego jest jeszcze czas na wizytę u kosmetyczki w celu poprawienia jakości skóry. Poza tym, kolor skóry będzie możliwie zbliżony do tego, jaki będziemy mieć w dniu ślubu. Biorąc jednak pod uwagę, że dobre makijażystki mogą mieć zaplanowane terminy co najmniej na rok do przodu, czasami trzeba się udać na makijaż nawet z rocznym wyprzedzeniem, żeby był dostępny termin i żebyśmy miały pewność, że wybrana wizażystka nam odpowiada.

Doświadczone makijażystki możecie znaleźć na Wedding.pl, wypełniając zlecenie online!

ABC makijażu ślubnego Panny Młodej

ABC makijażu ślubnego: Na którą godzinę zaplanować makijaż ślubny jeżeli ślub mamy na 17:00?

Wizażystka powinna być ostatnim punktem w przygotowaniach do ślubu. Należy sobie zarezerwować 1,5 h. W tym czasie bierzemy pod uwagę założenie sukni ślubnej, po którym należy dokonać poprawek ust, oczu i odkrytych części ciała.

ABC makijażu ślubnego: Ile trwa makijaż ślubny?

Około 1,5 godziny.

ABC makijażu ślubnego: Najpierw fryzura czy makijaż?

Zdecydowanie najpierw fryzura, potem makijaż, ponieważ fryzjer może poprosić o umycie włosów i dzięki temu nie zmyjemy makijażu.

ABC makijażu ślubnego: Jak odświeżyć makijaż w trakcie wesela?

Warto zaopatrzyć się w spray w postaci wody termalnej, którą można odświeżyć skórę, a potem dokonać poprawek podkładem w sztyfcie i odrobiną pomadki do ust. Przede wszystkim jednak warto postawić na bardzo trwałe kosmetyki, które są w stanie przetrwać całą noc. Najważniejsze są podkład i cienie do powiek.

ABC makijażu ślubnego - mgiełka odświeżająca makijaż

Mgiełka odświeżająca La Mer The Mist

ABC makijażu ślubnego - trwały cień do powiek

Bardzo trwały cień do powiek Bobbi Brown Cream Eye Shadow

Sprawdź: Jak przedłużyć trwałość makijażu ślubnego?

ABC makijażu ślubnego: Makijaż na własnych sprawdzonych kosmetykach czy profesjonalnych od makijażystki?

Oczywiście nie ma powodu rezygnować ze swoich sprawdzonych i ulubionych kosmetyków pod warunkiem, że będą one pasowały do formuł i kolorów użytych przez wizażystkę, a warto to sprawdzić żeby uniknąć np. zwarzenia się podkładu lub cieni.

ABC makijażu ślubnego: Czy można zrezygnować z makijażu próbnego?

Jeżeli mamy zaufanie do wizażystki i byłyśmy już przez nią malowane, możemy z tego punktu zrezygnować, warto jednak przetestować kosmetyki, które są planowane do użycia żeby zabezpieczyć się przed ewentualnym uczuleniem.

ABC makijażu ślubnego

ABC makijażu ślubnego: Czy naturalne kosmetyki do makijażu mogą być trwałe i sprawdzą się na ślub?

Naturalne kosmetyki pozbawione są silikonów, substancji konserwujących i przedłużających trwałość, więc w większości na pewno nie są tak trwałe jak kosmetyki tradycyjne. Jeżeli jesteśmy zwolennikami tego typu formuł, można zawsze przygotować sobie parę kosmetyków do poprawek w ciągu imprezy, a będziemy miały pewność, że nic nas nie uczuli, zwłaszcza gdy mamy wrażliwą skórę.

Zobacz: Błędy w makijażu ślubnym. 11 grzechów głównych Panien Młodych!

ABC makijażu ślubnego: Czy można pójść do ślubu bez makijażu?

Zawsze warto wyrównać skórę jakimś lekkim kremem koloryzującym, ponieważ jednolitość koloru zupełnie inaczej wygląda w świetle kamer i aparatu fotograficznego. Jeżeli nie lubimy makijażu, obecnie jest taka różnorodność produktów na rynku, że zawsze można wybrać coś lekkiego dla siebie, co nas nie przemaluje, a pomoże wyglądać lepiej, np. kremy koloryzujące, balsamy do ust z kolorem lub lekkie cienie w kremie, które wyrównają koloryt powieki.

Dla naturalnych Panien Młodych, które nie chcą używać ciężkich podkładów i chcą osiągnąć efekt make-up no make-up, polecam kremy koloryzujące, które jednocześnie pielęgnują i nawilżają cerę oraz zapewniają delikatne krycie.

ABC makijażu ślubnego - krem koloryzujący

Krem koloryzujący Bobbi Brown Nude Finish Tinted Moisturizer

ABC makijażu ślubnego: Słowiański typ urody Panny Młodej. Jaki makijaż na tak, a jaki na nie?

Nie ma to znaczenia, czy jest to słowiański, czy południowy typ urody – jest kilka złotych zasad, którymi się należy kierować. To między innymi idealny dobór podkładu i korektora, przygotowanie skóry i unikanie ciężkich baz silikonowych.

W przypadku słowiańskiego typu urody, makijaż powinien być delikatniejszy, bardziej świetlisty, z jaśniejszymi cieniami na powiekach. Z kolei uroda południowa może sobie pozwolić na ciemniejsze kolory, mocne kreski czy intensywny kolor pomadki. Pamiętajmy, że wszystko zależy również od stylu sukni i dodatków ślubnych.

Jeżeli szukacie kosmetyków odpowiednich do Waszego typu urody, weźcie pod uwagę rozróżnienie na chłodne i ciepłe odcienie w kosmetykach.

ABC makijażu ślubnego - cienie do powiek

Palety cieni do powiek Pop Up Cosmetics (góra – chłodna, dół – ciepła)

Specjalnie dla Ciebie: Ślubny makijaż ust – wszystko, co musisz o nim wiedzieć!

Macie więcej pytań? Zapraszamy do kontaktu – nasza Ekspertka zdradzi Wam wszystkie makijażowe tajniki!

ABC makijażu ślubnego z Magdą Atkins

Źródła zdjęć: Shutterstock.com, materiały prasowe

Magda Atkins
Napisane przez

Magda Atkins

magdaatkins@hotmail.com

Magda Atkins - makijażystka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych. Zainteresowanie sztuką wizażu pochodzi z inspiracji malarstwem, dlatego każdą twarz traktuje jako czyste płótno, na którym należy namalować piękny obraz. Przez 10 lat przebywała w Londynie, gdzie ukończyła Akademie Wizażu w Westminster College. Przez wiele lat pracowała w światowej mekce sztuki i mody Harrods. Ma na swoim koncie współpracę z czołowymi gwiazdami świata mody i filmu. Od kilku lat przebywa w Polsce pracując, dla najlepszych magazynów mody, agencji reklamowych i fotograficznych.