Wedding.pl / Lovestory / Uroda i Zdrowie / Makijaż ślubny / Jak dobrać makijaż ślubny? Podział na typy urody | Ekspert radzi
Makijaż ślubny

Jak dobrać makijaż ślubny? Podział na typy urody | Ekspert radzi

17 czerwca 2019 —
Jak dobrać makijaż ślubny

Większość Panien Młodych już na wiele tygodni przed ślubem zastanawia się, w jakim makijażu powinny pójść do ołtarza. Ślubny make-up to jeden z najważniejszych elementów, który ma bardzo duży wpływ na efekt końcowy stylizacji. Nie powinien być codzienny, jednak nie może być także zbyt wyzywający i ciężki. Kobieta powinna tego dnia prezentować się elegancko, świeżo i delikatnie. W takim razie, jak dobrać makijaż ślubny? Na co zwrócić uwagę, a czego unikać? Poznajcie klasyczny podział na typy urody oraz sprawdźcie opinię naszej ekspertki!

Jak dobrać makijaż ślubny do typu urody?

Makijaż, nie tylko ślubny, powinien być przede wszystkim dobrany do urody kobiety – jej koloru cery, oczu czy włosów. Należy zwrócić uwagę na kształt twarzy, rysy, ale i także na kolor włosów. Panna Młoda z ciemnymi włosami i ciemną oprawą oczu powinna zdecydować się na inny rodzaj makijażu w porównaniu do blondynki z błękitnymi oczami. Idealnie dobrany make-up powinien ukrywać ewentualne mankamenty, a podkreślać i uwidaczniać atuty. Wie o tym każdy profesjonalny makijażysta. Szukacie takiego? Wypełnijcie nasz krótki formularz, a na swoją skrzynkę otrzymacie propozycje najlepszych wizażystów w swojej okolicy!

Makijaż – podział na typy urody

Typy kobiecej urody często porównuje się do pór roku i tym też klasycznym podziałem można kierować się podczas wyboru makijażu ślubnego:

Makijaż ślubny dla typu urody wiosna

Twoja cera ma delikatny, lekko brzoskwiniowy bądź złoty odcień, a na nosie czasami pojawiają się delikatne piegi? Włosy masz w kolorze ciepłego blondu lub delikatnego brązu? Jeśli tak, to Twój typ urody możemy przyrównać do wiosny. W takim przypadku Twój makijaż powinien opierać się na delikatnych i ciepłych kolorach. Te mocne, ciemne i bardzo wyraziste zdecydowanie odradzamy. Usta wystarczy tylko pokreślić lekkim błyszczykiem, a od razu zaczną wyglądać naturalnie zmysłowo. Inspiracje znajdziesz w naszym artykule o makijażu ślubnym dla blondynek!

Makijaż ślubny dla typu urody lato

Kobiety o chłodnej karnacji, wpadającej w delikatny odcień oliwkowy, o oczach zielonych lub niebieskich, a włosach brązowo-szarych i blond, najlepiej będą prezentowały się w chłodnych barwach. Pastelowe cienie do powiek, delikatny, zimny róż do policzków i rozświetlone usta to Twoje must-have`y!

Makijaż ślubny dla typu urody jesień

Panna Młoda o złotej cerze i rudych włosach utożsamiana jest z jesienią. Najodpowiedniejszymi kolorami dla tego typu urody będą ciepłe beże, brązy, miedzie, fiolety i zielenie.

Makijaż ślubny dla typu urody zima

Jesteś posiadaczką ciemnych włosów i masz czarną oprawę oczu? A może masz porcelanową cerę i kruczoczarne włosy? W takim przypadku najlepszym makijażem dla Ciebie będzie ten, który podkreśli oczy i uwydatni usta. Ciemne cienie do powiek i czerwona szminka, to propozycja dla odważnej Panny Młodej, ale efekt może być spektakularny! Szukasz pomysłu na makijaże z czerwonymi ustami? Sprawdź nasze inspiracje i porady!

Jak dobrać makijaż ślubny – zdaniem eksperta

Ekspertka Wedding.pl, makijażystka Magda Atkins nie dzieli typów urody na pory roku:

Myślę, że jest to trochę passé. Dzisiaj dbamy głównie o to, żeby idealnie dobrać podkład i korektor, wyprofilować twarz, znaleźć odpowiedni róż do policzków i cienie.

Przy bardzo jasnej skórze unikajmy zbyt ciemnych cieni, różowych podkładów i zbyt pomarańczowych bronzerów. Na takiej cerze te odcienie wyglądają intensywniej, więc bronzer powinien mieć chłodny odcień, a cienie jaśniejszą tonację. Skóra oliwkowa może pozwolić sobie na kolory bardziej intensywne i nasycone w kolorze. Cienie rozbielone mogą tu wyglądać sino. Tak samo należy uważać z wyborem zbyt jasnych rozświetlaczy.

Generalnie istnieje zasada, że dobieramy makijażu oczu w przeciwnej gamie barw niż kolor tęczówki, np. oczy brązowe – cienie zielone, oczy niebieskie i zielone – cienie złote, fioletowe. Włosy nie mają znaczenia przy make-upie oczu, ale jest to ważny czynnik przy doborze kredki do brwi oraz pomadki.

Wizażystka radzi, żeby zwracać uwagę na takie kosmetyki, które zapewnią świeży i subtelny efekt – makijaż ślubny nie może być zbyt ciężki i mocny. Jeżeli nadal szukasz wymarzonego looku na ten dzień, sprawdź obecne trendy w makijażu ślubnym!

Magda Atkins
Napisane przez

Magda Atkins

magdaatkins@hotmail.com

Magda Atkins - makijażystka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych. Zainteresowanie sztuką wizażu pochodzi z inspiracji malarstwem, dlatego każdą twarz traktuje jako czyste płótno, na którym należy namalować piękny obraz. Przez 10 lat przebywała w Londynie, gdzie ukończyła Akademie Wizażu w Westminster College. Przez wiele lat pracowała w światowej mekce sztuki i mody Harrods. Ma na swoim koncie współpracę z czołowymi gwiazdami świata mody i filmu. Od kilku lat przebywa w Polsce pracując, dla najlepszych magazynów mody, agencji reklamowych i fotograficznych.