Wedding.pl / Lovestory / Uroda i Zdrowie / Makijaż ślubny / Ślubny makijaż ust – wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć!
Makijaż ślubny

Ślubny makijaż ust – wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć!

15 maja 2019 —
makijaż ust na ślub - zdjęcie 4

Klasyczny makijaż ślubny zakłada przede wszystkim podkreślenie naturalnych atutów urody, zatuszowanie ewentualnych niedoskonałości, i co najwyżej mocniejsze zarysowanie oczu. Panny młode jednak coraz częściej decydują się w tym najważniejszym dla siebie dniu położyć wyraźny akcent na usta. Poniżej podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, dokonując takiego wyboru, aby uzyskać rewelacyjny efekt.

Wyrazisty makijaż ust to dla wielu osób jeden z podstawowych atrybutów kobiecości. I nic w tym zresztą dziwnego, bo potrafi wydobyć tę kobiecość nawet z bardzo delikatnych, dziecięcych wręcz rysów czy choćby z nieco surowej twarzy chłopczycy. Szminka dodaje ponadto klasy i pewności siebie, przez co tym bardziej warto rozważyć jej zastosowanie także w dniu ślubu. Zwłaszcza że do lamusa wreszcie odchodzi przekonanie, iż „to nie wypada”, a o wiele lepsza niż kiedyś jakość kosmetyków eliminuje inne problemy, jakie wybór ten potrafił rodzić w przeszłości.

ZNAJDŹ NAJLEPSZĄ MAKIJAŻYSTKĘ NA SWÓJ ŚLUB!

Polecamy: Jak dobrać makijaż ślubny?

Ślubny makijaż ust - wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć! - zdjęcie 2

Trwały makijaż ust na ślub

Żadna panna młoda nie chce przecież dokładać sobie zmartwień w postaci zastanawiania się, czy pomadka się nie rozmazała, nie została zjedzona, nie zabarwiła zębów lub przypadkiem nie przyczyniła się do powstania nieestetycznych smug na śnieżnobiałej sukni. Aby uniknąć podobnych sytuacji – jak również zostawiania śladów na kieliszkach, policzkach gości składających życzenia i oczywiście ustach pana młodego – warto pamiętać o kilku rzeczach.

Oprócz postawienia na trwały kosmetyk kluczowe znaczenie ma tutaj właściwy sposób jego aplikacji. Profesjonalna makijażystka z pewnością zna odpowiednie techniki, tak samo jak sporo kobiet, które mocno podkreślają wargi na co dzień. Dla pozostałych pań planujących przed ślubem malować się we własnym zakresie, przygotowaliśmy jednak krótką ściągawkę:

  1. Po pierwsze, zadbaj o odpowiednie wygładzenie i nawilżenie ust. Drobnoziarnisty peeling lub masaż szczoteczką do zębów dobrze jest wykonać wieczorem poprzedniego dnia, a na noc nałożyć grubą warstwę balsamu.

  2. Na czyste, odtłuszczone usta nałóż specjalną bazę lub podkład, co przedłuży trwałość szminki. Ta ostatnia nie przyklei się do zębów, jeżeli ich koniuszki pokryjemy z kolei cienką warstwą wazeliny.

  3. Obrysowanie warg konturówką w odcieniu różniącym się maksymalnie o ton od koloru pomadki powstrzyma makijaż przed rozmazaniem. Zaznaczony nią obrys można delikatnie rozetrzeć do środka ust.

  4. W przeciwnym kierunku – od środka na zewnątrz – nałóż pierwszą warstwę szminki. Najlepiej zrobić to pędzelkiem, a sztyftem dokonywać już tylko później ewentualnych poprawek podczas wesela.

  5. Wyrównaj nałożony kosmetyk, odciskając jego nadmiar na chusteczce higienicznej, a następnie nałóż kolejną warstwę szminki i ewentualnie błyszczyk. Niezwykle modne ostatnio jest jednak matowe wykończenie, które bardziej sprzyja też trwałości makijażu.

Przeczytaj też: Jak przedłużyć trwałość makijażu ślubnego

Ślubny makijaż ust - wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć! - zdjęcie 3

Próbny makijaż ust na ślub

Zwłaszcza jeżeli przyszła panna młoda stosunkowo rzadko podkreśla usta w codziennym makijażu, powinna przeprowadzić powyższą procedurę przed ślubem co najmniej kilkakrotnie. Nie tylko w celu nabrania wprawy i pewności, że szminka odpowiednio długo trzyma się na swoim miejscu, ale też po to, by „nauczyć się ją nosić”. Polega to przede wszystkim na przyzwyczajeniu się po prostu do mocnego makijażu ust na tyle, by rzeczywiście dodawał on przebojowości, a nie wręcz przeciwnie – peszył.

Próbny makijaż ust na ślub jest też nieoceniony z punktu widzenia doboru idealnego koloru szminki. Warto poprosić o pomoc w tym zakresie profesjonalną wizażystkę albo solidnie przeszkolony personel dobrej drogerii. I to nie tylko w przypadku klasycznej czerwieni (do każdego typu urody pasować będzie nieco inny jej odcień), ale zwłaszcza wtedy, gdy planujemy pójść w znacznie bardziej problematyczny róż, oranż albo skrajnie ciemny wariant w kolorze wina czy bakłażana.

ZNAJDŹ NAJLEPSZĄ MAKIJAŻYSTKĘ NA SWÓJ ŚLUB!

Lepiej też z wyprzedzeniem dowiedzieć się o możliwych „komplikacjach” związanych z zaakcentowaniem ust. Może się np. okazać, że wymarzony odcień pomadki wymaga lekkiego wybielenia zębów albo wydobywa niedoskonałości cery takie jak przebarwienia czy popękane naczynka. Również zbyt pełne lub zbyt wąskie wargi potrafią czasem wyglądać mniej niż bardziej korzystnie, gdy są mocno umalowane. W takiej sytuacji lepiej postawić na podkreślenie oczu, a z makijażu ust na ślub zrezygnować. Gdy z kolei decydujemy się na ten ostatni, tłem dla niego powinna być tylko nieskazitelna cera, dokładnie wytuszowane rzęsy i ewentualnie czarny eyeliner. No, chyba że nasza stylizacja zakłada pewne przerysowanie…

Zobacz też: Skuteczny sposób na białe zęby!

Paulina Kołaczek
Napisane przez

Paulina Kołaczek

p.kolaczek@wedding.pl

W branży ślubnej od 5 lat, od 2018 związana z portalem Wedding.pl. Fanka zarówno rustykalnych wesel, jak i nowoczesnych przyjęć w miejskim stylu. Prywatnie zakochana w dalekich podróżach i azjatyckiej kuchni.