Wedding.pl / Lovestory / Uroda i Zdrowie / Makijaż ślubny / Jak wykonać prawidłowo demakijaż oka i tuszować rzęsy
Makijaż ślubny

Jak wykonać prawidłowo demakijaż oka i tuszować rzęsy

18 lipca 2018 —
Jak wykonać prawidłowo demakijaż oka i tuszować rzęsy - zdjęcie 1

Piękne i uwodzące spojrzenie u Panny Młodej? Nic prostszego! Oczaruj wszystkich wspaniałą oprawą oczu. Nie zapomnij o odpowiedniej pielęgnacji i prawidłowych zasadach makijażu.

Nie ukrywajmy, okolice oczu to jedno z najdelikatniejszych miejsc na naszych twarzach. Skóra w tej okolicy jest bardzo cienka i wrażliwa, nie znajdziemy pod nią praktycznie grama tłuszczu, dlatego też bardzo szybko się wysusza. Zatem nieodzownym elementem jest odpowiednia pielęgnacja tych okolic, a przede wszystkim odpowiedni sposób na demakijaż.

Dowiedz się jak robić to prawidłowo by skutecznie dbać o okolice oczu.

Jak wykonać prawidłowo demakijaż oka i tuszować rzęsy

Zacznijmy od rzeczy oczywistych. Demakijaż wykonujemy czystymi dłońmi by nie wywołać niepotrzebnie chociażby zapalenia spojówek czy innych infekcji. Jeżeli używasz płatków kosmetycznych, nasącz je odpowiednim dla Twojej cery kosmetykiem do demakijażu. Ważne by dobrać taki preparat, który nie spowoduje podrażnień.

Na zamkniętą powiekę przykładamy płatek. Nie pocieramy od razu powieki, tylko czekamy kilka sekund by kosmetyk zaczął działać i rozpuszczamy makijaż oka. Pamiętaj, że przez niepotrzebne pocieranie uszkadzamy rzęsy i naciągamy skórę w okolicy oczu, co powoduje jej wiotczenie.

Istotny aspekt to ilość specyfiku, który nakładamy na płatek. Nie może być go za dużo, gdyż może dostać się do oka i spowodować jego podrażnienie. Po odczekaniu chwili, delikatnymi ruchami w płaszczyznach pionowej i poziomej usuwamy resztki makijażu.

Nie oszczędzajmy na płatkach czy wacikach. Do kompletnego demakijażu powinnaś zużyć ich co najmniej kilka, by mieć pewność, iż powieki i okolice oczu są dokładnie oczyszczone. Dwa ważne tematy przy demakijażu, to oczyszczenie brwi, często o tym zapominamy. Druga kwestia to wykonanie oczyszczenia okolic oczu koniecznie bez soczewek kontaktowych.

Jak wykonać prawidłowo demakijaż oka i tuszować rzęsy - zdjęcie 2

Tuszowanie rzęs

Rzęsy u Panny Młodej muszą być na pierwszym planie! To ich wyrazistość powoduje optyczne powiększenie oka.

Technik tuszowania rzęs jest wiele. Jedna z najskuteczniejszych to metoda dół – góra. W ten łatwy sposób możemy uzyskać maksymalne podkręcenie rzęs. Po pomalowaniu dolnych rzęs, skupmy maksymalną uwagę na górnych. Częstym błędem jest pomijanie końcówek wspomnianych wcześniej górnych rzęs, a to one sprawiają największe wrażenie. W ten łatwy sposób unikniesz sklejania się rzęs. Uzyskasz idealny makijaż oka.

Chcesz skutecznie pogrubić i przedłużyć swoje rzęsy? Dobrym rozwiązaniem może być grzebyczek do rzęs. To nie jest zbyt wyszukana technika, tylko prosty dodatek by wzbogacić makijaż, a przede wszystkim wzbogacić objętość naszych rzęs. Najlepiej użyć grzebyczek na sam koniec. Staramy się działać warstwowo, najlepiej góra – dół. Pamiętajmy, że tutaj liczy się czas. Nie czekamy, aż tusz wyschnie, ponieważ po zaschnięciu w najlepszym przypadku możemy spowodować nierówności, w najgorszym, osłabić lub uszkodzić rzęsy.

Panna Młoda zaczaruje wszystkich wachlarzem cudownych rzęs!

 

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!